Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare camera de spionaj portabila ~500 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Salut tuturor !

Stiu ca va intrebati ce vreau sa fac cu filmarile. Sunt pentru uz personal, deci nu va ganditi ca fac ceva ilegal cu ele. Posted Image

Am nevoie de o camera care sa o pot camufla pe sub haine, sa nu fie detectabila, sa fie portabila si sa n-am nevoie sa o tin cu mana, sa se prinda pe corp. O voi lua cu mine si voi filma cu ea aproape zilnic, intre jumtate de ora si 3-5 ore daca va fi nevoie. In primul rand vreau sa aiba unghi larg de filmare, mai mare de 90 grade, sa aiba o filmare mai de calitate, pe care sa pot distinge detalii, si sunetul inregistrat sa fie acceptabil, astea pentru pretul de ~500 ron sau chiar mai mult, n-am idee cat costa una cu ce imi trebuie mie. Filmarile le voi stoca in calculator la sfarsitul zilei.

Am gasit o pereche de ochelari cu o camera camuflata in ei, ar fi buni insa eu purtand dlsr-ul cu mine mai peste tot sunt incomozi ochelarii cand pun aparatul foto la ochi. Am mai gasit un pix cu camera insa ala trebuie tinut si indreptat spre unde vreau sa filmez, nu e prea practic.

A mai folosit cineva asa ceva ?



Ce recomandati ?

Edited by BG_183, 15 December 2014 - 22:51.


#2
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Ce nu suport eu reporterii care zic, hai ca am inchis camera, si trimit cameramanul de acolo dar te inregistreaza cu camera ascunsa si te dau la tv durandu-i in cot ca marturia ta data cu "camera oprita" s-ar putea sa te coste viata cand te vad mafiotii ca i-ai dat in gat, a patit-o o cunostinta cu reporterii antena 1

#3
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
pixul cu camera spre ce il indrepti si tii ? poate-o depistez si io p-a mea vo data !

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

 bogdan_popescu, on 15 decembrie 2014 - 23:04, said:

Ce nu suport eu reporterii care zic, hai ca am inchis camera, si trimit cameramanul de acolo dar te inregistreaza cu camera ascunsa si te dau la tv durandu-i in cot ca marturia ta data cu "camera oprita" s-ar putea sa te coste viata cand te vad mafiotii ca i-ai dat in gat, a patit-o o cunostinta cu reporterii antena 1
Un post serios (adica nu antenele) iti modifica vocea si pixeleaza imaginea Posted Image In rest toti reporterii fac asa, exista si camere modificate cu 2 acumulatori si 2 casete, asa ca poate filma complet silent si daca ii scoti acumulatorul Posted Image

Oricum initiatorul a dat un indiciu, dslr-ul dupa el... deci e fotograf si vrea sa filmeze daca unii ii fac probleme pe undeva :)

Edited by andreic, 15 December 2014 - 23:27.


#5
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008

 ---robocop, on 15 decembrie 2014 - 23:21, said:

pixul cu camera spre ce il indrepti si tii ? poate-o depistez si io p-a mea vo data !

Pixul ar trebui sa-l tin  in mana, indreptat in fata sau sa-l rotesc stanga dreapta sa filmeze. Asa camera montata pe mine e mereu indreptata in fata si avand un unghi de cuprindere destul de mare, peste 90 grade, nu cred ca trebuie sa imi rotesc trunchiul. sa zicem ca o momtez pe piept undeva.

Sau daca ar fi sa ma opresc la acea pereche de ochelari cu camera sau vreun alt accesoriu care se pune pe cap, atunci merge si un unghi de curpindere mai mic, ca rotesc capul sa intre in cadru ce vreau sa filmez.


 andreic, on 15 decembrie 2014 - 23:26, said:

Oricum initiatorul a dat un indiciu, dslr-ul dupa el... deci e fotograf si vrea sa filmeze daca unii ii fac probleme pe undeva :)

La asta nu m-am gandit :))))))

#6
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

 BG_183, on 15 decembrie 2014 - 23:41, said:

...accesoriu care se pune pe cap, atunci merge si un unghi de curpindere mai mic, ca rotesc capul sa intre in cadru ce vreau sa filmez.
Vezi ca sunt sepci cu camera disimulata intr-o capsa deasupra cozorocului.

http://www.cameraspy...elecomanda.html

#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ia legatura cu tiganii lu´ mondialu´, aia aveau ceva cravate cu asa ceva.Posted Image

Edited by myshyk, 16 December 2014 - 09:04.


#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Din cate stiam nu prea e legala comercializarea genului asta de camere.

#9
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Nu e legală nici filmarea fără acordul celui implicat mai nou. Adică dacă vezi un infractor trebuie să îi ceri voie să îl filmezi.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Daca e in spatiu public - adica pe strada e voie.

#11
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008

 gerbil, on 16 decembrie 2014 - 13:02, said:

Nu e legală nici filmarea fără acordul celui implicat mai nou. Adică dacă vezi un infractor trebuie să îi ceri voie să îl filmezi.

Am gasit un magazin in care poti testa genul asta de camere spion, de aici presupun ca-s legale: http://www.isro-solutions.com/ro/

Acum stau in dubii daca sa imi cumpar ceva neprofesional la ~500 ron (sapca, ochelari, camera-nasture) sau ceva profesional, o camera la care atasezi un dvr, cum e kitul asta: http://www.isro-solu...8-isr-d160.html

Stiu ca depasesc cu mult bugetul, dar am vazut niste filmari pe youtube cu solutii neprofesionale gen camere in ceas sau ochealri si nu am fost multumit in sensul ca daca un pic mai repede camera in stanga-dreapta sau sus-jos totul devine un blur indescifrabil, pe cand solutiile profesionale am vazut ca nu prea au problema asta. Asta ca o prima observatie subiectiva, as fi vrut sa fac si eu teste sa filmez sa ma pot hotari daca intr-adevar cele mai scumpe chiar isi merita banii in plus, dar pot sa le testez doar pe cele pro de la magazinul din link, celelalte gen sapca mai ieftine am sunat la mai multe magazine si nu se pot testa, trimit prin curier.

#12
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Are cineva idee de cat de ok este un astfel de pix cu camera ?
http://www.okazii.ro...sting[173851946]

A testat cineva ? e fiabil ? ... bine la cat este si pretul...

Multumesc

#13
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 tatic_distrat, on 08 decembrie 2015 - 10:20, said:

Are cineva idee de cat de ok este un astfel de pix cu camera ?
http://www.okazii.ro...sting[173851946]

A testat cineva ? e fiabil ? ... bine la cat este si pretul...

Multumesc
Tăticule, te distrași cu pixul ăla?
Merită?

Mulțumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate