Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

viaGPS 350(VIVAX)

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#1
sperantza

sperantza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2008
Stie cineva ceva despre acest sistem de navigare?Cum se poate pune in functiune?Am reusit sa calculez doar ruta si sa simulez grafic ruta. Nu are semnal GPS (primesc mesaj asteptare semnat GPS).

#2
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsperantza, on Jan 5 2008, 10:30, said:

Stie cineva ceva despre acest sistem de navigare?Cum se poate pune in functiune?Am reusit sa calculez doar ruta si sa simulez grafic ruta. Nu are semnal GPS (primesc mesaj asteptare semnat GPS).

asta e "pocnitoarea" aia de GPS din REAL, la 4,5 mil cu soft Cardinal?
unde ai incercat sa-l conectezi la sateliti, in casa sau afara sub "open sky" asa cum scrie in manualul oricarui aparat?
nu are manual pentru softul de navigatie?

#3
sperantza

sperantza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2008

View Postcristian11, on Jan 5 2008, 14:43, said:

asta e "pocnitoarea" aia de GPS din REAL, la 4,5 mil cu soft Cardinal?
unde ai incercat sa-l conectezi la sateliti, in casa sau afara sub "open sky" asa cum scrie in manualul oricarui aparat?
nu are manual pentru softul de navigatie?
am incercat in masina pe traseu.are manual dar nu il inteleg este f.g

#4
sperantza

sperantza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2008
nu se conecteaza cu nici un satelit stat si atat

#5
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsperantza, on Jan 5 2008, 17:16, said:

nu se conecteaza cu nici un satelit stat si atat

nu are buton de autodetect pentru GPS?
si manualul, din pacate trebuie citit!

#6
sperantza

sperantza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2008
o intrebare trebuie cumva antena la el?

#7
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsperantza, on Jan 7 2008, 07:20, said:

o intrebare trebuie cumva antena la el?

Nu trebuie!

PS: mi-a cazut unul in mana zilele trecute si m-a enervat la culme softul original asa ca am pus iGO pe el; merge bine dar nu sunt multumit in totalitate. Mai am de "sapat", mai ales ca are un Meniu ascuns pe care vreau sa-l fac functional.
Oricum, e o "cashcarabeta" de aparat; cit dai, atit face!

#8
sperantza

sperantza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2008
ai reusit sa-l conectezi la sateliti

#9
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsperantza, on Jan 7 2008, 09:33, said:

ai reusit sa-l conectezi la sateliti

l-am conectat, atit cu softul original, cit si cu iGO; daca al tau nu vrea, inseamna ca are o problema.
daca e luat din magazin, du-l la "garantii"!
PS: dar cum adica, nu se conecteaza; nu se coloreaza "liniile" din ecranul de GPS si nu afiseaza coordonatele?

#10
sperantza

sperantza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2008
am reusit pana la urma
l-am resetat de mai multe ori si a mers

#11
FORFORCE

FORFORCE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.08.2003
Si as mai vrea daca se poate mai multe pareri si specificatii despre acest produs. :)

#12
27cry

27cry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 19.01.2008

View PostFORFORCE, on Jan 14 2008, 16:42, said:

Si as mai vrea daca se poate mai multe pareri si specificatii despre acest produs. :)

salutare. am cumparat si eu la fel ca tine acelasi gps si tot asa nu mergea neam. sa-ti spun ce am facut eu pt ca eram hotarat sa-l duc inapoi.
1. l-am incarcat
2. l-am pus pe bordul masinii unde a stat cam vreo ora
cand am venit de la servici eram hotarat sa-l duc inapoi, numai ca spre surprinderea mea avea semnal
eu zic sa faci la fel.

#13
Daniel64

Daniel64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 03.02.2007
sanatate tuturor. am pus mana si eu pe o jucarie d-asta. intr-adevar, trebuie incarcat prima data, deoarece dispune de un acumulator de 1200 mA care e cam gol. dupa incarcare a inceput sa munceasca. am observat ca are o abatere de pozitie de cativa metri (cam 10), dar asta nu cred ca e foarte important. in principiu face cam tot ce scrie in saracia aia de carte. am stabilit un traseu si intentionat am mers pe alta ruta decat cea indicata si sa vezi ce a inceput jucaria sa reconfigureze ruta. va dati seama ca la banii astia foarte mari pretentii nu poti avea, dar si asa isi face treaba, si chiar foarte bine. astept sa impartasiti si voi din experienta voastra. bafta si bani!

#14
valy_ichim

valy_ichim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.12.2006
Uimitor tentativa asta de PNA (GPS daca vreti sa-i spuneti si asa) chiar stie sa isi faca treaba. La banii care i-am dat aveam impresia ca numai functie de GPS nu va avea ca lumea. Dar uimitor in Bucuresti si alte mari orase are o harta detaliata, am ramas placut surprins de asta. Dar cred ca e un produs finit si nu prea poti face multe cu el, decat ce iti spune producatorul, HARTA DETALIATA A ROMANIEI, te ajuta, dar cum mai si iesi din tara asta, av o problema cu ALTE HARTI DETALIATE ALE TARILOR EUROPEI :). Deocamdata asta e, pentru ce e fost facut isi face treaba - dar nu inteleg de ce s-au zgarcit sa mai puna si un adaptor home use, are doar car charger, foarte enervant.

Ce mi-ar place, (desi nu pot avea pretentii pentru banii care i-am dat !) sa pot instala niste drivere pentru USB si sa fac rost si de alte harti inafara de cele care sunt. Softul care il are preinstalat e cumva bine cinstruit pentru banii care ii dai, Mireo ViaGPS Cardinale 2.3, si da, e croat, dar daca s-ar implica aia mai mult in suport nu ar strica. Deocamdata asta e, mai asteptam, faceam pretentii pentru alti bani, pentru ce am dat ma abtin, deocamdata.

Lasand asta, daca aveti idee de unde as putea sa iau niste drivere pentru chestia aia v-as multumi anticipiat ! Stima!

#15
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsoringabriel, on Jan 30 2008, 08:54, said:

da-ne te rog si noua niste detalii cum ai reusit sa pui Igo-ul pe el. Merge Igo-ul si cu harta detaliata a Europei?

merge cu toate hartile iGO\Mio dar nu inteleg de ce toti care v-ati cumparat asemenea aparat, acum vreti sa-l resoftati :o !
nu ati stiut de la inceput pe ce dati banii; sau tentatia pretului a fost mai mare?

#16
soringabriel

soringabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2006

View Postcristian11, on Jan 30 2008, 11:05, said:

merge cu toate hartile iGO\Mio dar nu inteleg de ce toti care v-ati cumparat asemenea aparat, acum vreti sa-l resoftati :o !
nu ati stiut de la inceput pe ce dati banii; sau tentatia pretului a fost mai mare?

ptr ca harta Romaniei e bine pusa la punct dar pentru Europa deloc si intr-adevar pretul a fost un principal argument in a-l cumpara. Merci anticipat.

Edited by soringabriel, 30 January 2008 - 11:17.


#17
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Nu inteleg de ce vreti alt soft pe aparat? In specificatii scrie clar Romania (detaliat) si Europa - principalele drumuri.
L-am testat, si in Romania se descurca chiar foarte bine (te baga fara spaima intre blocuri) dar te scoate la liman.
Pentru banii dati e chiar foarte bun.
Numai bine.

#18
soringabriel

soringabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2006
Totusi eu pana la urma cred ca nu merge conectat la calculator.Acesta e raspunsul de la producator si cel de la importator.

Attached Files


Edited by soringabriel, 04 February 2008 - 18:20.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate