Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

geamuri glisante balcon pareri, sfaturi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#19
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.827
  • Înscris: 03.02.2007
Nu, eu am montat doar tâmplăria de PVC. Fac și armonice, cu și fără barieră termică, dar el a dorit un sistem mai simplu, pe care eu nu îl produc.

#20
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.634
  • Înscris: 06.03.2005
Digix mi-a montat tamplaria PVC pentru 2 apartamente foarte bine unul in 2014 altul in 2015, geamurile glisante de la balconul de la ultimul apartament sunt facute de alta firma.

#21
red_cosmin

red_cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 20.04.2008
Esti multumit de sistemul de la ult ap? Care zici ca e mai ok pvc sau de la ult ap? Firma care ti l-a instalat e din buc?

#22
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.634
  • Înscris: 06.03.2005
Cum am scris Digix mi-a montat toate ferestrele termopan de la ambele apartamente, profil Veka de care sunt foarte multumit.
La balcon sunt geamuri securizate glisante, nu termopan, montate de Valedo din Bucuresti, foarte multumit si de astea.Geamurile astea glisante nu sunt complet etanse, nu iti intra apa, zapada si nu bate vantul dar aer intra, au perii la partea inferioara si superioara unde gliseaza.Izolatia termica banuiesc ca este undeva la maxim 40% din cat ar fi pe termopan simplu.

#23
CDD81

CDD81

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 15.04.2017

 Digix, on 01 iunie 2015 - 13:12, said:

Eu fac din astea:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v8CnG9m4OL0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred că nu e reclamă, că deja am link-ul Ăźn semnătură.

 Digix, on 01 iunie 2015 - 20:36, said:

Facem, dar nu din lemn.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QB87-90MQbg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La Baia Mare din păcate, mai greu. Poate doar dacă ai nevoie pentru o casă mai mare de făcut tĂąmplărie.
Pentru două-trei rame Ăźți dai seama că e nerentabil dpdv economic.

 Digix, on 01 iunie 2015 - 13:12, said:

Eu fac din astea:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v8CnG9m4OL0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred că nu e reclamă, că deja am link-ul Ăźn semnătură.

Buna ziua,

Cât m-ar costa 7ml pentru balconul atașat in poza? Nu stiu înălțimea din păcate!

Ma interesează sa fie închis cu geamuri termopane oscilo-culisante, care păstrează caldura in interior pe timpul iernii!

Astept răspunsul Dvs!

Mulțumesc anticipat!

Editat de CDD81, 15 aprilie 2017 - 14:03.


#24
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.827
  • Înscris: 03.02.2007
Sorry, eu de-abia aum am văzut mesajul ăsta. Bănuiesc, nu mai e de actualitate.

#25
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.684
  • Înscris: 26.11.2001
Hm... m-am uitat acum pt un perete terasa de 372 x 222 cm

Fișier atașat  geam.jpg   78,17K   140 download-uri

Imi da cu virgula rau.

Editat de Courage, 04 mai 2020 - 15:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate