Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

Geometrie roti, echilibrat roti si unghi de fuga

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21 răspunsuri în acest subiect

#19
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.768
  • Înscris: 14.05.2015
Cum adica fuge volanul?Isi schimba pozitia ?  O geometrie facuta bine merge ani de zile , pana cade prima piesa ce trebuie schimbata= pivoti , bucsi , brate , bielete.
    Fugi la alt furnizor de servicii , se stie ca nu toti fac treaba buna , ca peste tot in auto.Domeniul de geometrie e cel mai sensibil poate in privinta calitatii.Depinde de aparate scumpe si destul de sofisticate si mai ales de calificare.Sunt meseriasi de la mama lor care te rezolva cu aparate vechi asa cum trebuie si sunt meseriasi parati care nu fac treaba buna nici cu ultimele lasere.

Puntea spate independenta nu are nici o relevanta daca nu ai piese uzate cu jocuri .

#20
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.172
  • Înscris: 29.08.2006
isi shcimba pozitia, nu mai e perfect drept, e usor spre dreapta acum. am facut geometria la multe service-uri, mai multe de 3 diferite fara nici un rezultat. nu trage niciodata in nici o parte decat se stramba volanul.

#21
stefanmad

stefanmad

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 288
  • Înscris: 20.10.2008
Astazi am facut si eu geometria rotilor dupa ce am schimbat fuzeta drepta pe motiv ca tragea spre dreapta iar volanu nu era drept. Am atasat o poza:
https://postimg.org/image/dd735bq2v/
Ce parere aveti?

#22
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 953
  • Înscris: 05.03.2009
Eu după schimbat bucse față și bietele m-am trezit cu volanul puțin într-o parte. Puțin mai mult chiar. Se poate ca din reglajul biletelor să se corecteze? Mașina nu trage în nici o parte merge drept, doar volanul e strâmb...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate