Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cea mai buna reteta de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
1776 replies to this topic

#541
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Eu am renuntat sa beau sucuri cu zahar. Sunt prea slab (psihic) sa renunt complet la ele, dar s-a simtit clar.
Nu pot suporta gustul aspartamului insa, ceea ce imi reduce alegerea la Pepsi One (cu Splenda).

Edited by SuperDuper, 22 November 2010 - 05:16.


#542
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Eu am slabit aproximativ 10 kg in ultimii 2 ani de zile si de atunci reusesc sa-mi mentin greutatea renuntand total la paine si introducand in meniu mai multe salate, supe (preferata mea e supa crema de brocoli), peste, etc...

#543
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

 Cortex187, on 21st November 2010, 15:23, said:

Si daca mergi 6 kilometri crezi ca nu iti va fi foame?
Mie nu-mi este.

 floryyn, on 22nd November 2010, 03:53, said:

Un articol interesant scris de dr. ªerban Damian despre influenþa serotoninei: http://www.doctor.in...serotonina.html
multumesc

 floryyn, on 22nd November 2010, 03:53, said:

În cât timp ai slãbit dupã metoda asta? Dacã n-ar fi problema extrem de gravã a câinilor vagabonzi aº face 12 km pe zi lejer dar aºa perfer cu maºina, altfel risc sã fiu muºcat de potãi.  :deadtongue:
un Kg. pe saptamina.
Ies cu o ghioaga care alunga pe toti ciinii.

#544
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

 Ben_Gal_1, on 19th November 2010, 22:52, said:

Consumul de calorii prin mers este, practic, zero, [..]

Te contrazic. Pentru a parcurge 1km, consumi tot atatea calorii mergand, sau alergand.

#545
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

 richelieu, on 1st December 2010, 00:00, said:

Te contrazic. Pentru a parcurge 1km, consumi tot atatea calorii mergand, sau alergand.
Aproape exact, insa eu ma refer la altaceva. La faptul ca mersul [sau alergatul, pt cine are genunchi de schimb], poate tine locul dietei. Faptul ca mincam mai putin face treaba si nu caloriile consumate datorita efortului fizic.

#546
zakiller

zakiller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.12.2005

 richelieu, on 1st December 2010, 00:00, said:

Te contrazic. Pentru a parcurge 1km, consumi tot atatea calorii mergand, sau alergand.

ai și o sursã sau ? :)) chiar poti sã crezi așa ceva ?

#547
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
Reteta mea de slabit a fost: 1 ora pe zi bicicleta eliptica(seara), dupa 7-8 seara nu mai mananc nimic, renuntat definitiv la bauturi carbogazoase, paine cat mai putina si prajita, fara ciocolata si prajituri. In rest am mancat normal fara restrictii.
Rezultatul= in 3 luni /6 kg.date jos va dau cuvantul meu de onoare.

#548
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

 zakiller, on 4th December 2010, 17:00, said:

ai ?i o sursã sau ? :) ) chiar poti sã crezi a?a ceva ?

Am vazut tarziu intrebarea ta.

Da, chiar pot sa cred asa ceva :). Surse nu am, mai precis nu am o sursa de pe internet (nici nu am cautat).
Afirmatia e a antrenorului meu de fitness si a fost dublata de nutritionista mea.
Si de curios, am facut niste teste cu monitorul meu cardio si da...surprinzator, chiar asa e.
Tot ce difera este timpul in care parcurgi kilometrul respectiv.

L.E.

Uite si o sursa gasita rapid pe net. Sunt date consumurile energetice pentru 10 minute petrecute cu ...diverse activitati fizice. Se poate aplicand regula de 3 simpla, ca pentru alergat 19km/h, consumi tot atata cat si pentru mers 6km/h , pentru a parcurge un km.

Edited by richelieu, 10 January 2011 - 15:08.


#549
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008
Cel mai indicat e sa slabesti prin miscare, insa dupa o anumita varsta e tot mai greu iar timpul nu imi mai permite. Am primit de la cineva un produs nou de slabit, are avizul Ministerului Sanatatii dar nu am folosit niciodata asa ceva. Poate imi spune cineva prin prisma continutului daca se merita sa incerc produsul sau nu.

Produsul contine urmatoarele :

  Extract  Hoodia Gordonii 400 mg
  Extract  Ceai Verde  300 mg
  Extract Cidru de mere  100 mg
  Extract  Guarana 50 mg
  Extract Fucus (fucus vesiculosus) 50 mg
  Extract din seminte de Senna 50 mg
  Extract din afine 50 mg
  Extract Grapefuit 50 mg

#550
liese

liese

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2011
Eu am testat un produs de care in Romania nu am auzit pana acum, este vorba de Hoodia P57 in care am mare incredere, dupa ce sora mea a incercat si a dat rezultate ,repese l-am incercat si eu si am fost tare multumita.Este vorba de niste pastile care nu iti fac nici un rau si sunt naturale si deja am dat 5 kg jos fara probleme , de multe ori am uitat sa mai si mananc, avand o viata sedentara. daca va intereseaza scrieti-mi pe mail [email protected] in care o sa va dau mai multe detalii in cazul in care vreti sa cumparati.Oricum pretul este de bun simt si merita.

#551
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

 liese, on 15th January 2011, 19:09, said:

Eu am testat un produs de care in Romania nu am auzit pana acum, este vorba de Hoodia P57 in care am mare incredere, dupa ce sora mea a incercat si a dat rezultate ,repese l-am incercat si eu si am fost tare multumita.Este vorba de niste pastile care nu iti fac nici un rau si sunt naturale si deja am dat 5 kg jos fara probleme , de multe ori am uitat sa mai si mananc, avand o viata sedentara. daca va intereseaza scrieti-mi pe mail [email protected] in care o sa va dau mai multe detalii in cazul in care vreti sa cumparati.Oricum pretul este de bun simt si merita.
Stai sa vezi cand renunti la pastile si te apuci sa mananci iar... 5kg pe saptamana reprezinta enorm. Toxinele alea unde crezi ca se duc? O sa vezi tu in timp...

#552
norton1969

norton1969

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.04.2010

 Naga Queen, on 15th May 2006, 10:26, said:

Eu am incercat cu Herbal Life..si acum am reinceput regimul, are efect doar ca ai nevoie de vointa sa nu trisezi, bani ca sunt destul de scumpe...si rabdare...baftaaaa
www.slabesti-rapid.ro
IMPORTANT NU NECESITA  SUPRAVEGHEREA MEDICULUI ! SAU A UNUI PERSONAL CALIFICAT

Rainbow un aparat pentru linistea dumnavoastra corporala , cu care poti slabi ACASA .

Un aparat care te scuteste de drumul la saloanele de frumusete .

Un aparat pe care il poti folosi singur acasa , la orice ora din zi sau din noapte .

Un aparat care foloseste tehnologia razelor infrarosii in spectru indepartat , ceea ce il diferentiaza fata de restul aparatelor cu infrarosii din centrele de infrumusetare.

#553
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
Si cand dormi visezi ca esti mai slab sau cum?

#554
norton1969

norton1969

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.04.2010

 watami, on 17th January 2011, 21:16, said:

Si cand dormi visezi ca esti mai slab sau cum?
Gresit raspunsul ! daca adormi in timp ce aparatul este peste abdomenul tau , o sa ai marea surpriza sa vezi ca , chiar ai slabit atunci cand te trezesti

#555
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 fiumm, on 15th January 2011, 01:05, said:

Cel mai indicat e sa slabesti prin miscare, insa dupa o anumita varsta e tot mai greu iar timpul nu imi mai permite. Am primit de la cineva un produs nou de slabit, are avizul Ministerului Sanatatii dar nu am folosit niciodata asa ceva. Poate imi spune cineva prin prisma continutului daca se merita sa incerc produsul sau nu.

Produsul contine urmatoarele :

  Extract  Hoodia Gordonii 400 mg
  Extract  Ceai Verde  300 mg
  Extract Cidru de mere  100 mg
  Extract  Guarana 50 mg
  Extract Fucus (fucus vesiculosus) 50 mg
  Extract din seminte de Senna 50 mg
  Extract din afine 50 mg
  Extract Grapefuit 50 mg
Dupa ingrediente are efect diuretic puternic. Cauta pe net despre efectele folosirii diureticelor in mod constant. :D

#556
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

 Chrisforever, on 16th January 2011, 00:44, said:

Toxinele alea unde crezi ca se duc?

Evident..in ficat. Dar...cine asculta de doctori? :). Toata lumea vrea sa slabeasca usor si repede....

#557
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Sexul e o solutie. Slabeste..... :rolleyes:

#558
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 NASTYPRIMUL, on 18th January 2011, 08:41, said:

Sexul e o solutie. Slabeste..... :rolleyes:
Doar cand ajunge la ritm de cardio. Si atunci ai 2 optiuni 45min+ sau hiit! :notangel:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate