Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Modem Speedport W 724V

- - - - -
  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#145
DeLaNo

DeLaNo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.11.2005

View Postnutzusv, on 11 februarie 2016 - 20:56, said:

eu am ca si ap un router tplink 843 nd si as vrea sa cobor cu cablu utp pana in Seedport W724v care am inteles ca are mai multi mbps si poate e mai bun,sau sa folosesc acest router ca si ap?daca ma puteti ajuta fiindca nu prea stiu si vreau sa stiu daca e valabil sa il cumpar sau nu?multumesc

De la ce provider ai internet?
Pana la urma ce router vrei sa cumperi ca nu-mi dau seama?

View Postasda, on 12 februarie 2016 - 13:05, said:

Am si eu pe cineva cu acest echipament si am reusit sa ma conectez la el prin cablu si prin radio insa nu reusesc sa fac conexiunea la internet din setari. Imi tot da erori cand incerc din interfata. Am ledul DSL care e intermitent iar cele de online, telephony si service sunt inchise, inactive.

Am verificat cablurile si mufele si toate sunt la locul lor, de la ce sa fie? As suna la suport ca ma grabesc.

Daca ledul DSL e intermitent, exista o problema cu conexiunea.

#146
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 02.11.2009
Asa e, am sunat finalmente dupa vreo ora jumate la suport, maine la pranz a fost programata o echipa sa vina.
Ce belea. Eu nu sunt familiarizat cu procedurile si echipamentele telekom intrucat sunt client vechi RDS pe net si eu in naivitatea mea am incercat sa rezolv singur, am reusit totusi sa obtin de la robotul telefonic user si parola conectare net pentru router, cei de la instalare n-au pomenit asa ceva celeia careia i-au facut instalarea.

Am citit in manualul routerului ca internetul e functional cand DSL e verde, la mine era alb intermitent, mai rapid sau mai lent ori inchis de tot....
Echipa de instalare si-a bagat picioarele bine de tot in montaj se pare...

#147
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Dacã ai VDSL nu îți trebuie utilizator și parolã.

#148
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 02.11.2009
Am instalat ADSL si pana la urma a ramas ca tehnicianul sa faca niste forme ca saptamana viitoare sa incearca sa trecem de pe ADSL pe VDSL.

#149
codyrocco

codyrocco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 11.03.2010
eu am reusit sa-l folosesc cu 3g failover... si cam atat.
incercarea de-al face sa mearga pe dhcp pe portul 1 a esuat.
probabil merge cu pppoe in rds [erau modele mai vechi care stiau, parca huawei], pe portul 1.
porturile 3 si 4 raman pentru iptv. nu am gasit posibilitati in actualul fw. de a le aduce in acelasi wlan ca portul 2. de upgrade fw, nici vorba.

Edited by codyrocco, 16 February 2016 - 15:04.


#150
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 04.03.2016
Salut!
Am un modem de la telekom Speedport W724V si nu reusesc sa fac un port forwarding.
Am cautat pe internet tutoriale dar nu am gasit ceva concret care sa ma ajute.
Are cineva idee cum pot face acest lucru ?

#151
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
ce versiune de firmware are?

#152
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 04.03.2016

View Postxcit, on 14 martie 2016 - 17:50, said:

ce versiune de firmware are?

Firmware version in your device:
09081601.00.027

#153
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Cum ți-ai dat seama că nu merge?

#154
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
iti trebuie upgrade ca sa ai acces la port maping, daca vrei te ajut prin team viewer

#155
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010

View PostGhiordi, on 14 martie 2016 - 19:45, said:

Firmware version in your device:
09081601.00.027
Sau poti face cerere la ei pe forum la mine s-a rezolvat in vreo zi. - https://www.facebook...-f6458d4703a3:0

Pentru preluarea solicitării, vă rugăm să precizați tipul modemului, codul de facturare, SN (Serial Number) al echipamentului și motivul pentru care solicitați upgrade.

Edited by georgeee96, 14 March 2016 - 22:52.


#156
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 04.03.2016

View Postgeorgeee96, on 14 martie 2016 - 22:50, said:

Sau poti face cerere la ei pe forum la mine s-a rezolvat in vreo zi. - https://www.facebook...-f6458d4703a3:0

Pentru preluarea solicitării, vă rugăm să precizați tipul modemului, codul de facturare, SN (Serial Number) al echipamentului și motivul pentru care solicitați upgrade.
Am facut upgrade dar degeaba ca tot nu am reusit sa fac ce mi-am propus.
A incercat si xcit dar nu a reusit ...

#157
DeLaNo

DeLaNo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.11.2005

View PostGhiordi, on 14 martie 2016 - 16:40, said:

Salut!
Am un modem de la telekom Speedport W724V si nu reusesc sa fac un port forwarding.
Am cautat pe internet tutoriale dar nu am gasit ceva concret care sa ma ajute.
Are cineva idee cum pot face acest lucru ?

Spune-mi portul public, portul intern si adresa IP ca sa-ti spun setarile pe care trebuie sa le faci.

#158
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 04.03.2016

View PostDeLaNo, on 23 martie 2016 - 11:22, said:


Spune-mi portul public, portul intern si adresa IP ca sa-ti spun setarile pe care trebuie sa le faci.

Putem vorbi in privat sau pe un facebook ceva, pentru a putea comunica mai rapid ?

#159
DeLaNo

DeLaNo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.11.2005

View PostGhiordi, on 23 martie 2016 - 15:56, said:

Putem vorbi in privat sau pe un facebook ceva, pentru a putea comunica mai rapid ?

Ti-am trimis PM

#160
paulspp

paulspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 08.12.2008
a reusit cineva sa acceseze acest router din exterior?( din internet), si daca da ,ce setari trebuie facute.

#161
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Stie acest modem/router sa lucreze cu un modem USB 3G/4G de la Telekom? M-ar interesa sa-l pot folosi pentru semnal mai bun, montandu-l in podul casei cu modemul conectat la el si accesand internetul prin WiFi de pe un laptop.

#162
GeorgeM_Alf

GeorgeM_Alf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 02.03.2007
Salut.
Sunt cu nervii varza din cauza lui Speedport W 724V. De ce ? Pentru ca am vrut sa-l configurez pentru o mini retea. Adeca: de la un router (tot clickmelc), prin cablu, sa duc semnal la alt router, adica la respectivul W 724. Adica doua case apropiate sa beneficieze de wireless... Reteaua functioneaza de ceva timp. Am routerul/modem HG658 care livreaza semnal, de la care, prin cablu duc semnalul la alt router wireless. Am avut initial un Asus mai vechi care s-a lasat configurat si functioneaza, apoi un Huawei d'ala in care se poate inrama o poza... Si ala merge.
Acum am gasit un W 724V si nu vrea sa mearga! Secundar, deci. Am anulat DHCP, am schimbat ip in 192.168.1.2. Deci ca la celelalte. NU MERGE!!!! Orice dispozitiv il "vede", dar nu primeste internet. Nu gasesc de unde sa schimb canalul. Am schimbat canalul in routerul-mama, dar degeaba.
Ce sa mai fac ca sa functioneze?
Sa auzim de bine!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate