Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

YouTube, subiect general

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
527 replies to this topic

#523
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,842
  • Înscris: 07.02.2003

View Postalex342, on 25 aprilie 2024 - 20:54, said:

Au revenit la vechiul format Posted Image
Da, se pare ca a fost doar un test sa auda niste critici. Probabil lumea a spus ca se tiktoceste si nu a fost pe plac Posted Image

Attached File  ytube2.jpg   256.33K   26 downloads

Edited by andreic, 26 April 2024 - 22:55.


#524
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 21.12.2006
Nu trebuia să comenteze cineva in mod explicit... Și-au dat singuri seama din modul în care s-a modificat interacțiunea cu pagina de YT: în modul "clasic" ai nevoie de mai puține clicuri pentru a afișa aceleași informații decât în modul "nou", si mai puțin timp. Probabil au crescut și căutările cu WTF la adresa YT, precum și numărul de extensii care să refacă interfață in mod "clasic"

#525
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,504
  • Înscris: 10.08.2005

View Posttfmercedez, on 21 aprilie 2024 - 22:17, said:

si cum s-a putut viziona youtube fara reclame pana prin 2010?
YT nu erat atat de gigant,
costurile de intretinere, procesare si distrubuire erau mai mici
costurile au fost si sunt platite de google

Edited by MarianG, 02 May 2024 - 10:25.


#526
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 21.02.2022
YouTube e o chestie super mișto, eu practic trăiesc în YouTube. Televiziunile au început să se mute pe YouTube, găsești muzică, filme, muzică și documentare. Emisiuni, orice...decât administratoarea noastră de la asociația de locatari n-are podcast. Sunt pe premium de când a apărut pentru YouTube Music. YouTube a devenit monopol, și asta nu e bine... La Google maps, la WhatsApp, la Google photos la Facebook mai găsești alternative viabile dar la la YouTube, nu, nu găsești nimic comparabil.

Edited by echoshoworacle, 08 May 2024 - 11:29.


#527
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,504
  • Înscris: 10.08.2005

View Postechoshoworacle, on 08 mai 2024 - 11:28, said:

YouTube a devenit monopol, și asta nu e bine... La Google maps, la WhatsApp, la Google photos la Facebook mai găsești alternative viabile dar la la YouTube, nu, nu găsești nimic comparabil.
Alternative sunt, doar ca asemeni motorului de cautare/indexare a devenit "un bun public", si asta inseamna ca pentru a folosi alternativele trebuie sa convigi mase uriase de oameni, si nu doar sa se mute dupa fiecare "creator de continut video" dar poate sa si plateasca un abonament.

#528
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 21.02.2022

 MarianG, on 19 mai 2024 - 20:09, said:

Alternative sunt, doar ca asemeni motorului de cautare/indexare a devenit "un bun public", si asta inseamna ca pentru a folosi alternativele trebuie sa convigi mase uriase de oameni, si nu doar sa se mute dupa fiecare "creator de continut video" dar poate sa si plateasca un abonament.
Eu urmăresc 200 canale de YouTube. N-aș putea să aleg dintre ele doar 10 să zicem, toate mă interesează. Nu pot da mă duc doar după nu știu...doi creatori pe Nebula și un nebun pe nu mai știu ce platforma dubioasă.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate