Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#3961
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

View PostTheWatcherProductions, on 21 august 2014 - 21:18, said:

Cineva ontopic? Sunt oameni care inca asteapta dupa tv de la rcs-rds?
De cand?
Un prieten asteapta de peste trei luni.Posted Image

#3962
Vod00

Vod00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 03.07.2007
Eu am primit ieri mesaj sa ma duc sa ridic TV-ul (model Samsung). Comanda era data din 11.06. Maine voi ajunge sa-l ridic tocmai in Campia Libertatii.

#3963
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postmariusik88, on 22 august 2014 - 18:04, said:

Daca nu vrei sa mai astepti poti sa renunti si abonamentul ramana cel care il aveai inainte sa semnezi pentru TV. Nu mai este valabila prelungirea si alte chestii ...sa ma corecteze  catalinman sau Digi Helper daca gresesc.
Am fost eu la sediu si nu e asa deloc..Asa ar fi normal sa fie.
Le-am povestit ca eu aveam internet si am bagat si cablu doar ca sa beneficiez de oferta cu tv...
Oricum nu au posturile care ma intereseaza pe tv analog adica discovery science si investigation discovery
Treaba e ca daca refuzam instalarea cablului imi anulau ei direct oferta cu tv iar daca acum am cablu si vreau sa renunt la toate serviciile in plus si sa raman cu internetul ar trebui sa platesc taxele de reziliere si instalare in total 100 lei
Cand le-am spus ca daca tv nu`mi mai vine voi refuza sa platesc cablul atunci mi`au spus ca imi vor taia toate serviciile inclusiv internetul si nu voi putea plati separat internetul deoarece facturile vin cumulate(toate serviciile intr-o singura factura)
Cand le-am spus ca in cazul asta ma pot adresa instantei sa cer daune si sa mi se faca dreptate ,duduia de la casierie mi-a spus si citez ""ASTA E SMECHERIA DUMNEAVOASTRA"
Astea au fost cuvintele ei...
Mai sus aveti absolut toate detaliile pentru eu cand cumpar ceva sau semnez un contract pun 100 de intrebari ca sa nu am surprize si am dovezile audio si video ca am fost inselat...
Baietii de mai sus pot rade oricat vor dar e normal ca in orice situatie , in tara asta sa iti iei masuri de prevenire....

View PostVod00, on 22 august 2014 - 19:12, said:

Eu am primit ieri mesaj sa ma duc sa ridic TV-ul (model Samsung). Comanda era data din 11.06. Maine voi ajunge sa-l ridic tocmai in Campia Libertatii.
samsung dar ce model? unii au luat modelul lg de 42 inci 42ln5400 si rcs-rds a predat alt model...mai scump chiar...
Eu am deja un 32 ln5400   MODEL 1 pe care l-am luat de la domo in martie dupa o chestie cu o negatie de service bla bla bla si sunt multumit de el...
Faza e ca spune ca are 100 hz dar defapt are doar 60hz reali dar cica aia 100 hz inseamna nu sti ce tehnologie:))) Alta vrajeala a bogatilor sa isi vanda produsele

Sa ne spui si noua cum e tv-ul,cum merge si sa ii intrebi daca vrei si poti care e perioada cea mai lunga in care au predat un tv...sa ne facem o medie...
App...Avansul il achiti maine presupun
Mersi si succes maine

#3964
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View PostVod00, on 22 august 2014 - 19:12, said:

Eu am primit ieri mesaj sa ma duc sa ridic TV-ul (model Samsung). Comanda era data din 11.06. Maine voi ajunge sa-l ridic tocmai in Campia Libertatii.
bulevardul Libertatii
nu str campia libertatii, fosta catelu

Edited by maistoru, 22 August 2014 - 19:55.


#3965
Vod00

Vod00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 03.07.2007
Asa este..bulevardul Libertatii..am incurcat eu borcanele.

View PostTheWatcherProductions, on 22 august 2014 - 19:39, said:

Sa ne spui si noua cum e tv-ul,cum merge si sa ii intrebi daca vrei si poti care e perioada cea mai lunga in care au predat un tv...sa ne facem o medie...
App...Avansul il achiti maine presupun
Mersi si succes maine

Modelul dupa cate stiu eu este 32F5000. O sa vad maine. Revin cu detalii.

#3966
Vod00

Vod00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 03.07.2007
Am ridicat azi tv-ul. Modelul este 32F5000. Dupa cate am vazut eu aveau pe stoc ~50-60 bucati. Si LG-uri am vazut pe acolo. Din ce am intrebat cam 2-3 luni dureaza in medie onorarea comenzii.

#3967
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View PostVod00, on 23 august 2014 - 12:21, said:

Am ridicat azi tv-ul. Modelul este 32F5000. Dupa cate am vazut eu aveau pe stoc ~50-60 bucati. Si LG-uri am vazut pe acolo. Din ce am intrebat cam 2-3 luni dureaza in medie onorarea comenzii.
:)) deci aia e o medie...2-3 luni..dar pe contract de ce scrie 30 zile?
Inseamna ca eu am avut dreptate in unul dintre cele 2 cazuri..
Tre sa ai achitata o factura pentru serviciile pe care le-ai activat/reactivat sau se joaca cu nervii oamenilor,poate renunta o parte din ei la televizoare si raman cu plata abonamentelor pe cap....Iar daca renunta si la servicii ei primesc despagubiri..
Pentru ei este win`win situation!

#3968
Vod00

Vod00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 03.07.2007
Raspunsul bineinteles ca a fost neoficial. De ce zic 30 zile? Nu stiu.

#3969
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014
Ca sa renunti la contractul televizorului Posted Image))

Edited by TheWatcherProductions, 23 August 2014 - 12:42.


#3970
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
SUNT  FERICIT  primit mesaj de la RDS Posted Image

Cu ocazia implinirii a doua luni;

Text felicitare:

Stimate abonat ………………….

Tableta 3G pe care l-ati comandat online la RCS & RDS, nu este, momentan, disponibil in stocul punctului de prezenta indicat de dvs.
Revenim in 5 zile pentru confirmarea disponibilitatii echipamentului.  (frectii- 4 mesaje total)  Posted Image  


Si la urma in loc de urare Posted Image

VA MULTUMIM PENTRU ASTEPTARE  
RCS & RDSPosted Image

#3971
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postmirondorelgl, on 24 august 2014 - 07:26, said:

SUNT  FERICIT  primit mesaj de la RDS Posted Image

Cu ocazia implinirii a doua luni;

Text felicitare:

Stimate abonat ………………….

Tableta 3G pe care l-ati comandat online la RCS & RDS, nu este, momentan, disponibil in stocul punctului de prezenta indicat de dvs.
Revenim in 5 zile pentru confirmarea disponibilitatii echipamentului.  (frectii- 4 mesaje total)  Posted Image  


Si la urma in loc de urare Posted Image

VA MULTUMIM PENTRU ASTEPTARE  
RCS & RDSPosted Image

Repet....si baietii de mai sus radeau de mine ca m`am dus cu camera spy dupa minesa prind teapa pe video:))

#3972
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
Salutare,
Sunt abonat la cablu/internet,
Acum platesc 25ron pt ab TV si 39 pt net.
As dorii sa va intreb daca a incercat careva sa obtina o oferta de retentie(nu cea cu TV,tableta e.t.c.) cam asa :

-de exemplu pt prebungirea pe 24 de luni, in acceasi bani,sa obtii de ex pachetul "MaxPak" gratuit, sau 2 smartcam-uri ceva de genul asta.

Multumesc.

#3973
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
"As dori" ...

#3974
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

View Posttitishor, on 24 august 2014 - 12:26, said:

Salutare,
Sunt abonat la cablu/internet,
Acum platesc 25ron pt ab TV si 39 pt net.
As dorii sa va intreb daca a incercat careva sa obtina o oferta de retentie(nu cea cu TV,tableta e.t.c.) cam asa :

-de exemplu pt prebungirea pe 24 de luni, in acceasi bani,sa obtii de ex pachetul "MaxPak" gratuit, sau 2 smartcam-uri ceva de genul asta.

Multumesc.

pentru prlungirea cu 24 de luni se primeste o reducere de 50% pentru cele 24 de luni la maxpack

#3975
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Din cate stiu nu se acorda reducere de 50% la prelungirea contractului pe 24 de luni la pachetul maxpack

#3976
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Retentie in cartierul Pajura?

#3977
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
In Sibiu angajatii RDS din POP Ferdinand ( zona Gara) nu stiu ce inseamna retentie. Au facut ochii mari si m au intrebat ce inseamna asta. Dupa ce sau lamurit au avut de oferit doar tablete. LCD nu sau dat niciodata. Doar la Brasov exista aceasta oferta.

#3978
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postcosmyn13, on 25 august 2014 - 15:29, said:

In Sibiu angajatii RDS din POP Ferdinand ( zona Gara) nu stiu ce inseamna retentie. Au facut ochii mari si m au intrebat ce inseamna asta. Dupa ce sau lamurit au avut de oferit doar tablete. LCD nu sau dat niciodata. Doar la Brasov exista aceasta oferta.

Nici in Bucuresti angajatii nu stiu despre oferta dar cand le spui ca deja ai semnat cu agentul de teren contract pentru tv isi amintesc imediat de ea:)))
Interesul lor e sa nu iti dea nici un tv ci sa iti prelungesti contractul fara sa beneficiezi de nici un avantaj din partea lor.
Intr-adevar ,la ghiseele din tara oferta nu a fost valabila decat in Brasov si in alte locuri(foarte putine) deoarece acolo cei de la Upc doreau sa scape de rcs.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate