Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

redare foto pe lemn - e posibil?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
as vrea sa stiu daca exista vreo metoda de a reda / lipi, etc. o fotografie pe blatul unei mese.
m-am gandit sa asez poza pe masa si sa-i trag (scuze!!!) un autocolant transparent peste!
exista un asemenea autocolant????

#2
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 12.02.2012
Da, exista. Se numeste folie de laminare. Exista si in versiunea mai rezistenta pentru floor grafic.

#3
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Daca si cu internetul sub cur bajbaiti ca unicelularele in arhaic ...

Edited by Super Chief, 07 December 2014 - 19:39.


#4
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
eu știu că sunt imprimante speciale ptr autocolantări,dar cred că ,,,,costă destul de mult un autocolant imprimat .încearcă la firme de colantare.de curiozitate,ce poză vrei pe masă?

#5
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
voi lua in calcul orice varianta.
masuta e pt nepotul meu, 1 an si 2 luni, innebunit dupa mickey mouse si catelusa mea (dalmatianca), jessy.

ce importanta are ce poze pun???  oricum, continuati cu ideile. de folie autocolanta care se poate imprima ma cam interesez de vreo 20 de ani, dar s-o pot lipi pe perete, fototapet personalizat.
(ghici ce vreau sa pun pe perete????)

merci pt idee, am gasit ceva pe net.

#6
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Cauti o firma cu flat bed printer, iei legatura cu ei, scoti blatul de la masa si mergi sa-l printeze

Succes

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zth3Mkp8Pic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
n-are importanță,doar că am văzut mobilă de bucătărie cu autocolant,mă gândeam că ceva în genul ăsta vroiai.

#8
Tudor-9

Tudor-9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.12.2014
Cum adica la 1 an si doua luni e innebunit dupa Mickey Mouse? Un copil asa mic nu are capacitatea mentala de a intelege ce se intampla in jurul lui, daramite sa fie innebunit dupa personaje de desene animate.

#9
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
astia mici din ziua de azi nu prea seamana cu tine sau cu mine, deja da scroll la tableta pt poze si ai ramane traznit sa vezi cate mai face? iar jessy e reala, dragul meu...

buna asta cu flat bed printer... e chiar tare!

#10
floyd69

floyd69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 15.12.2010
Se poate prin sublimare, la orice copy-center mai rasarit (care imprima cani, tricouri etc.) Probleme ar putea ridica suprafata (redusa a) presei si reticenta celor de acolo.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J-IJeDyEFws?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 12.02.2012
Pentru masuta ta este bun un autocolant printat si apoi laminat. E o operatie simpla. Daca te intereseaza, trimite PM.

#12
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
adica serigrafie????

#13
Tudor-9

Tudor-9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.12.2014

View Postcoca-marius, on 07 decembrie 2014 - 19:41, said:

astia mici din ziua de azi nu prea seamana cu tine sau cu mine, deja da scroll la tableta pt poze si ai ramane traznit sa vezi cate mai face? iar jessy e reala, dragul meu...
Da, dar sunt doar niste gesturi automate, practic nu intelege ce face, sunt o gramada de clipuri pe net si cu animale, caini, pisici, care se uita sau se joaca pe tablete, dar asta nu inseamna ca sunt constiente de ceea ce vad acolo.

#14
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 12.02.2012
Nu e serigrafie. Exista imprimante de mari dimensiuni. Poti imprima orice vrei.

#15
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
a fi nestiutor nu este = cu a fi prost, credeam ca pe-aci se-nvart baieti destepti care te pot ajuta sa castigi timp.

#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007

View PostTudor-9, on 07 decembrie 2014 - 19:51, said:

Da, dar sunt doar niste gesturi automate, practic nu intelege ce face, sunt o gramada de clipuri pe net si cu animale, caini, pisici, care se uita sau se joaca pe tablete, dar asta nu inseamna ca sunt constiente de ceea ce vad acolo.

asa, si? crezi ca o sa-l manance mickey mouse de pe masa?
a trecut vremea cand tineai copilul infasat si legat ca pe o sarmala, sa admire o zi intreaga becul din tavan.

#17
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
imaginatia e totul. pleci de la realitate si ajungi in ireal. iar mai apoi, daca esti in stare, din irealul tau poti crea, daca vrei, ceva real. (asta da filosofie!!!) bravo mie!

#18
Tudor-9

Tudor-9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.12.2014

View Postslai, on 07 decembrie 2014 - 20:51, said:

a trecut vremea cand tineai copilul infasat si legat ca pe o sarmala, sa admire o zi intreaga becul din tavan.
Asa, si acum o sa stea in loc cu ochii beliti in tableta toata ziua, sa se uita la Wowbiz, Anamaria Mocanu si Salam. Pai asta e mai bine?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate