Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#3835
adrian__78

adrian__78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.11.2009

View PostAutumn_Dream, on 24 iulie 2014 - 15:23, said:

Astazi 24 iulie 2014 am primit tableta comandata prin programul "Retentie whatever" din data de 31 martie 2014. Am asteptat mai mult decat anticipasem dar ma bucur ca pana la urma mi-au dat-o si toata treaba nu s-a dovedit a fi o teapa. Daca asteptati echipamente, puteti sta linistiti. LE PRIMITI!
Le-ai dat si tu un pahar de vin ca ti-au onorat comanda?

#3836
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,701
  • Înscris: 09.11.2010

View Postadrian__78, on 24 iulie 2014 - 19:07, said:

Le-ai dat si tu un pahar de vin ca ti-au onorat comanda?

Nu, de ce as face asta? Comentariul tau e chiar fara relevanta. Al meu a fost cu un scop: ca lumea sa stie ca nu asteapta degeaba dupa echipamente.

#3837
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
Si care e legatura cu subiectul?

View Postmadalinmdl1, on 24 iulie 2014 - 18:48, said:

Cicca rds rcs a ajuns la o intelegere sa preia Liga 1
Si care e legatura cu subiectul?

#3838
adrian__78

adrian__78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.11.2009

View PostAutumn_Dream, on 24 iulie 2014 - 19:26, said:


Nu, de ce as face asta? Comentariul tau e chiar fara relevanta. Al meu a fost cu un scop: ca lumea sa stie ca nu asteapta degeaba dupa echipamente.
Scuze daca te-am deranjat. Dar n-am putut sa ma abtin citind ca dupa 4 luni de asteptare te bucuri ca nu ai luat teapa. Ca nu asteapta degeaba, sau ca trebuie sa astepte 4 luni? Mai stii cat costa tableta ta prin magazinele de profil cand ai comandat-o? Acum ce pret are?

Edited by adrian__78, 24 July 2014 - 20:50.


#3839
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,701
  • Înscris: 09.11.2010

View Postadrian__78, on 24 iulie 2014 - 20:46, said:

Scuze daca te-am deranjat. Dar n-am putut sa ma abtin citind ca dupa 4 luni de asteptare te bucuri ca nu ai luat teapa. Ca nu asteapta degeaba, sau ca trebuie sa astepte 4 luni? Mai stii cat costa tableta ta prin magazinele de profil cand ai comandat-o? Acum ce pret are?

500 la Emag. Chiar nu conteaza ce pret are. Nu sunt copil ca sa ma bucur de o jucarie si nici nu ma topesc dupa RDS dar tableta e binevenita.

Ce nu intelege lumea este ca la RDS ( si nu numai) exista o ordine. Legat de echipamente, ele se dau intr-o ordine. Dupa numarul de comanda. Ca se asteapta mai mult decat perioada prevazuta asta e. Repet, nu ma topesc dupa RDS ( de fapt nu ma topesc dupa nicio retea, imi sunt indiferente toate atata vreme cat serviciile furnizate sunt utilizabile) dar dupa chestia cu tableta, a mai castigat o bila alba de la mine.

Edited by Autumn_Dream, 24 July 2014 - 21:02.


#3840
adrian__78

adrian__78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.11.2009

View PostAutumn_Dream, on 24 iulie 2014 - 20:58, said:

500 la Emag. Chiar nu conteaza ce pret are. Nu sunt copil ca sa ma bucur de o jucarie si nici nu ma topesc dupa RDS dar tableta e binevenita.

Ce nu intelege lumea este ca la RDS ( si nu numai) exista o ordine. Legat de echipamente, ele se dau intr-o ordine. Dupa numarul de comanda. Ca se asteapta mai mult decat perioada prevazuta asta e. Repet, nu ma topesc dupa RDS ( de fapt nu ma topesc dupa nicio retea, imi sunt indiferente toate atata vreme cat serviciile furnizate sunt utilizabile) dar dupa chestia cu tableta, a mai castigat o bila alba de la mine.
Bafta!

#3841
iulliuscezar

iulliuscezar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.08.2006

View PostAutumn_Dream, on 24 iulie 2014 - 20:58, said:

...
Ce nu intelege lumea este ca la RDS ( si nu numai) exista o ordine. Legat de echipamente, ele se dau intr-o ordine. Dupa numarul de comanda....
Aiurea, asta sa ii spui lui Mutu cind isi comanda bilute...
Si ma rog unde este numarul tau de comanda din 31 martie care demonstreaza cit de precisi sunt?
Ce sa vezi, surpriza in "ordinea" de la RCS/RDS, hopa ca eu am din 30 martie bon de "ordine" si nu s-au deranjat  sama sune sau sa-mi dea u mesaj ca mi-a sosit tableta, plus ca i-a durut in cot de telefoanele mele repetate la digicare sau vizitele in pop-uri.
Cred ca au demonstrat suficient  ca ii doare in cot de clienti, daca nu aveam nevoie de net schimbam imediat furnizorul.
Dar asa suntem noi blestemati in tara asta sa inghitim galuste, la curent nu avem de unde alege, gaze la fel, cablu etc, iar cei care ar trebui sai controleze si sai amendeze/inchida se p**a pe noi.

#3842
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,701
  • Înscris: 09.11.2010

View Postiulliuscezar, on 24 iulie 2014 - 22:25, said:

Aiurea, asta sa ii spui lui Mutu cind isi comanda bilute...
Si ma rog unde este numarul tau de comanda din 31 martie care demonstreaza cit de precisi sunt?
Ce sa vezi, surpriza in "ordinea" de la RCS/RDS, hopa ca eu am din 30 martie bon de "ordine" si nu s-au deranjat  sama sune sau sa-mi dea u mesaj ca mi-a sosit tableta, plus ca i-a durut in cot de telefoanele mele repetate la digicare sau vizitele in pop-uri.
Cred ca au demonstrat suficient  ca ii doare in cot de clienti, daca nu aveam nevoie de net schimbam imediat furnizorul.
Dar asa suntem noi blestemati in tara asta sa inghitim galuste, la curent nu avem de unde alege, gaze la fel, cablu etc, iar cei care ar trebui sai controleze si sai amendeze/inchida se p**a pe noi.

Depinde si ce ai comandat. Daca e vorba de televizor mai ai de asteptat.

Cred ca exagerezi putin. Nu te obliga nimeni sa ramai la RDS. Mai sunt si alte retele. Dar evident intrebarea pe care toata lumea si-o pune e urmatoarea: exista o retea mai buna? Inainte de RDS, eram "legata" la o retea de cartier. Pica internetul zilnic din cateva ore in cateva ore. Cu RDS nu am avut niciodata probleme. Cand vor incepe problemele voi pleca din retea si gata. Mi-e pur si simplu indiferent. Atata vreme cat merge bine totul si nu sunt probleme "RDS si cu mine suntem pe aceeasi lungime de unda".

#3843
adrian__78

adrian__78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.11.2009
Aici nu vorbim de calitatea serviciului de internet RDS ci de retentia cu tablete si tv-uri

#3844
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,701
  • Înscris: 09.11.2010

View Postadrian__78, on 25 iulie 2014 - 07:04, said:

Aici nu vorbim de calitatea serviciului de internet RDS ci de retentia cu tablete si tv-uri

E aceeasi chestie. Ei prin aceasta oferta de retentie iti furnizeaza ceva: niste echipamente. Putem vedea seriozitatea RDS-ului si prin asta. Trebuie tinut cont si de altceva: gadget-urile nu sunt lucruri care se vand la kg precum rosiile. Costa bani, multi bani... Si chiar de nu ar fi problema banilor ar fi problema stocului. Cine dracului cumpara in fiecare zi tablete si tv-uri ca si cum ar cumpara paine? E normal sa existe o ordine. Cui nu-i place ordinea sa comande produsul din alta parte cu banii imediat jos. Dupa ce ca RDS le ofera echipamentele aproape moca, se mai plange lumea si de timpul de asteptare. RDS nu e raiul pe pamant unde totul e lapte si miere. Asta e, in viata rabdarea e de aur.

Edited by Autumn_Dream, 25 July 2014 - 07:14.


#3845
adrian__78

adrian__78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.11.2009

View PostAutumn_Dream, on 25 iulie 2014 - 07:14, said:

Dupa ce ca RDS le ofera echipamentele aproape moca
Cui ofera? Vreau si eu sa iau de la ei un TV, se poate? :D

Edited by adrian__78, 25 July 2014 - 07:25.


#3846
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,701
  • Înscris: 09.11.2010

View Postadrian__78, on 25 iulie 2014 - 07:23, said:

Cui ofera? Vreau si eu sa iau de la ei un TV, se poate? Posted Image

Pai ai comandat vreunul?

#3847
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View Postadrian__78, on 25 iulie 2014 - 07:23, said:

Cui ofera? Vreau si eu sa iau de la ei un TV, se poate? :D
Păi de ce l-ai comanda dacă știi deja timpii mari de așteptare?

#3848
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

View PostAutumn_Dream, on 25 iulie 2014 - 07:33, said:

Pai ai comandat vreunul?
Posted Image Cred ca a scris asa, la vrajalaPosted Image

View Postzetuc, on 25 iulie 2014 - 08:16, said:

Păi de ce l-ai comanda dacă știi deja timpii mari de așteptare?
Sa mai comande ce,doar s-a terminatPosted Image  cu oferta de retentie in Bucuresti.

#3849
adrian__78

adrian__78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.11.2009
@bogdangelu in sfarsit un baiat destept. Nu neaparat ca s-a terminat, ci ca nu s-a putut niciodata comanda.

#3850
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Stie cineva daca in Piatra Neamt (mai) exista la aceasta ora vreo oferta de retentie? Daca da, cu cate luni inainte de expirarea contractului se poate primi? Multumesc!

#3851
rstefan31

rstefan31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.08.2009
detin tableta samsung T111 si vreau sa va intreb pe cei care o detineti daca aveti urmatoarea problema cu ea. deci,in afara ca tableta merge perfect,daca vreau sa transfer fisiere mai mari de 300 mb prin cablul usb conectat la pc,imi da eroare! mai exact se copiaza pana la final unde ramane blocat cateva secunde dupa care imi apare ,,eroare copiere fisier,device-ul nu mai raspunde sau s-a deconectat,,! ce poate fii? am incercat cu 3 cabluri usb. la inceput am crezut ca de vina ar fi ca tableta nu accepta fisiere mari pe memoria interna si am achizitionat un card micro sdhc de 8gb class 10 si aceeasi eroare! reusesc sa transfer doar fisiere pana-n 300 mb,daca incerc fisiere de 1gb sau mai mari imi da eroarea,ca sa nu mia zic ca am incercat sa bag un film de doar 700 mb si eroare! ce ar putea fii? din ce am gasit pe net cica de vina ar fi versiunea de android 4.2.2 ca ar avea un bug. ciudat e ca pe telefon unde am card de doar 2 gb am reusit sa bag fisier de 1,7gb! sugestii,ceva? pls

#3852
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
Poate e stricata. La mine merge.
Dar la mine a inceput sa faca figuri bateria. Ieri era incarcata 70% azi dimineata o deschid sa citesc emailurie si era descarcata la 10%. Se incarca si greu si asta numai dupa vreo 3 luni de cand am luat-o. Pt garantie unde se face serviceul?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate