Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Apollo Residence 2

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#1027
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Daca vrei experiente impartasite, pune mana si citeste cele 57 pagini din topicul Apollo Residence 2, 16 pagini din Apollo 2 faza 2, respectiv 109 pagini din Apollo 1.
Acolo vei gasi toate informatiile de care ai nevoie.
In privinta sfaturilor, tocmai ti-am dat unul: vino cu un inginer structurist care sa verifice proiectul.
Mai mult de atat ce doresti? Sa iti faca cineva un rezumat al celor cateva zeci de pagini?

#1028
madala

madala

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2015
esti criminal omule :)) hai sa incheiem aici. k deja am deraiat de la subiect.

#1029
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Nu mai scrie cu k, ca nu esti pe Yahoo mess!

#1030
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
:D:D:D:DB)

#1031
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004

 madala, on 06 mai 2015 - 18:56, said:

itzi-bitzi si conu71 nu inteleg de unde atitutinea asta agresiva...REPET: am pus o intrebare si am asteptat niste opinii. ATAT

Respect

nu prea se poate da cu mucii in fasole si pe urma sa te lase lumea in pace... o vorba aiurea aruncata pe internet poate afecta multa lume

#1032
Brany87

Brany87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.02.2015
Buna seara,

Am si eu o rugaminte la voi, daca cumva ati instalat un sistem de alama, daca puteti sa imi spuneti si mie o firma care se ocupa cu asa ceva? Am gasit ceva firme gen Hut System si altele, dar o parere in plus nu strica.

Va multumesc si o seara buna,
Adrian.

#1033
bballiuli

bballiuli

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.03.2015
Buna seara.

As vrea sa-mi exprim o parere in legatura cu postarea aceea in care se spunea ca blocurile din ziua de astazi sunt facute din ciment prost si fier casant din China... Am un prieten inginer constructor, care cu asta se ocupa - proiecteaza structuri de rezistenta pentru cladiri.
El mi-a explicat in felul urmator:
1. Blocurile facute in timpul comunismului au fost facute sa fie rezistente, dar dupa niste aproximari oarecum
2. In ziua de astazi, tehnica a evoluat si cladirile sunt proiectate in cunostinta de cauza, cum ar fi, intr-un anumit fel.
Cu alte cuvinte, sporindu-se cunostintele, oamenii pot calcula mult mai exact acum daca un bloc este sigur sau nu.

Proiectul este verificat de cineva, care da aprobare pentru el. Ramane acum in grija constructorului sa respecte proiectul.
Dupa cum am vazut, cei de la Apollo sunt seriosi, deci nu trebuie sa fim paranoici.

Imi cer iertare daca nu m-am exprimat foarte bine!

#1034
Gigi87

Gigi87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.12.2013
Buna seara,

Am si eu o rugaminte la voi, daca cumva ati instalat un sistem de alama, daca puteti sa imi spuneti si mie o firma care se ocupa cu asa ceva? Am gasit ceva firme gen Hut System si altele, dar o parere in plus nu strica.

Va multumesc si o seara buna,
Adrian.

Salut Adrian,

Eu locuiesc in Apollo 2 si cu asta ma ocup: sisteme de alarma, supraveghere video etc. Daca vrei mai multe detalii iti stau la dispozitie.

Edited by Gigi87, 15 May 2015 - 18:59.


#1035
mateivalex

mateivalex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2015
Buna tuturor,

Am tot citit topicurile pe-aici despre acest complex si dupa cateva vizite m-am decis sa fac o rezervare pentru unul din apartamentele din blocul 12. Evident, nu a fost singura optiune cand m-am decis sa fac pasul asta, insa mi s-a parut un complex decent si placut.

Imi poate spune cineva care ar fi dezavantajele unui apartament la parter (in afara de zgomot mai puternic si vizibilitate in apartament mai mare din exterior)? Poate s-a mutat cineva si poate impartasi ceva ganduri. Din pacate toate apartamentele cu 2 camere de la etajele 1-4 s-au epuizat deja.

Multumesc!
Alex

Edited by mateivalex, 16 May 2015 - 11:23.


#1036
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
Cum sunt drumurile catre acest complex ?
Sunt accesibile ? Pline de noroi sau asfaltate nou ?

#1037
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

 request, on 18 mai 2015 - 13:03, said:

Cum sunt drumurile catre acest complex ?
Sunt accesibile ? Pline de noroi sau asfaltate nou ?
Drumurile e da lucs fratizka, baga un ochean acilishea
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2TggpRr87BQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca nu te-ai convis cauta pe youtube drumul fermei, ai de unde alege sa te convingi.

#1038
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015

 request, on 18 mai 2015 - 13:03, said:

Cum sunt drumurile catre acest complex ?
Sunt accesibile ? Pline de noroi sau asfaltate nou ?

Noi suntem un caz fericit, practic trebuie traversat Drumul Fermei, dupa care poti sa mergi direct prin complexul Apollo 1, apoi traversezi Str. Amurgului pentru a merge la metrou. Nu ai de-a face cu baltile si noroaiele pe care le vezi in filmuletul de mai sus.

 daybreak246, on 18 mai 2015 - 13:10, said:

Drumurile e da lucs fratizka, baga un ochean acilishea
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2TggpRr87BQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca nu te-ai convis cauta pe youtube drumul fermei, ai de unde alege sa te convingi.

Vorbesti ca sa nu taci, complexul Apollo nu are probleme la capitolul asta.
Da, stim cu totii de faimoasele balti si noroaie de pe Drumul Fermei, dar ghici ce, chestia asta se intampla alte portiuni ale strazii.

In plus, Amurgului si Dr. Fermei au fost reasfaltate recent.

#1039
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 daybreak246, on 18 mai 2015 - 13:10, said:

Drumurile e da lucs fratizka, baga un ochean acilishea
fratzika cand vor fi gata constructiile in zona se va turna un asfalt impecabil si ca prin minune vor aparea niste indicatoare de circulatie cu accesul interzis camioanelor mai mari de 3,5T.
Tu daca ai fi primar ai arunca banii pe fereastra ca sa asfaltezi niste drumuri ce sunt circulate de utilaje grele pentru lucrarile din zona?
Poti sa schimbi tonul si sa spui ceva concret sau iti place bascalia ieftina?
Cine vrea sa se mute in zona isi asuma riscul de a suporta pentru o vreme disconfortul santierelor cand santierele vor fi gata si strazile asfaltate nu vor mai fi apartamente de vanzare la pretul actual de la dezvoltator ci doar de la cineva care isi vinde locuinta lui.
Asa ca cei care aleg prea mult s-ar putea sa culeaga ce mai ramane.

#1040
gipsy10

gipsy10

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.01.2015
Salut, noi am cumparat in complex un apartament si aveam aceeasi teama. Prin luna aprilie daca nu ma insel chiar a fost o furtuna zdravana care a inundat Bucurestiul, nite prieteni ne-au trimis , la fel, poze cu 'Popestiul sub ape'...noi ne-am dus pana acolo dupa cateva ore...si nu era nimic.era asfalt ud si balti din loc in loc dar nu era o inundatie. Am discutat si cu proiectantul cartierului si a spus ca acea portiune din Drumul fermei care se inunda frecvent este cel mai jos punct din Popesti. Aceea portiune de drum este dincolo de complexul Apollo, mergand spre capatul strazii ce da in Sos. Oltenitei.

 request, on 18 mai 2015 - 13:03, said:

Cum sunt drumurile catre acest complex ?
Sunt accesibile ? Pline de noroi sau asfaltate nou ?


#1041
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015

 gipsy10, on 19 iunie 2015 - 09:10, said:

Salut, noi am cumparat in complex un apartament si aveam aceeasi teama. Prin luna aprilie daca nu ma insel chiar a fost o furtuna zdravana care a inundat Bucurestiul, nite prieteni ne-au trimis , la fel, poze cu 'Popestiul sub ape'...noi ne-am dus pana acolo dupa cateva ore...si nu era nimic.era asfalt ud si balti din loc in loc dar nu era o inundatie. Am discutat si cu proiectantul cartierului si a spus ca acea portiune din Drumul fermei care se inunda frecvent este cel mai jos punct din Popesti. Aceea portiune de drum este dincolo de complexul Apollo, mergand spre capatul strazii ce da in Sos. Oltenitei.
Portiunea aceea este mult mai departe fata de Apollo, este pe undeva in dreptul complexului Astrelor Residence, daca nu ma insel.

#1042
alexandra_id

alexandra_id

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.09.2013
Cand ploua abundent se face o balta fix in fata complexului Apollo 2, pe strada Drumul Fermei, si iti ingreuneaza trecerea catre Apollo 1. Asa ca nu e tocmai de vis doar pentru ca in filmuletul de mai sus nu se vad si blocurile din Apollo. Pana la urma este strada principala, strada de pe care se ajunge in complex si in niciun caz Apollo nu este protejat de vreo bula iar ce se intampla in rest nu ne afecteaza si pe noi. Sau nimeni nu mai circula in afara complexului?

#1043
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Ce imi place cel mai mult in Apollo oricare ar fi el e ca toata lumea saluta respectuos pe toata lumea.

#1044
danpetcu33

danpetcu33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 02.01.2007

 itzi-bitzi, on 19 iunie 2015 - 09:12, said:

Portiunea aceea este mult mai departe fata de Apollo, este pe undeva in dreptul complexului Astrelor Residence, daca nu ma insel.


2015 Martie Cale de acces cu masina, teren nemlastinos: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nvEOL9Z8PgA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


* Nu stergeti postarile aiurea

Edited by danpetcu33, 01 July 2015 - 16:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate