Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17520 replies to this topic

#8173
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
"nu ezit sa ne comunici" ai scris 2 randuri si tot degeaba, asa se intampla cand oamenii buni sunt indepartati.

#8174
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
1GB bonus de Paste valabil 1luna.. 1GB timp de-o luna daca joci sotron...1GB valabil 1 zi  daca raportezi un bug sau iti dai cu parerea din app MyVodafone + 1GB inclus in abonament,  lunar am 2-3 GB disponibili pentru un abonament de 5 Euro cu TVA.Si probabil ca promotii vor mai fi.Pentru mine e mai mult decat suficient.
Pot sa spun ca-s nemultumit ? Intreb si eu...

#8175
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
La fel si la mine...

#8176
mirely1981

mirely1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 24.08.2007
Gata,
m-am hotarat.
Portez unde v-oi vedea cu ochii.
Am sunat o dna de la "retentie" ( mai devreme cred c-ar trebui sa-i zica "respingere"), robotul zice ca nu poate vorbi si ma suna d-nei. in max 24h. Revin eu dupa 50h si-mi ofera un abon de 10 e cu 3-4 gb trafic .
II spun ca-i fix oferta de ab nou fara telefon si discutia a dus undeva de genul "take it or leave it". Ghici ce?
Diseara sunt in magazine in cautarea de oferte de portare.

Dupa 17 ani,
BYE BYE vdf

#8177
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postmirely1981, on 25 mai 2016 - 12:14, said:

Gata,
m-am hotarat.
Portez unde v-oi vedea cu ochii.
Am sunat o dna de la "retentie" ( mai devreme cred c-ar trebui sa-i zica "respingere"), robotul zice ca nu poate vorbi si ma suna d-nei. in max 24h. Revin eu dupa 50h si-mi ofera un abon de 10 e cu 3-4 gb trafic .
II spun ca-i fix oferta de ab nou fara telefon si discutia a dus undeva de genul "take it or leave it". Ghici ce?
Diseara sunt in magazine in cautarea de oferte de portare.

Dupa 17 ani,
BYE BYE vdf

Buna!

Imi pare rau pentru situatia intampinata. Te rog sa ne scrii un mesaj privat cu numarul tau de telefon si vom verifica situatia.

Multumesc.

#8178
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008

View Postprimuministru, on 25 mai 2016 - 07:54, said:

1GB bonus de Paste valabil 1luna.. 1GB timp de-o luna daca joci sotron...1GB valabil 1 zi  daca raportezi un bug sau iti dai cu parerea din app MyVodafone + 1GB inclus in abonament,  lunar am 2-3 GB disponibili pentru un abonament de 5 Euro cu TVA.Si probabil ca promotii vor mai fi.Pentru mine e mai mult decat suficient.
Pot sa spun ca-s nemultumit ? Intreb si eu...
Ar fi ok, dar:
- pastele e doar o data pe an. Asteptam craciunul, sau alta sarbatoare!
- e posibil ca  vdf sa aiba grija sa nu facem febra musculara
jucand sotron luna de luna!
Oricum, daca vor da, indiferent sub ce forma, un plus de net peste cei 1000 MB ( NU 1 GB!)
inclusi in abonament, este ok si suficient si ptr mine, la 5 euro .
Si vad ca la Bonusuri si optiuni, in MyVodafone, la numarul meu si banuiesc si la alte numere
se poate activa cand ai nevoie 250, 500 MB sau 1GB ptr o luna, la preturi "comestibile"

Edited by cricri51, 25 May 2016 - 12:51.


#8179
android2016

android2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 24.02.2016

View PostVodafone, on 25 mai 2016 - 12:43, said:


Buna!

Imi pare rau pentru situatia intampinata. Te rog sa ne scrii un mesaj privat cu numarul tau de telefon si vom verifica situatia.

Multumesc.
Cum naiba va pare rau avand in vedere ca va doare in cot de clientii existenti?
Nu sunt situatii izolate ci se intampla frecvent.
Oare cine va crede in conditiile astea?


#8180
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
apai nici pe mine nu m-au sunat si am facut 2 cereri,una pe forum si una la telefon..

#8181
android2016

android2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 24.02.2016
Le recomand sa faca oferta publica de retentie si sa fie mai buna decat cea pt abonatii noi daca sunt seriosi.


#8182
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postthehunter1337, on 25 mai 2016 - 14:26, said:

apai nici pe mine nu m-au sunat si am facut 2 cereri,una pe forum si una la telefon..

Buna!

Pentru a verifica, te rog sa ne scrii un mesaj privat cu numarul de telefon sau numarul cererii.

Multumesc.

#8183
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Helper, android2016 ti-a pus o intrebare!
Sau raspunzi dupa ureche, doar ce va avantajeaza?
Hai raspunde-i la intrebari.
Fii util!

#8184
rzvwien

rzvwien

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.12.2006
ha ha ha, m-a sunat o tanti de la retentie sa ma intrebe ce as vrea pentru prelungirea abonamentului actual (9.67 euro, nelimitat national, 2Gb net, 500 minute mobil UE), i-am zis ca daca imi mai da 2Gb de net e ok. tot ce a putut sa imi ofere a fost sa ma treaca la abonamentul din oferta curenta RED 10 fara telefon, adica nelimitat national, 3 Gb net dar cu 100 minute mobil UE. cand i-am zis ca exista o retea cu o oferta mult mai buna decat a lor (RDS) mi-a zis ca da, dar calitatea retelei Vodafone nu se poate compara cu a concurentei. asa ca am stabilit sa lasam abonamentul asa cum e acum, fara nici o prelungire, doamna de la retentie a fost foarte ok cu solutia asta. singura problema pe care am uitat sa o mentionez :D e ca pe langa abonamentul pe numele meu, mai sunt inca 4 abonamente pe numele sotiei, asa ca o sa fac o cerere de reziliere chiar daca nu sunt toate 4 in termen de prelungire, platesc ce e de platit, si ma duc sa vad cam cat de proasta e reteaua RDS comparativ cu cea super mega giga extra premium de la Vodafone.

#8185
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postrzvwien, on 26 mai 2016 - 11:40, said:

ha ha ha, m-a sunat o tanti de la retentie sa ma intrebe ce as vrea pentru prelungirea abonamentului actual (9.67 euro, nelimitat national, 2Gb net, 500 minute mobil UE), i-am zis ca daca imi mai da 2Gb de net e ok. tot ce a putut sa imi ofere a fost sa ma treaca la abonamentul din oferta curenta RED 10 fara telefon, adica nelimitat national, 3 Gb net dar cu 100 minute mobil UE. cand i-am zis ca exista o retea cu o oferta mult mai buna decat a lor (RDS) mi-a zis ca da, dar calitatea retelei Vodafone nu se poate compara cu a concurentei. asa ca am stabilit sa lasam abonamentul asa cum e acum, fara nici o prelungire, doamna de la retentie a fost foarte ok cu solutia asta. singura problema pe care am uitat sa o mentionez Posted Image e ca pe langa abonamentul pe numele meu, mai sunt inca 4 abonamente pe numele sotiei, asa ca o sa fac o cerere de reziliere chiar daca nu sunt toate 4 in termen de prelungire, platesc ce e de platit, si ma duc sa vad cam cat de proasta e reteaua RDS comparativ cu cea super mega giga extra premium de la Vodafone.

Buna!

Te rog sa ne oferi numarul de telefon si link-ul postarii in cadrul unui mesaj privat, pentru a verifica.

Multumesc,

#8186
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
@rzvwien iti urez portare usoara ! Numai asa se mai elibereaza reteaua de cei carora nu le mai ajung nelimitatele si gigabaitii din abonament.Duceti-va, e dreptul vostru ! Daca voi considerati ca va e mai bine dincolo, nu inteleg de ce trebuie sa mai poluati topicul asta cu nemultumirile voastre.

#8187
rzvwien

rzvwien

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.12.2006

View PostVodafone, on 26 mai 2016 - 11:42, said:


Buna!

Te rog sa ne oferi numarul de telefon si link-ul postarii in cadrul unui mesaj privat, pentru a verifica.

Multumesc,

din cate am inteles, cererile de reziliere se fac doar direct in magazinele Vodafone, asa ca nu vad cu ce ai putea sa ma ajuti. mult succes pe viitor cu atitudinea "noi oferim calitate, nu ne putem compara cu concurenta"

#8188
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
La digi o sa-ti doresti sa nu fi plecat :)

#8189
whitehorse

whitehorse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 17.11.2006
Platesc de vreo 2 ani cam 40-50 eur pentru 2 abonamente (iar contractul cu VDF este din 2003) .
Am cerut o oferta de retentie pentru unul din abonamente si eram dispus sa platesc 24 eur/luna pentru 2 ani + Samsung S6 Edge  (avea la un moment dat Orange la portare oferta aceasta lunile trecute)
Cei de la retentie cu care am vb (vreo 4 persoane diferite ) au spus ca nu pot sa-mi ofere asa ceva ci doar un abonament de 31 eur tva inclus + S6 Edge la 81 lei ...
Am zis ca e prea mult sa ma mai leg la cap cu 31 eur/luna x 24 luni asa ca am ales alta varianta de retentie :
- nelimitat minute si SMS-uri in orice retea
- 150 minute internationale
- 5 GB trafic internet
- 9.68 euro (TVA inclus) / luna
- prelungire abonament pe 6 luni
- scadere valoare abonament cu 5 eur/luna * 6 luni = 30 eur (punctele pe care le am in acest moment)
Asa ca voi plati lunar 4.68 eur pentru abonamentul de mai sus..
Mai vedem peste 6 luni ...

#8190
rzvwien

rzvwien

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.12.2006

View Postwhitehorse, on 26 mai 2016 - 12:09, said:

......asa ca am ales alta varianta de retentie :
- nelimitat minute si SMS-uri in orice retea
- 150 minute internationale
- 5 GB trafic internet
- 9.68 euro (TVA inclus) / luna
- prelungire abonament pe 6 luni
Mai vedem peste 6 luni ...
Vodafone helper, dupa cum vezi, se pot face oferte mult mai bune decat cea care mi s-a oferit mie la "prima strigare" nu crezi ca e obositor si de prost gust jocul asta al vostru cu clientii, abia la a 3-a sau a 4-a discutie cu cei de la retentie, sa primesti o oferta cu adevarat buna?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate