Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Modem Speedport W 724V

- - - - -
  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#163
GeorgeM_Alf

GeorgeM_Alf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 02.03.2007
P.S.
Daca intru in meniul de configurare, internetul "merge" pe calculatorul cu care fac treaba asta. Dar numai cat timp sunt logat acolo. In alte dispozitive (smartphone, etc,) raspund cu "Reteaua Wi-Fi Clicknet-878613 nu a raspuns. Incercati mai tarziu".

#164
GeorgeM_Alf

GeorgeM_Alf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 02.03.2007
P.S.
Calculatorul la care este conectat "zice" ca a detectat un IP address conflict. Repet: modemul-mama are 192.168.1.1, iar secundarul are 192.168.1.2. Am incercat si cu 192.168.1.3. Zice la fel...

#165
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Cum fac si eu rost de un astfel de echipament?... actualul Modem Huawei HG655b da mari rateuri.
Echipamentul se afla in custodie dar in ultimul timp are multe blocari.

#166
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
De ieri au fost scoase din lista de echipamente Telekom, poate faci rost de un SH.

#167
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Și eu am auzit că a fost eliminat.
Vor rămâne cu HG658-ul până la moartePosted Image

#168
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Si cum pot schimba modemul Huawei HG655b?

#169
alex_z0ne

alex_z0ne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.08.2006
Suni la 1234, spui ca vrei FON si iti aduc  HG658

#170
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Speedport W 724V și-a făcut update la un firmware mai nou .041. Acum este posibilă utilizarea porturilor LAN3 și LAN4. Router-ul permite și accesul prin telnet, dar comenzile sunt limitate. Login se face cu userul root. Oare care o fi parola pentru shell?

Văd că a apărut și în TOH la OpenWRT: https://wiki.openwrt...com/spw724vtypc

[ https://i.imgur.com/Dy6Dgbq.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/zDuhxIv.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://i.imgur.com/QPH6FuI.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 0x0c, 18 March 2017 - 13:17.


#171
adivalentin

adivalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 03.09.2008

View Postbloodhand, on 03 octombrie 2016 - 18:39, said:

Stie acest modem/router sa lucreze cu un modem USB 3G/4G de la Telekom? M-ar interesa sa-l pot folosi pentru semnal mai bun, montandu-l in podul casei cu modemul conectat la el si accesand internetul prin WiFi de pe un laptop.

merge..scrie chiar in meniu ce modemuri sunt compatibile,la mine merge cu un huawei e372 pe vodafone,reteaua telekom nu mai functioneaza de o luna!

#172
chevyx77

chevyx77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 06.12.2011
Ok, speedport w724v, are cineva idee ce setari sa ii fac ptr a accesa sistemul de camere de la distanta? Daca fac port forwarding cu ip-ul intern al sistemului, il pot accesa de pe telefon de exemplu dar numai daca  sunt conectat la wifi ( logic). Daca fac cu ip-ul extern, imi deschide pagina aia cu IIS7. Firmware version 09081601.00.041

#173
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Pentru că niciun modem/ONT de de la Telekom nu știe IP loopback. Atât timp cât ești conectat în LAN cu DVR-ul/camera nu te vei putea uita folosind WAN_IP. Ca să vezi dacă merge în WAN, caută o altă rețea și încerci folosind WAN_IP și portul selectat.

#174
chevyx77

chevyx77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 06.12.2011
Ms Kyky

Am reusit sa ma conving inca o data de incompetenta celor de la Telekom. Am trimis pe email intrebarea de mai sus, raspunsul...unul comic. Am verificat linia dvs. de internet este conectat. Va rugam sa verificati si indemnul de a suna la un numar de telefon cu tariful de 6 euro pe minut. Asta dupa ce in trecut, am sunat sa cer alt tip de abonament iar Dra imi spune ca nu avem fibra in zona. Iar eu ii spun ca am fibra in incinta, trasa cel putin de la sosea in cladire. Iar ea o tinea langa. Incompetenti.

#175
marius120

marius120

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.10.2010
pentru DeLaNo,
te rog un PM, am nevoie de ajutor pentru configurare Speedport Firmware version

09081601.00.041 sa vad camerele video !
cu multumiri

#176
DeLaNo

DeLaNo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.11.2005

View Postmarius120, on 14 iulie 2017 - 22:20, said:

pentru DeLaNo,
te rog un PM, am nevoie de ajutor pentru configurare Speedport Firmware version

09081601.00.041 sa vad camerele video !
cu multumiri

Se poate cu port forward.
1. Se aloca Manually Assigned IP pentru DVR din Speedport la sectiunea DHCP Server (sau pentru fiecare camera in parte daca sunt IP cameras).
2. Se face port forward pentru portul DVR pe IP-ul DVR-ului. Astfel, fiecare pachet care vine pe portul DVR este routat de Speedport catre IP-ul DVR-ului.
Setari exacte nu pot sa-ti dau pentru ca nu mai detin modelul asta de Speedport.

#177
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 26.02.2006
Am un abonament de net cu telefon( adsl cred ca ii zice) in mediul rural si nu pot vizualiza camerele de supraveghere din exterior. Setarile la router (speedport entry2)
mi le-a facut fratemiu si sint corecte, el spune ca aia de la telekom trebuie sa faca ceva, el in router a facut setarile bune, nu e prima oara cand le face.
Poate a avut cineva probleme asemanataoare, sau e cineva mai priceput, si imi poate da o mana de ajutor. Multam!

#178
Rosswell87

Rosswell87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.05.2016
Mai folosește careva dintre voi acest router la Telekom? Daca da, am nevoie de câteva informații:

1. exista in prezent o versiune mai nouă decât .041?

2. daca ii fac update de soft cu un firmware luat de pe Telekom Deutschland mai funcționează netul, iptv-ul și telefonia pe Telekom Romania?

Merci.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate