Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Unde pot afla cine are buletin pe adresa mea ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
28 răspunsuri în acest subiect

#19
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.877
  • Înscris: 19.03.2009

View PostClovis, on 31 martie 2015 - 19:02, said:

Daca scrisoarea nu iti este adresata dar vine pe adresa ta si nu cunosti persoana careia ii este adresata scrisoarea mi se pare de bun simt sa nu-i "violezi" corespondenta. In cel mai rau caz o scoti din cutia postala si o lasi la avizier daca stai la bloc daca stai la casa...o arunci.
Eu nu m-aș considera violat dacă cineva ar deschide un plic pe numele meu. :)
Oricum, ai dreptate. Eu vorbeam de plicurile pe numele meu.

#20
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.765
  • Înscris: 16.07.2007
N-ar fi mai bine cum e in Germania? N-ai numele pe cutia postala, scrisoarea se duce inapoi la expeditor.

#21
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postfezo, on 31 martie 2015 - 19:35, said:

N-ar fi mai bine cum e in Germania? N-ai numele pe cutia postala, scrisoarea se duce inapoi la expeditor.
E...aia de la fisc nu se intoarce...Fiscul si in mormant te gaseste fie el si german.

#22
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
Nu stiu cum e prin alte parti dar in Constanta nu e prea placut sa ai alte persoane pe adresa ta din simplul fapt ca platesti gunoiul pe numarul de perosane, si pentru care platesti mai mult decat impozitul casei.

#23
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.818
  • Înscris: 14.02.2014
Nu e o infractiune sa deschizi scrisori care nu-ti sunt adresate? Eu asa stiam.

View Postdualis, on 31 martie 2015 - 19:10, said:

Eu nu m-aș considera violat dacă cineva ar deschide un plic pe numele meu. Posted Image
Oricum, ai dreptate. Eu vorbeam de plicurile pe numele meu.

Quote

Violarea secretului corespondenţei

Art. 302. -
(1) Deschiderea, sustragerea, distrugerea sau reţinerea, fără drept, a unei corespondenţe adresate altuia, precum şi divulgarea fără drept a conţinutului unei asemenea corespondenţe, chiar atunci când aceasta a fost trimisă deschisă ori a fost deschisă din greşeală, se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la un an sau cu amendă.


#24
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.877
  • Înscris: 19.03.2009
Păi atunci să-mi dau în judecată nevasta, chiar azi mi-a deschis plicul cu factura la internet. :)

#25
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.846
  • Înscris: 21.02.2009

View PostMaterium, on 31 martie 2015 - 22:21, said:

Nu stiu cum e prin alte parti dar in Constanta nu e prea placut sa ai alte persoane pe adresa ta din simplul fapt ca platesti gunoiul pe numarul de perosane, si pentru care platesti mai mult decat impozitul casei.

Nasol . In Bucuresti inca nu am auzit sa se plateasca ceva in functie de cati apar pe adresa respectiva.
Probabil ca in momentul cand voi plati impozitul voi face si o ancheta in cazul asta.

#26
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.988
  • Înscris: 28.11.2001
Care-i treaba cu "nedesfacue"? Cine imi demonstreaza ca eu le-am desfacut????? Dar daca eu il arunc nedesfacut si cauta unu la gunoi, il gaseste, il desface si il arunca la loc? Cine l-a desfacut? Eu? Deci hai sa fim seriosi, n-are cine ce sa demonstre. Ce face? Ia amprente? ADN?

#27
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.425
  • Înscris: 08.04.2005
Si la mine ( sectorul 4) mai vin impozitele altor 2 persoane, care nici macar nu stiu cine sunt. Fiecare dintre ei (sot si sotie cred) are auto cu impozit neplatit de vreo 4 ani, iar el are si amenzi in valoare de 2000 lei. Cand am platit partea mea de impozit la DGITL Sector 4, le-am aratat si cele doua foi care nu erau pentru mine. Doamna de la ghiseu mi-a zis ca nu au ce face si a rupt foile, aruncandu-le apoi la gunoi. Mi-a comunicat ca o sa mai primesc pana isi schimba aia domiciliul, dar sa stau linistit, sa le arunc fara probleme.

Editat de billyboy, 01 aprilie 2015 - 12:50.


#28
MMLyn

MMLyn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 11.06.2015
Salut!
Eu am alta problema. Mi-am cumparat un app cu prima casa, de 1 luna jumate locuiesc aici.
Tatal fostului proprietar are inca buletin aici si tot vine din senin ca cica sa-i iau talonul de pensie...ca imi el in schimb abonament la metrou... sta cu orele in fata blocului sa ma prinda cand intru / ies. :| De fiecare data i-am zis fiului lui, sa ma lase in pace, sa-i faca mutatie, dar nu vor.
:( cateodata cand vad ca insista la interfon imi vine sa sun la politie, dar el avand buletin aici ce pot aia sa-i faca?

#29
blackesttulip

blackesttulip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 26.08.2014
Pai o avea buletin dar buletinul lui e anterior contractului tau. Cand iti faci buletin, iti trebuie contractul casei, deci pp ca poti suna la politie liniștit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate