Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cand sunt sunat, cel care ma suna primeste mesajul "abonatul are telefonul inchis sau nu se afla in aria de acoperire".

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
danidnc

danidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 08.08.2005
La inceput am crezut ca problemele sunt doar din alte retele spre Digi, dar acum cateva zile am avut eroare la un apel Digi-Digi, telefonul sotiei este single-sim,
Ca o medie sa zicem: 1, maxim 2 apeluri pe sapt am patit pana acum( apeluri redirectionate pe alt telefon din reteaua Vodafone), sunt saptamani cand nu avem niciun apel redirectionat.
zona: orasul Sibiu

#20
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Nu esti singurul in situatia asta , tot mai multi au aceste probleme , am depus mai multe sesizari fara nici o rezolvare

#21
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Si eu am 2 sesizari la ei si nu am fost contactat. Ieri seara ma suna de zor omul cu pizza de la poarta, noroc ca am aruncat un ochi pe geam si l-am vazut. Zicea ca de am telefonul inchis. Nu mai zic ca se intrerup convorbirile aiurea, uneori formez de 5-6 ori pana reusesc sa vorbesc.

#22
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Din pacate se intampla tot mai des in Oradea!

#23
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,194
  • Înscris: 18.04.2008
Ieri, pe lângă Electromagnetica a fost aceeași problemă cam o oră.

#24
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Totusi, eu nu sunt lamurit, numerele care sunt apelate si care nu pot fi sunate sunt portate sau nu?
Eu patesc sa am probleme sa apelez de pe numarul meu de Digi (numar neportat) numarul sotiei, tot in Digi (tot numar neportat). Dar asta prima oara, a doua oara, imediat dupa prima incercare, pot apela.
Aceasta situatie este o problema legata de congestia retelei, banuiesc.
De aceea va rog sa specificati, care sunt situatiile, poate se distinge un pattern.

#25
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,194
  • Înscris: 18.04.2008
Unde am sunat este portat.

#26
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Nu cred ca are importanta daca nr. e portat sau nu.
Eu am nr. portat in Digi de la Orange.
La mine, ultima oara s-a intamplat pe 15.12.2014 ora 13.28.
Bucuresti, Mlitari, apel primt de pe Orange Fix.
Telefon: Smartphone Android.

Nu am auzit sa se intample chestia asta si pe telefoane non-smart.

Edited by Bandit, 18 December 2014 - 19:29.


#27
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
Am pățit chestia asta la DIGI, chiar când mi-am încheiat abonamentul, mai ales când eram apelat din Telekom. Am făcut vreo 4 sesizări, cu numele  de telefon și orele la care s-au întâmplat, și văd că s-a rezolvat. Vreo 3 săptămâni a durat toată distracția.

#28
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
lupixxx, ti s-a spus care a fost problema?

#29
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Eu dupa ce am depus sesizare, am fost contactat in aprox. 24 ore si m-au intrebat ce telefon am, daca e dual-sim si in ce zone mi s-a intamplat.
La momentul acela spuneau ca nu am mai primit sesizari pe aceasta tema si e posibil sa fie de la telefonul meu.
Asa ca faceti va rog si sesizari.

#30
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
@ciubex nu mi s-a spus exact. Au zis că e o problemă tehnică din partea lor, și că fac tot posibilul să o rezolve. Într-adevăr, sunt câteva săptămâni de când nimeni nu s-a mai plâns că nu mă poate apela.

#31
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
si la mine apare problema asta destul de des ier de 4 ori mi sa intamplat asta iar daca reincerc functioneaza.

#32
Brad

Brad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 12.06.2004
Mam obisnuit deja la digi nimic nu functioneaza cum trebuie inafara de internet (nu acela de pe telefon) am observat ca in momentul cind deblochezi telefonul daca sagetile acelea de linga semnal care sunt sub g sau h daca isi schimba culoarea ca si cand faci trafic merge, poti suna din prima nu din mai multe incercari si atunci poti fi si sunat. daca sagetile acelea ramin gri chiar daca telefonul afiseaza semnal 4liniute nu merge.

#33
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Am facut si eu nenumarate sesizari legat de asteptul " abonatul are telefonul inchis " sau din patru incercari pot efectua un apel , nu ma contactat nimeni , sunt depasiti de situatie , singurul serviciu ok este netul fix, restul servicilor varza

#34
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Sunt curios ce se va intampla cu digi.mobil de revelion sau craciun.

#35
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pana anul acesta nu s-a inamplat nimic deosebit, au functionat retelele de telefonie, fixa si mobila fara probleme.

#36
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
o sa fie la fel ca de cutremur ... atat ca perioada probabil se va prelungi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate