Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...
 

Autorizatie activitate pe spatiu public

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Salut!
Puteti sa ma lamuriti va rog cum se poate obtine o autorizatie pentru un SRL pentru a inchiria masinute electrice intr-un parc?
Unde trebuie mers, daca trebuie modificat ceva la firma pentru a avea un "punct de lucru" in parcul respectiv sau nu.
Care sunt cheltuielile initiale necesare, ce cheltuieli constante vor urma apoi (presupun ca trebuie platit lunar pentru "chiria" din parc).

Am cautat pe google, insa am intalnit doar articole destul de stufoase, si nu prea am inteles exact un raspuns oficial pentru nelamuririle mele, nefiind obisnuit cu termenii "formali" ma ameteste de cap sa citesc cateva fraze, dar cateva pagini... :D.

Multumesc!

#2
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Ai pila la primarie? Ca de obicei astia se ocupa cu concesionarea de spatiu pentru asa ceva in parcuri. Si de obicei se fac pe perioade in care se atribuie in functie de cotizatie, doar daca ai o pila iti face tie loc special. Vei plati cativa lei pe spatiu, iar current se trage ilegal daca esti bazat, fara plata de factura, doar plata cash in buzunarul cui trebuie Posted Image

E concurenta mare, plina de etnici si indivizi dubiosi semianalfabeti. Daca nu esti unul ca ei nu ai sanse sa ramai prin preajma prea mult.

Edited by vubiv, 05 May 2016 - 19:35.


#3
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Pile nu am sincer. Sa inteleg ca nu prea sunt sanse pentru asa ceva decat cu pile?
Concurenta nu e asa mare, iar in zona respectiva nu sunt etnici, deci nu mi-as face probleme cu asta.

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 AndyM, on 05 mai 2016 - 19:40, said:

Pile nu am sincer. Sa inteleg ca nu prea sunt sanse pentru asa ceva decat cu pile?
Concurenta nu e asa mare, iar in zona respectiva nu sunt etnici, deci nu mi-as face probleme cu asta.
Ai sanse ! vorbeste cu cei din Primarie, crezi ca taxa pe mp/zi si banii de bransament la electricitate ai tai nu sunt buni ?

Edited by stlk, 05 May 2016 - 20:29.


#5
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
O sa merg cred luni la primarie sa ma interesez. :D
Pana atunci, daca stie cineva sa-mi raspunda exact la intrebarile de mai sus pana luni, as fi recunoscator.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate