Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

muzica italiana

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
raluca_orhideea

raluca_orhideea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 10.05.2006
Vreau sa-mi recomandati niste melodii italiene. Sa fie melodii renumite si un pic mai vechi...nu ce se canta in ziua de azi. Multumesc

#2
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
pai richi e poveri, albano si romina, toto cutugno. etc. poate pe unii nu i.am scris bine. dar astia sunt si inca vreo cativa altii.

#3
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

View Postadizaha, on Mar 6 2007, 19:05, said:

pai richi e poveri, albano si romina, toto cutugno. etc. poate pe unii nu i.am scris bine. dar astia sunt si inca vreo cativa altii.
Iai scris si tu chiar pe aia care nui caca nimeni in italia.

#4
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

View Postraluca_orhideea, on Mar 4 2007, 15:49, said:

Vreau sa-mi recomandati niste melodii italiene. Sa fie melodii renumite si un pic mai vechi...nu ce se canta in ziua de azi. Multumesc
Pai mai renumita ca Laura Pausini ,Giuni Russo,Alberto Fortis,Donatella Rettore ,Elia,Fiamma Fumana,Franco De Vita
Premiata Forneria Marconi,Renato Zero,Baglioni,etc.....
Sant mai multii dar nu Toto Cutugnio ca este iubit doar in romania nu si in italia,sau Romina si Albano,
Albano din toata cariera lui acum de San Remo a facut cel bai bun album din toata cariera lui.
Asa ca mai cauta si tu pe net Musica Italiana.it

#5
chisi

chisi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.10.2006

View Postraluca_orhideea, on Mar 4 2007, 18:49, said:

Vreau sa-mi recomandati niste melodii italiene. Sa fie melodii renumite si un pic mai vechi...nu ce se canta in ziua de azi. Multumesc

Bine bine dar cat de vechi? Anii 60, 70, 80, 90?

#6
aureliasilviapop

aureliasilviapop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.04.2007

View Postraluca_orhideea, on Mar 4 2007, 18:49, said:

Vreau sa-mi recomandati niste melodii italiene. Sa fie melodii renumite si un pic mai vechi...nu ce se canta in ziua de azi. Multumesc


#7
aureliasilviapop

aureliasilviapop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.04.2007

View Postraluca_orhideea, on Mar 4 2007, 18:49, said:

Vreau sa-mi recomandati niste melodii italiene. Sa fie melodii renumite si un pic mai vechi...nu ce se canta in ziua de azi. Multumesc


Stimata d-na raluca foare rara,dati-mi adresa de e-mai si va trimit cateva faine de tot.
bfy90.

#8
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Merge si Claudio baglioni dar eu recomand Pupo.E super...si e si mai veche asa cum ai cerut <_<

#9
chisi

chisi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.10.2006
Revin> Gianni Morandi, Adriano Celentano (timpuriu), Don Backy, Gigliola Cinquetti, Caterina Casselli, Domenico Modugno, Nini Rosso. Asdta daca preferi ceva mai timpuriu decat Toto Cutugno ori Al bano

#10
Max Him

Max Him

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 13.03.2005
Dar ce ziceti de : ANA OXA, IVANA SPAGNA, LOREDANA BERTE, LORETTA GOGGI, RICCARDO FOGLI, RICCARDO COCIANTE+ I POOH, GIANLUCA GRIGNANI, SILVIO POZZOLI, FIORDALISO(...stiti voi aceea melodie din SanRemo '84:NON VOGLIO MICA LA LUNA?), RENATO ZERO, NINO D'ANGELO, MARCELLA BELLA, ETCStaruri ale muzicii italiene care au scos super piese incepand din anii '70, apoi '80, '90 si, de ce nu, chiar si azi.
Exemplu concret de ultima ora, MARCELLA BELLA la editia SanRemo din acest an care impreuna cu fratele ei producatorul Giani Bella au urcat in clasamente in duet cu piesa FOREVER- PER SEMPRE.
Si, evident ar fi multe, FOARTE multe nume si foarte multe lucruri interesante de spus despre muzica italiana.
A presto! B)

#11
chisi

chisi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.10.2006
Silvio Pozzoli nu e acelasi cu Silver Pozzoli (Around My Dream)?

#12
amigo84

amigo84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.03.2007
care ma puteti ajuta cu ceva muzica italiana veche mai ales din zona sicilei?? ceva gen balade asa...in genu muzicii de pe fondalul sonor din "The Godfather"? :D

#13
press

press

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.07.2007
Laura Pausini - Resta in Ascolto (Luca Cassani Radio Remix)

#14
giliola

giliola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.04.2006
De Gianna Nannini sau Irene Grandi ati auzit? Recomand "I maschi", "Bello e impossibile", "Fotoromanza", "Meravigliosa Creatura" - Gianna Nannini sau "Bruci la citta" si "Sono come tu mi vuoi" - Irene Grandi. Doua voci mari!!
Iar din muzica veche, cautati Amedeo Minghi, Adriana Celentano, Gianni Morandi...sunt nemuritori!

#15
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,906
  • Înscris: 28.11.2006
Sunt multi buni, dar l-ati uitat pe LUCIO DALLA. Va recomand Piazza grande si 4 marzo 1943 (data lui de nastere, titlu impus de cenzura - da, era si la ei prin '70 cand a aparut melodia! :ciocan: - in loc de Gesu' Bambino, cum era titlul original). Ar mai fi Pupo (daca iti plac baladele; tipul prezinta acum o emisiune concurs pe Rai Uno, la 19.50 ora noastra), Orietta Berti, Patty Pravo etc.

Din pacate muzica italiana a scazut in valoare in ultimii ani, cand au inceput sa copieze la greu modelele americane (Tiziano Ferro e cel mai bun exemplu de copie nereusita a stilului RnB). Mi-a placut insa Simone Cristicchi, castigatorul de la Sanremo din acest an, care a prezentat o melodie extremj de emotionanta despre viata unui bolbav psihic.

#16
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Vasco Rossi,Eros Ramazzotti,Gigi D'alessio....

#17
Fluturassh

Fluturassh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2007
Salutare


caut si eu melodia de la Alessandro Canino Brutta.....ma puteti ajuta careva?

mersi

#18
Fluturassh

Fluturassh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2007
observ ca te pricepi la muzica italiana...ai cumva si melodia Brutta cantata de Alessandro Canino?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate