Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Serioux SM 072

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Am gasit un ROM de 4.2.2 arab. Doar ca e RTL, in rest merge mai bine decat ROM-ul mioritic.

#56
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Dupa ce am testat aproximativ 10 ROM-uri de A23 pot spune ca 4.4.2 exista, dar nu merg toate asa cum trebuie. Problema cea mai mare e la touch. Am gasit un ROM care are ceva probleme pe partea de touch (axe inversate). Voi incerca zilele astea sa il fac sa mearga corect, iar daca reusesc, il voi posta aici.

#57
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Da, am găsit un ROM la care merge wi-fi, dar nu merge touch si camera. Ma rog, touch-ul e inversat. Daca cineva doreste link catre ROM sa-mi trimita un PM.

#58
EdwardG0611

EdwardG0611

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2014

View Postmiki07, on 17 ianuarie 2015 - 23:35, said:

https://mega.co.nz/#...Mwt9TbM_UCfZnbw - link pentru ROM.

De instalat îl instalați pe propria răspundere.La mine a mers. Singura problemă era camera inversată, în rest totul OK. Flash se va cu Phoenix Tool: https://mega.co.nz/#...A1Jz8H-pB3b6x8. Pun mai acuși și un tutorial video pentru cei care nu știu cum se face.

Miki, milioane de multumiri Posted Image Am incercat ROM-ul asta si e perfect :D Mi-a rezolvat problema care o aveam cu ROM-ul original...Singura problema e cu camera, ma vad ca liliacul invers, dar nu ma deranjeaza ca oricum nu aveam de gand sa folosesc camera tabletei prea des. Multumesc inca o data!

#59
bubu2001

bubu2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.05.2009
Salut,

Eu am facut root si am pus seeder pe tableta si merge intr-adevar mult mai bine.
Dar am o problema la unul din senzori si as vrea sa o trimit la garantie.
ma poate ajuta cineva cu directoarele de aplicatii si media?
multumesc!

#60
D_Jay

D_Jay

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.04.2015
Am si eu o tableta ca asta si mi s-a fisurat ecranul iar acum nu mai merge touch-ul. Display-ul merge , nu s-a defectat. Daca ii schimb Touch Screen Digitizer-ul, isi va reveni? Daca nu, ce trebuie schimbat?

#61
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
vezi ca ai un PM

#62
bubu2001

bubu2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.05.2009
chiar nu are nimeni 5 minute sa ma ajute si pe mine cu un back-up la directoarele de app si media?

#63
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
Profitand de faptul ca a fost promotie la Penny, mi-am luat si eu o petarda din asta. Nu zic, merge binisor pentru ce am eu nevoie, insa ma cam enerveaza o chestie (ma rog, ar fi mai multe, dar ce sa cer de la o tableta ce m-a costat 90 de lei?) Cum scap de eroarea asta care apare de fiecare data cand deschid tableta?

Attached Files



#64
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Da-i o resetare!

#65
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
N-a ajutat resetarea. Cat am dat pe ea, atat face, ma asteptam sa mai apara si probleme.

#66
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Trimite-o la garantie sa ii dea un soft.

#67
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
Abia ce am cumparat-o. Deja sa o trimit in service? :)) Sa fie sanatoasa, nu-mi bat capul cu ea.

#68
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Cat a costa "petarda" la Penny?

#69
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
90 de lei. Merge de minune in cazul tv online. Unde mai pui ca face si screen mirroring, si m-am uitat la un meci la tv via petarda asta. Altceva nu ii dau sa faca, deoarece nu duce :))

#70
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
Sa iti tot cumperi o astfel de tableta. E drept, am uitat-o pe birou si n-am folosit-o, dar, totusi... :))

Attached Files



#71
mschumiv

mschumiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.06.2007
Nu stiu care dintre voi mai are aceasta tableta cu soft original dar as fi recunoscator daca imi poate trimite cineva din system/lib fisierele libcamera

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate