Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Geometrie roti, echilibrat roti si unghi de fuga

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Cum adica fuge volanul?Isi schimba pozitia ?  O geometrie facuta bine merge ani de zile , pana cade prima piesa ce trebuie schimbata= pivoti , bucsi , brate , bielete.
    Fugi la alt furnizor de servicii , se stie ca nu toti fac treaba buna , ca peste tot in auto.Domeniul de geometrie e cel mai sensibil poate in privinta calitatii.Depinde de aparate scumpe si destul de sofisticate si mai ales de calificare.Sunt meseriasi de la mama lor care te rezolva cu aparate vechi asa cum trebuie si sunt meseriasi parati care nu fac treaba buna nici cu ultimele lasere.

Puntea spate independenta nu are nici o relevanta daca nu ai piese uzate cu jocuri .

#20
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
isi shcimba pozitia, nu mai e perfect drept, e usor spre dreapta acum. am facut geometria la multe service-uri, mai multe de 3 diferite fara nici un rezultat. nu trage niciodata in nici o parte decat se stramba volanul.

#21
stefanmad

stefanmad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.10.2008
Astazi am facut si eu geometria rotilor dupa ce am schimbat fuzeta drepta pe motiv ca tragea spre dreapta iar volanu nu era drept. Am atasat o poza:
https://postimg.org/image/dd735bq2v/
Ce parere aveti?

#22
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 05.03.2009
Eu după schimbat bucse față și bietele m-am trezit cu volanul puțin într-o parte. Puțin mai mult chiar. Se poate ca din reglajul biletelor să se corecteze? Mașina nu trage în nici o parte merge drept, doar volanul e strâmb...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate