Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Sandero vs Logan vs EXPERTII

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
180 replies to this topic

#109
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005

View Postaleksutzu07, on Mar 9 2008, 10:45, said:

Unde poti sa faci buy back? Ma intereseaza si pe mine.

Nu poti peste tot? What the hell, Dacia inca n-a intrat in lumea civilizata?
Am presupus ca se poate pentru ca, cel putin la dealerul din Craiova, au un lot de masini de ocazie, marcile vandute de ei, respectiv Dacia, Reno si Nissan.

#110
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postaleksutzu07, on Mar 9 2008, 10:45, said:

Vezi ca gasesti Mertzan pana in 10.000 de euro de prin 2000. Iti iei unu d-ala, kilu de tabla la gat si asta e valoarea ta.
ai idee cat costa un parbriz la mertan ? enorm , de aia vreau Dacia. ieftina, buna si babaciunile mor dupa ea ( le aduce aminte de tinerete).

aveti idee , daca imi iau Sandero sunt ghei? e cam masina de piranda aia ....

pe sandero ii p... niste abtibilduri cu tedey si decei si gata am mertan clasa A mancati-as . primul din clasa ...

#111
black_shadow

black_shadow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 30.07.2006

Quote

Dacia Sandero este conceputã în spiritul robusteþii ºi fiabilitãþii care au fãcut succesul mãrcii. Protecþia anti-coroziune a fãcut obiectul unei atenþii deosebite; în acest sens, au fost utilizate diverse dispozitive:
• cearã injectatã în cavitãþile din partea inferioarã a caroseriei ºi în portiere
• etanºeizare cu mastic la exterior
• utilizarea de cearã suplimentarã pentru protecþia pieselor mecanice expuse
• protecþie împotriva criblurii la nivelul pãrþii inferioare a vehiculului ºi al pasajelor roþilor.
ramane de vazut  :naughty:

#112
erik

erik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 22.12.2004
pai ce ramane de vazut? i-au pus mastic, i-au pus ceara si ca sa fie siguri i-au pus si ceara suplimentara... super-ultra-mega protectie, la cata ceara si mastic i-au pus cred ca bietul Sandero poate sa si pluteasca  :huh:

#113
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
au la ceara, de pot sa vanda si lumanari...
oricum, ramane de vazut ce se intampla cand se topeste toata ceara la vara :P

#114
erik

erik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 22.12.2004
ei, ce sa se intample? se face rechemare in service pentru reinjectare cu ceara :D

#115
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
este adevarat ca la dacia-rino, facelifturile se fac prin injectare cu botox?

#116
black_shadow

black_shadow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 30.07.2006
grila de la radiator parca-i  moaca de la Nissan tida, de fapt toata masina e nissan tida restilizata. NisssanTide, SanDero si alti detergenti cu 4 roti  :lol:

Attached Files


Edited by black_shadow, 09 March 2008 - 21:34.


#117
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

View Postturbo trabannt, on Mar 9 2008, 13:10, said:

ai idee cat costa un parbriz la mertan ? enorm , de aia vreau Dacia. ieftina, buna si babaciunile mor dupa ea ( le aduce aminte de tinerete).

aveti idee , daca imi iau Sandero sunt ghei? e cam masina de piranda aia ....

pe sandero ii p... niste abtibilduri cu tedey si decei si gata am mertan clasa A mancati-as . primul din clasa ...
La valoarea ta conteaza cat costa un parbriz de mertzan??? Si inca ceva: totusi i-ati Sandel. Mie imi place cum arata. Au in paleta de culori si negru? D-ala sa iti iei daca au.

#118
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postxtremdriving, on Mar 8 2008, 18:02, said:

o masina in care abia incap 2 persoane in spate. http://www.autospot....tru_tineri.html
sunt si 3 clipuri cu teste de spatiu, pret si robustete. evident e doar reclama. cam slabut si previzibila...


apropo, uko vezi ce zic unii care isi dau cu parerea despre Sandero din realitate, nu din poze cum faci tu, despre spatiul interior :lol: http://www.google.co...%...=en&ie=UTF8 , si care probabil is 0, ca deh.. nu au habar de tehnici evoluate de pilotaj ca inaintarea la viteza lumnii prin reprize 65-90  :console:

#119
erik

erik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 22.12.2004
nu, nu negru ca ala trebuie spalat des. si la ce vopsea pune francezu'...  :naughty:

#120
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View PostMoshuXXL, on Mar 7 2008, 12:42, said:

Ce zici tu are legatura cu stilul tembel de condus al romanilor si cu faptul ca sunt prea saraci ca sa isi ia masini pe masura egoului lor.

Stai linistit ca e mai bine asa, altfel nu cred ca mai ramaneam jumate(dintre soferi) in viata pe strasse asta in mai putin de 1 an <_< .

In week-end am facut Buc.-Predeal de 2 ori dus-intors si cred ca am vazut vreo 5-6 accidente serioase.

#121
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
maximuse, ai pus-o...din linkul tau zice ca bordul nu e unul frumos dar macar are ce ii trebuie...si mai zice ca Sf Dero e UN ATAC LA Ergonomie... :lol: :lol:  

Another attack on ergonomics are the commands of ventilation and air-conditioned, prepared in part of the panel that clears the driver, and control of ogledali, which is exactly under the brake of hand. É muito difícil acioná-lo com o carro em movimento. It is very difficult to trigger it with the car moving. O comando dos vidros e das travas das portas fica no painel também -- melhor seria tê-los na porta, mais à mão do motorista. The command of the glass and the locks of the doors is also on the panel - better to have them at the door, plus the hand of the driver. Velocímetro e conta-giros são grandes e redondos. Speedometer and account-giros are large and round.

Si mai zice despre spatiu:

And it is very simple to explain: in the Sandero, stepping back a bit to the passenger seat in front can now stretch the legs totally, almost without touching the floor; ago, two people travelling with absolute comfort and a good distance from the front seats (and of one another, if not friends). Evidentemente que três passageiros não devem esperar essa moleza. Obviously that three passengers should not expect that dremavost.

auzi tu, are o singura tetiera in spate... :lol: :lol:  asta da economie!

au luat un Nissan tiida si un Clio model vechi (lateral spate), le-au dat cu multa ceara si au facut o "masina"...

Edited by xtremdriving, 10 March 2008 - 11:35.


#122
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Hai bre, nu mai fiti rautaciosi! Eu abia astept sa vina! chptuning scrie pe tractoras! din prima saptamana!

#123
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
http://autos.maxabou...lt_sandero.aspx

#124
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postcarman, on Mar 10 2008, 11:53, said:

Hai bre, nici modelul asta nu are discuri pe spate?
si mai zice in linkul asta ca nu are lampi ceata, abs, ebd, AIRBAG etc. da are ceva masina asta? a , da, multa ceara... :lol:

Edited by xtremdriving, 10 March 2008 - 11:58.


#125
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
La ce i-ar trebui?

#126
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postxtremdriving, on Mar 10 2008, 11:55, said:

Hai bre, nici modelul asta nu are discuri pe spate?
daca sari cu rupiile, primesti si discuri spate...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate