Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Problema masina de tuns

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
bcess88

bcess88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 08.08.2014
Am o masina de tuns de la Philips care merge si fara fir. Acum cateva zile am folosit-o (fara fir), totul a mers bine, ca intotdeauna (am masina asta de vreo 8 luni), apoi am pus-o la incarcat. De obicei ca sa se incarce bateria 100% trebuie lasata 8 ore dar eu am lasat-o si vreo 2 zile cand am fost plecat de acasa si am uitat de ea. Am incercat s-o folosesc ieri si cand am scos-o de la incarcat nu mergea, ca si cum nu era incarcata, chiar daca led-ul verde era deschis, ca si cum era la incarcat. Am incercat iar s-o bag la incarcat exact 8 ore, si cand o scot, nu merge. Insa cu fir merge perfect. S-a stricat bateria ca am lasat-o prea mult la incarcat ? Se poate repara in vreun fel sau e stricata ? Am garantia ei dar am cumparat-o in Italia, nu stiu daca garantia e valabila si la Philips din Romania sau doar cel din Italia.

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 4.712
  • Înscris: 10.05.2011
Poate circuitul de incarcare e defect .

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.812
  • Înscris: 26.11.2006
Desfa-o si curata-i cutitele, s-au blocat din cauza firisoarelor de par adunate in zona mecanismului.

#4
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009
Alta!

#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014

 bcess88, on 24 mai 2015 - 08:11, said:

Am o masina de tuns de la Philips care merge si fara fir. Acum cateva zile am folosit-o (fara fir), totul a mers bine, ca intotdeauna (am masina asta de vreo 8 luni), apoi am pus-o la incarcat. De obicei ca sa se incarce bateria 100% trebuie lasata 8 ore dar eu am lasat-o si vreo 2 zile cand am fost plecat de acasa si am uitat de ea. Am incercat s-o folosesc ieri si cand am scos-o de la incarcat nu mergea, ca si cum nu era incarcata, chiar daca led-ul verde era deschis, ca si cum era la incarcat. Am incercat iar s-o bag la incarcat exact 8 ore, si cand o scot, nu merge. Insa cu fir merge perfect. S-a stricat bateria ca am lasat-o prea mult la incarcat ? Se poate repara in vreun fel sau e stricata ? Am garantia ei dar am cumparat-o in Italia, nu stiu daca garantia e valabila si la Philips din Romania sau doar cel din Italia.
Categoric.
Foloseste-o numai cu fir....si gata.

Editat de I2O, 24 mai 2015 - 10:33.


#6
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.514
  • Înscris: 25.10.2007

 bcess88, on 24 mai 2015 - 08:11, said:

Am incercat iar s-o bag la incarcat exact 8 ore, si cand o scot, nu merge. Insa cu fir merge perfect.

 myshyk, on 24 mai 2015 - 08:48, said:

Desfa-o si curata-i cutitele, s-au blocat din cauza firisoarelor de par adunate in zona mecanismului.

Asta-i cauza frate! Dar sa curete doar cutitele alimentate de la baterie, alea pe fir sa nu le atinga... Posted Image

#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.812
  • Înscris: 26.11.2006
Da, n-am citit destul de atent,......Posted Image Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate