Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Islamizarea Europei

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1486 replies to this topic

#505
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostILoveMyBunny, on Apr 23 2008, 14:37, said:

nu sta nimeni sa le faca arborele genealogic

Se cheama acum racial profiling si e din nou in voga  :rolleyes:

#506
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007

View PostILoveMyBunny, on Apr 23 2008, 13:37, said:

infractorii sunt legitimati,pe ID scrie ROMANIA,ROUMANIE;nu sta nimeni sa le faca arborele genealogic

Asa este, din pacate.

Cand a fost cazul Mailat 1, am intrat si eu pe niste forumuri de ziare de prin Italia, incercand sa explic ca tiganii sunt doar o minoritate in Romania si ca actiunile lor nu sunt caracteristice tuturor Romanilor, din punct de vedere statistic. Am mai incercat sa explic si ca discutam despre o problema europeana, pentru ca statul roman nu are mijloacele legale sa restranga dreptul la libera circulatie a unor cetateni liberi.

Am fost cat se poate de politicos, am folosit un limbaj corect politic, nu am fost ofensiv si nici nu am incercat sa abuzez. Cu toate acestea, am luat la injuraturi en-gross, am fost facut tigan rumeno, etc.
Putinii care au reactionat politicos, au raspuns cu o ura nedisimulata, argumentand ca este problema noastra, a romanilor, nu a lor si ca pe ei nu ii intereseaza daca sunt tigani. Ei au o problema cu niste cetateni romani si ca originea etnica le este perpendiculara.

La scurt timp, posturile mele au fost sterse, ramanand injuraturile. Am dat un mail sa intreb de ce au fost sterse si un redactor mi-a raspuns ca am postat cu caracter rasist. Nu aveam dreptul sa spun ca sunt tigani, ci doar ca sunt romani.  Atat. Am replicat, spunand ca tocmai aici este problema, dar nu am mai primit nici o replica.

In opinia mea, este o problema a noastra. Italienii au dreptate, chiar daca se inseala profund.
Daca maine ar veni racketii si ar talhari la drumul mare, sau ar viola si ucide femei de 50 de ani, cred ca nici noi nu am tine cont de origine lor etnica, in raport cu majoritatea etnicilor din statul de provenienta.
Faptul ca acestia sunt cazaci sau kirghizi, nu cred ca ne-ar interesa foarte tare ci doar de faptul ca sunt ucrainieni, rusi sau bielorusi.

Noi ne-am obisnuit sa spunem ca sunt tigani si ca nu avem ce le face, avand impresia ca cei din UE gandesc la fel ca noi.
Din pacate, ei nu gandesc la fel, asteptand sa luam masuri.  

Adevarul este ca tarile din UE sunt lase, atunci cand vine vorba despre astfel de probleme. Ar vrea ca noi sa facem partea nasoala, adica sa ii reprimam, iar ei sa ne dea note de buna purtare, prin intermediul ONG-urilor sau agentiilor guvernamentale. S-au obisnuit sa nu mai sparga ouale pentru omleta si acum, cand din oua ies niste pui zbarliti si negri, care ii ciupesc de nas, dau vina pe clotza, pentru ca omleta nu le iese buna.

L.Edit

Remember chinezii transati si bagati in valize.
Nu am fost interesati ce origine etnica au acestia, din care parte a Chinei provin, ci doar ca acestia erau cetateni chinezi.

Edited by manitu, 23 April 2008 - 14:14.


#507
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006

View Postmanitu, on Apr 23 2008, 14:08, said:

Adevarul este ca tarile din UE sunt lase, atunci cand vine vorba despre astfel de probleme.

Daca un catalan ar comite o infractiune la noi nu tot spaniol ar fi considerat?

#508
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postmanitu, on Apr 23 2008, 15:08, said:

Adevarul este ca tarile din UE sunt lase,

In comparatie cu USA si Patriot Act , desigur - dar asa au fost educati dupa WW2 asa ca nu e vina lor  :rolleyes:

Problema nu e deloc una noua - momentan tensiunea rasiala se acumuleaza si va izbucni ca in L.A in 1992 .

#509
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007

View Postalalaltu, on Apr 23 2008, 14:46, said:

Daca un catalan ar comite o infractiune la noi nu tot spaniol ar fi considerat?

Cu siguranta ca ar fi considerat spaniol.
Daca bascii ar comite un atentat pe teritoriul Romaniei, ar fi considerati tot spanioli, dar cred ca romanii ar fi mai intelegatori, pentru ca ar spune ca bascii sunt ungurii spaniolilor :rolleyes: ( gluma - am toata stima pentru romanii de etnie maghiara ).

#510
soka norman

soka norman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,978
  • Înscris: 28.05.2006

View Posttomaso, on Apr 22 2008, 18:13, said:

La ora actuala, ea reprezinta 67% din populatia totala a tarii, dar se preconizeaza ca in cateva decenii va fi minoritara. Natalitatea cea mai ridicata (si, in plus, imigratia cea mai puternica) este a populatiei provenite din America latina. In Florida si in California, limba spaniola este a doua limba oficiala a administratiei publice. Populatia originara din America latina este profund catolica, deci riscul de ?musulmanizare? a Statelor Unite este minim. Insa, date fiind performantele economice ale Americii latine, ne intrebam daca Statele Unite, cu populatie majoritar ?latina?, nu vor deveni, din liderii globalizarii bogatiei, lideri ai globalizarii saraciei.
china a avut o economie comunista pana in anii 80
india a avut o economie semi-comunista(nehruviana) pana in anii 90
totusi cand au trecut la o economie capitalista aceste tari au avut mari cresteri economice
africa pare a nu se descurca cu nici un sistem
america latina este de neinteles-desi au toate premisele totusi au cresteri economice de rasul lumiiDar sa nu exageram;se vede ca GDP-ul per capita al argentinei si braziliei e mai mare decat al romaniei)

#511
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005

View Postmanitu, on Apr 23 2008, 14:08, said:

Asa este, din pacate.

Cand a fost cazul Mailat 1, am intrat si eu pe niste forumuri de ziare de prin Italia, incercand sa explic ca tiganii sunt doar o minoritate in Romania si ca actiunile lor nu sunt caracteristice tuturor Romanilor, din punct de vedere statistic. Am mai incercat sa explic si ca discutam despre o problema europeana, pentru ca statul roman nu are mijloacele legale sa restranga dreptul la libera circulatie a unor cetateni liberi.

Am fost cat se poate de politicos, am folosit un limbaj corect politic, nu am fost ofensiv si nici nu am incercat sa abuzez. Cu toate acestea, am luat la injuraturi en-gross, am fost facut tigan rumeno, etc.
Putinii care au reactionat politicos, au raspuns cu o ura nedisimulata, argumentand ca este problema noastra, a romanilor, nu a lor si ca pe ei nu ii intereseaza daca sunt tigani. Ei au o problema cu niste cetateni romani si ca originea etnica le este perpendiculara.


La scurt timp, posturile mele au fost sterse, ramanand injuraturile. Am dat un mail sa intreb de ce au fost sterse si un redactor mi-a raspuns ca am postat cu caracter rasist. Nu aveam dreptul sa spun ca sunt tigani, ci doar ca sunt romani.  Atat. Am replicat, spunand ca tocmai aici este problema, dar nu am mai primit nici o replica.

In opinia mea, este o problema a noastra. Italienii au dreptate, chiar daca se inseala profund.
Daca maine ar veni racketii si ar talhari la drumul mare, sau ar viola si ucide femei de 50 de ani, cred ca nici noi nu am tine cont de origine lor etnica, in raport cu majoritatea etnicilor din statul de provenienta.
Faptul ca acestia sunt cazaci sau kirghizi, nu cred ca ne-ar interesa foarte tare ci doar de faptul ca sunt ucrainieni, rusi sau bielorusi.

Noi ne-am obisnuit sa spunem ca sunt tigani si ca nu avem ce le face, avand impresia ca cei din UE gandesc la fel ca noi.
Din pacate, ei nu gandesc la fel, asteptand sa luam masuri.  

Adevarul este ca tarile din UE sunt lase, atunci cand vine vorba despre astfel de probleme. Ar vrea ca noi sa facem partea nasoala, adica sa ii reprimam, iar ei sa ne dea note de buna purtare, prin intermediul ONG-urilor sau agentiilor guvernamentale. S-au obisnuit sa nu mai sparga ouale pentru omleta si acum, cand din oua ies niste pui zbarliti si negri, care ii ciupesc de nas, dau vina pe clotza, pentru ca omleta nu le iese buna.

L.Edit

Remember chinezii transati si bagati in valize.
Nu am fost interesati ce origine etnica au acestia, din care parte a Chinei provin, ci doar ca acestia erau cetateni chinezi.

Macaronari mafioți, berlusconizați în ultimu' hal, nedemni urmași ai Romei antice...fascistoizi xenofobi, orbi în prostia lor îngâmfată. Mi-e jenă că mă înrudesc cu ei...

Știți care-i chestia? Probabil în creierul oricărui macaronar care se respectă există câte un pitic...un Musollini mic mic...care coace acolo și puroiază din când în când...Părerea mea sinceră e că italienii ăștia sunt rușinea Europei...ar trebui să se simtă naibii și să se ceară afară din Uniune...să adere eventual la Comunitatea Statelor Idioate -- alături de Venezuela, Cuba, Iran, Coreea de Nord...

Edited by floryyn, 23 April 2008 - 20:40.


#512
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
italienii sunt niste javre de oameni, mafioti, libidinosi si hoti. ei au distrus si toronto, cu lacomia lor.
sunt buni doar sa dea la sapa, intr-adevar o mare calitate.

Edited by cardinal, 23 April 2008 - 22:05.


#513
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Ioi  :coolspeak:  unde-i warpguy sa ne vb de marele popor italian ? :D

#514
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
E prea ocupat cu rusii!  :lol:

#515
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Ok, exista o solutie la problema asta, si anume
eliminarea barbatilor cu functie de insotitor de zbor (steward) de pe liniile aeriene!

De ce?
Simplu: pe astia nu i-a vrut nimeni niciodata!
Pe urma toate femeile care fac functia de insotitor de zbor trebuie inlocuite cu stripteuze tinere care arata bine! What the hell? astia nu mai servesc mancare oricum, deci nici o pierdere aici.  
In plus stripteuzele or sa conduca cel putin la triplarea vanzarilor de alcohol pe durata zborului si or sa mentina o atmosfera petrecareata in avion. Si astfel toti patronii si business-men vor incepe sa foloseasca din nou serviciile aviatice in speranta ca vor vedea gagici dezbracate!
Din cauza bacsisului, la stripteuze nu trebuie sa le dai salar, deci iarasi un avantaj pentru liniile aeriene. Ba chiar ma gandesc ca ar putea sa solicite stripteuzelor sa dea inapoi 20% din bacsisul incasat in urma dansurilor erotice sau a unor "special services".
Muslimii vor fi infricosati sa se mai suie in avioane din cauza ca ar putea vedea femei dezbracate! In felul asta se vor face economii si la servciile de securitate aferente iar rata de deturnare a avioanelor ar ajunge la un ZERO ceea ce ar duce la incasari record pentru liniile aeriene.

Deci oricum ai intoarce-o este o formula câstigatoare atat timp cat este aplicata corect, si practic o oportunitate de a transforma responsabilitatea in profit. Practic aici vorbim de inovatie in modul de a face business.

Oare de ce nu s-a gândit nimeni pana acum?

#516
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostBitch_in_Red, on May 6 2008, 14:52, said:

Oare de ce nu s-a gândit nimeni pana acum?
pentru ca in avion nu merg numai barbati ci si neveste, prietene, amante  :rolleyes:


zburatoarele ar prefera ca mai degraba abdulah sa intre cu boingu' intr-un mall decat sa vada zburatoru lor niste tzatze si un fund care arata mai bine ca ale ei.

Edited by turbo trabannt, 06 May 2008 - 15:23.


#517
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Hm, nu prea cred ca ar dea roade. Musulmanii cand vad o tipa mai sexy reactioneaza in doua feluri: ori fac ''implozie'' ori nu mai pot sa-si tina pantalanii pe ei.

#518
colt45

colt45

    The Truth is Out There! Open your Mind and you will See It.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 26.04.2007

View PostBitch_in_Red, on May 6 2008, 14:52, said:

Ok, exista o solutie la problema asta, si anume
eliminarea barbatilor cu functie de insotitor de zbor (steward) de pe liniile aeriene!
.......
Oare de ce nu s-a gândit nimeni pana acum?


mie imi scapa ceva... adica in lumea asta muslimii nu au voie sa vada femei cool dezbracate.... dar dupa un "gest eroic" in viata de apoi ii astepta 100 de virgine care ar trebuie si alea sa fie tot imbracate.... pai la dreaq la ce atat sacrificiu ca sa vezi o eternitate 100 de femei imbracate?  :huh:  

:scratchchin: sau la virgine dezbracate se pot uita?  :huh:

Bitch nu pui de o agentie de plasamente pentru stripteuze virgine?  :rolleyes:

#519
dual

dual

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.07.2007
Pana la islamizarea europei haideti sa vedem ce se mai intampla prin aceasta minunata uniune a satanei

Un raport publicat, miercuri, de Parlamentul European, arată că în statele din Uniunea Europeană, la fiecare 30 de secunde se destramă o căsnicie și se produce un avort. PE avertiezază că viața de familie în Europa este în pragul unui colaps. În același document, rata natalității este calificată drept critică, mai ales că în cele 27 de țări ale Uniunii s-au născut,în 2007, cu aproape un milion de copii mai puțini decât în 1980.
Un alt sondaj, realizat de Institutul pentru Politici Familiale în statele comunitare, dezvăluie faptul că numărul pensionarilor îl depășește pe cel al adolescenților și că tot mai multe persoane trăiesc singure.

sursa

Frumos am spune
pai cine sa mai faca mai copii daca nu alte popoare straine europei ?
Cine sa mai faca daca noi europeni ii omoram inainte de nastere ?
Cine sa mai faca copii daca noua ni se spala creierul de mici ca va trebui sa ajungem mari, sa ajungem cineva, sa facem o cariera, sa avem o casa si apoi pe la 45-50 de ani sa mai facem vreun copil de mai putem de la atatea avorturi cate am facut. Cine ?
Si la urma urmei, noi europeni ce sa facem cu atatia bani si cu toata tehnologia noastra daca nu prea mai avem copii ?
pai ...... ......

Edited by dual, 14 May 2008 - 13:32.


#520
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Tu n-ai vazut statisticile pentru Mama Rusie! La aia ai impresia ca data divortului e stabilita deja in contractul de casnicie!

#521
dual

dual

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.07.2007

View Postalalaltu, on May 14 2008, 15:33, said:

Tu n-ai vazut statisticile pentru Mama Rusie! La aia ai impresia ca data divortului e stabilita deja in contractul de casnicie!

tu de crezi ca am scris povestea pe topicul cu islamizarea ?
ii credeam pe astia "open mind" mai open sus.

Edited by dual, 14 May 2008 - 14:37.


#522
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postalalaltu, on May 14 2008, 14:33, said:

Tu n-ai vazut statisticile pentru Mama Rusie!

La ei autoritarismul ar putea reversa tendinta .  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate