Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

In ce sa investesti 150.000 €?

- - - - -
  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#91
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008

View Postspare-me, on 09 decembrie 2014 - 23:22, said:

eu am urmatoarea problema. tu nu esti un investitor. tu esti un nene cu bani la ciorap care habar nu ai ce e aia investitie (Asa cred eu).
eu incerc sa-ti deschid ochii asupra unor chestiuni care, pentru orice ochi antrenat,  e evident ca te depasesc.
tu ma iei peste picior si-mi explici ca stii tu mai bine si ca eu am ceva cu tine.

de fapt DACA tu chiar ai acesti bani, oricum topicul fiind in mod REAL doar pentru trollat pentru ca nici nu te grabesti, ai putea macar sa apreciezi un sfat real si dezinteresat.
eu nu ti-am cerut 2500 de euro. nici nu m-am bagat peste topicul tau.

dar ai carente grave pe care NU le recunosti. si risti sa fii pacalit. altfel daca esti doar un alt capsunar cu bani la ciorap care vrea sa devina milionar peste noapte, succes! scuze de interventie.
dar cum dracu' poti tu sa-mi explici ca "pentru tine" stii tu mai bine ce-i un plan de afaceri si el e ce vrei tu sau ce crezi tu, nu ce e el de fapt? Posted Image

Ce crezi tu nu e musai sa fie real.
Daca incerci cuiva sa-i deschizi ochii in felul in care o faci mai bine renunta.

Tu nu mi-ai cerut inca 2500 €, probabil urma, oricum nu are importanta.
Insa ai dedus tu repede ca daca eu nu ma grabesc sa arunc cu banii nu-i am, frumos rationament, demn de un adevarat consilier.

Si nu ar trebui sa vorbesti de carente tinand cont ca nu respecti niste oameni care muncesc, capsunarii, sunt oameni ca si tine care castiga bani prin munca cinstita.
Chiar daca eu nu fac parte din categoria lor ii respect ca pe toti cei care muncesc cinstit.

Daca puteam fi pacalit o faceau altii de mult, nu a fost cazul pana acum din fericire, asa ca daca nu te superi nu-mi mai purta de grija ca ma descurc eu, iar in cazul in care o sa se petreaca nenorocirea, daca s-o petrece, nu voi avea nevoie de ajutorul tau.

Esti liber sa crezi ce doresti despre mine, dar te rog incearca sa-ti vezi de ale tale si sa intervii doar daca este cazul pentru a nu devia cursul topicului de la subiect sau daca ai ceva constructiv de spus pentru ca deocamdata nu ai facut asta.

#92
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
Aha, ok, atunci incerc sa raman la ideea ca s-a tot discutat in zeci de topicuri "imaginare" ideea "topicului" de genul: "am X euro, ce fac cu ei".
pana una alta ar trebui sa respecti regulamentul.
mai departe, cel mai constructiv lucru pe care ti l-am spus este ca oricat ai incerca sa formulezi fraze, NU STII ce este acela un plan de afaceri. pam-pam.

#93
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Ai fi putut sa incepi prin a-mi spune unde am incalcat regulamentul pentru ca eu nu observ sa o fi facut.

Tu din pacate vad ca o faci si in mod repetat incercand sa ma convingi ca nu stiu ce inseamna un plan de afaceri desi nu asta este subiectul topicului.
Poti si vrei sa-mi oferi un sfat cu privire la modul in care as putea sa investesc bine, daca nu de ce tot insisti?

#94
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
Vezi pt. 3.e

p.s - de ce insist? pentru ca ne aflam pe aria "afaceri" si tu vrei sa-mi explici ca Planul de afaceri nu e "Ceea ce este" ci ceea ce crezi tu ca e pentru tine.
de-aia insist. pentru ca, strict dpdv tehnic al ariei, aberezi!

Edited by spare-me, 10 December 2014 - 00:00.


#95
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Bine mai nene, ai luat-o razna, sau ce se petrece cu tine?
Ai spus o data, de doua ori, de n ori, de cate ori vrei sa spui ca nu stiu ce este un plan de afaceri?

Am ajuns si sa-ti spun ca ai dreptate, iti mai spun o data, nu stiu ce inseamna un plan de afaceri, tu ai dreptate, lasa-ma in pace!
Si daca nu o faci pentru ca te rog sa o faci poate ca o faci pentru ca tu esti pe langa subiect.
Titlul este: "In ce sa investesti 150.000 €?" nu "ce inseamna un plan de afaceri".

Cat despre 3.e spune sa cauti inainte de a posta un subiect.
Nu am gasit un subiect in care sa se intrebe cum sa investesti 150.000 asa ca nu cred ca am incalcat regulamentul.
Daca exista si nu l-am gasit iar tu poti sa mi-l arati imi cer scuze sau eventual poti sa ma sanctionezi.
Desi chiar daca ar exista daca nu este de actualitate degeaba pot citi eu cum se puteau investi 150.000 acum x ani ca nu ma ajuta cu nimic.

#96
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postteknotronik, on 09 decembrie 2014 - 19:13, said:

Iar pentru mine un plan de afaceri nu reprezinta o simpla hartie.
asta e problema...ce reprezinta pentru tine e irelevant fata de ce e de fapt.
controleaza-te, daca poti, te rog.

#97
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Si problema ta care este?
Pana cand ai de gand sa terfelesti topicul asta?

De cate ori trebuie sa ti se repete ca esti pe langa subiect?

#98
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
esti pe afaceri si vorbesti de investitii...
daca vrei opinii personale, ia-ti sfaturi pe PM.

View Postteknotronik, on 10 decembrie 2014 - 00:15, said:

Si problema ta care este?
ca esti un habarnist...sincer,,,

#99
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Exact sunt pe afaceri si vorbesc de investitii nu tratez subiectul "Ce inseamna un plan de afaceri", ci "In ce sa investesti 150.000"..
Daca ai ceva de spus la subiect spune, daca nu lasa-ma.
Este obositor sa-ti tot repet asta.

#100
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ai 150.000?

#101
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Esti consilier?

#102
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Vă rog să mă scuzați de intervenție, dar eu chiar am un plan de afaceri pe care doresc să-l împărtășesc colegului teknotronik.
Fix pe domeniul imobiliar/HORECA de care-i atras.

#103
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
da, sunt. am mai spus asta. nu caut clienti. doar iti explicam ca stiu ce e ala un plan de afaceri si la ce foloseste.

doi la mana sunt moderator pe aria asta inca de la inceput; arie unde sunt cateva zeci de topicuri de genul "Am X euro, in ce sa-i investesc"

so?

View Postsfantu.dracu, on 10 decembrie 2014 - 00:30, said:

Vă rog să mă scuzați de intervenție, dar eu chiar am un plan de afaceri pe care doresc să-l împărtășesc colegului teknotronik.
Fix pe domeniul imobiliar/HORECA de care-i atras.
da' cine te retine? da-i PM cu spor...
numa' sa aiba el aia 150.000 :lol:

#104
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

View Postspare-me, on 10 decembrie 2014 - 00:30, said:

da' cine te retine? da-i PM cu spor...
numa' sa aiba el aia 150.000 Posted Image
Scuzați-mă, afacerile nu se fac la vedere?

#105
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Tie ti se pare normal ceea ce faci aici?

Am inteles, nu cauti clienti, mi-ai explicat ce inseamna un plan de afaceri, ok.

Esti moderator pe aria asta, foarte bine, te felicit.

Ti-am mai spus chiar daca mai sunt alte topicuri de genul nu ma intereseaza raspunsurile unui topic care nu este de actualitate si care nu trateaza aceeasi cantitate de bani.

Altceva ce mai doresti?
Dar la subiect.

Daca nu mai doresti nimic, si eu nu sunt pe langa subiect, nu incalc regulamentul, de ce nu-ti vezi de trebuirle tale?
Chiar crezi ca ai dreptul sa faci ce vrei aici?

Chiar crezi ca ai tu dreptul sa chestionezi daca am sau nu 150.000?
Chiar crezi ca as avea un singur motiv sa-ti demonstrez tie asta?
Chiar crezi ca am deschis topicul asta din plictiseala sau ca sa am o discutie in contradictoriu cu tine?

Ce doresti de fapt?
Care este problema ta?

View Postsfantu.dracu, on 10 decembrie 2014 - 00:30, said:

Vă rog să mă scuzați de intervenție, dar eu chiar am un plan de afaceri pe care doresc să-l împărtășesc colegului teknotronik.
Fix pe domeniul imobiliar/HORECA de care-i atras.

Daca ai ceva de spus care crezi ca ma poate interesa poti sa-mi trimiti pe privat.

#106
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu, problema a aparut cand ai inceput sa-mi explici ca planul de afaceri nu e ceea ce de fapt ci ceea ce crezi tu ca e pentru tine.
domnule, planul de afaceri e un document destul de bine standardizat cu scop precis. nu asa, ce-si inchipuie fiecare.
atat tot. in rest succesuri.

#107
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Ok.

Ma bucur ca ai terminat, cel putin sper sa fie asa si sa nu continui sa repeti acelasi lucru de 1000 de ori, si sper sa treci pe aici doar daca este nevoie din punct de vedere al functiei pe care o ai pe aceasta arie.

Eu nu am nevoie de ajutorul tau in legatura cu subiectul topicului.

#108
charmides

charmides

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 18.04.2004
Ce vrei sa faci ? Sa te lasi de job si sa te ocupi de afacere sau sa te tii de job si sa bagi banii in ceva sa-ti aduca oarece profit, mai mic dar mai sigur ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate