Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

I did it on my own !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
307 replies to this topic

#37
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,789
  • Înscris: 13.01.2005

View Postflexis, on 20 noiembrie 2014 - 16:47, said:

Pentru cei care vor sa incerce marea cu sarea, limba engleza e necesara de vrei sa te descurci cu rapiditatea lui Business_Style.

Se poate și mai repede.

#38
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
deci, cat castigi ?

#39
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
După ce am citit aventura ta, am înțeles de ce englezii s-au săturat așa crunt de multiculturalism. Tot în Birmingham ajunsese un prieten, puțin mai în vârstă ca tine și nu l-am crezut când îmi povestea aventurile lui de acolo (foarte asemănătoare cu ale tale). Peste 3 luni s-a mutat într-un orășel mai mic și mai normal.

#40
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

View Postwattu, on 20 noiembrie 2014 - 18:37, said:

După ce am citit aventura ta, am înțeles de ce englezii s-au săturat așa crunt de multiculturalism. Tot în Birmingham ajunsese un prieten, puțin mai în vârstă ca tine și nu l-am crezut când îmi povestea aventurile lui de acolo (foarte asemănătoare cu ale tale). Peste 3 luni s-a mutat într-un orășel mai mic și mai normal.
Zi-ne si noua ce peripetii a avut.

View PostMichidoo, on 20 noiembrie 2014 - 01:04, said:

in alta ordine de idei, daca zici ca vine prietena, trebuie sa schimbi rapid neighbourhood-ul. Tie ti-au luat telefonul si banii, ei s-ar putea sa-i mai si introduca ceva.

Zici ca ai bani destui in banca + salariu din care iti platesti linistit chiria. Daca se angajeaza si ea la fel de repede ca tine, o sa ai de sustinut singur chiria vreo luna - doua. Eu zic sa va mutati singuri undeva, ca daca aduci o femeie in casa cu inca 3 masculi, cat oti fi voi de prieteni (nu sunteti, crede-ma!), tot o s-o ia la gadilat mai devreme sau mai tarziu.

Eu zic ca o sa-i placa. Dupa ce va face cunostinta cu maciuca/maciucile de negru nu o sa se mai dea dusa de acolo.

#41
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
cam ciudat sa poti economisi 4-500 de lei pe luna. din ce am gasit eu http://www.indeed.co...&pub=pub-indeed iti iese salar lunar de maxim 1200L.
si la hostel ti-a dat proof ca stai acolo asa de ochi frumosi? plus ca dureaza cam o luna pana iti vine NINo. unde a venit plicul: la hostel sau la casa cu negri? ceva e putred in Birmingham Posted Image
le: la ce banca ai account si cum l-ai facut?

Edited by BlueSoul, 22 November 2014 - 05:50.


#42
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostBlueSoul, on 22 noiembrie 2014 - 05:44, said:

cam ciudat sa poti economisi 4-500 de lei pe luna. din ce am gasit eu http://www.indeed.co...&pub=pub-indeed iti iese salar lunar de maxim 1200L.
Ce calcule ai facut?

#43
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Nu trebuie sa aștepte sa ii vina Nino, iti da din prima o dovada ca ai aplicat și ca urmează sa iti vina în aprox. 4 săptămâni. Adresa o declari tu singur acolo, nu iti cere nimeni vreo dovada.
Da, cu banca sunt curios și eu cum a făcut. Dar dacă a avut o dovada de adresa, nu vad ce probleme sa fi întâmpinat. Prea multe pietre arunca unii fără sa știe nimic.

#44
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,789
  • Înscris: 13.01.2005

View Postboy4ever, on 22 noiembrie 2014 - 14:03, said:

Nu trebuie sa aștepte sa ii vina Nino, iti da din prima o dovada ca ai aplicat și ca urmează sa iti vina în aprox. 4 săptămâni. Adresa o declari tu singur acolo, nu iti cere nimeni vreo dovada.
Da, cu banca sunt curios și eu cum a făcut. Dar dacă a avut o dovada de adresa, nu vad ce probleme sa fi întâmpinat. Prea multe pietre arunca unii fără sa știe nimic.

Mie n-a vrut nimeni să-mi deschidă cont pînă nu m-am dus cu hîrtia de la NINO.

#45
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006

View Postboy4ever, on 22 noiembrie 2014 - 14:03, said:

Nu trebuie sa aștepte sa ii vina Nino, iti da din prima o dovada ca ai aplicat și ca urmează sa iti vina în aprox. 4 săptămâni. Adresa o declari tu singur acolo, nu iti cere nimeni vreo dovada.
Da, cu banca sunt curios și eu cum a făcut. Dar dacă a avut o dovada de adresa, nu vad ce probleme sa fi întâmpinat. Prea multe pietre arunca unii fără sa știe nimic.
exact. deci suni la aia sa iti faci programare la nino si te programeaza cam peste 1-2 saptamani. dupa care iti vine confirmarea si invitatia la interviu nino, dupa care mai astepti 4-6 saptamani sa iti vina plicul cu nino la adresa pe care ai trecut tu la interviu. deci cam 6 saptamani...
@boy4ever te cam grabesti la concluzii mate....

#46
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Adică eu nu mi-am luat NINO acum trei luni, habar n-am ce vorbesc. După ce te prezinți la interviu ei îți dau pe loc o hârtie cum ca ai aplicat, ca urmează sa îl primești în aprox 4 săptămâni și poți fi angajat în baza aceleia. Cu asta te duci la banca.

#47
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
depinde de bulan. dar in 90% din cazuri iti trebuie NINo sin u te ajuta cu nimic prima hartie care ti-o trimite.

#48
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Uita-te pe site-ul băncii și vezi ce documente accepta ca dovada de adresa.

#49
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
zi tu care e banca aia. eu am vazut un caz la HSBC. l-am pus pe seama norocului. stii tu alta banca, care?

#50
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,789
  • Înscris: 13.01.2005

View PostBlueSoul, on 23 noiembrie 2014 - 21:46, said:

zi tu care e banca aia. eu am vazut un caz la HSBC. l-am pus pe seama norocului. stii tu alta banca, care?

Parcă HSBC Passport Account, dar nu-s sigur dacă mai au tipul ăla de cont în portofoliu. E drept, costă 8 lire pe lună.

#51
zero_hours_contract

zero_hours_contract

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.11.2014

View PostBusiness_style, on 19 noiembrie 2014 - 20:40, said:

Viata, oamenii, mancarea?
Viata ii destul de buna aici. Au un sistem destul de bine pus la punct. In sensul ca odata ce ai un servici, te tii de treaba si nu de smecherii...chiar si cu minimul pe economie te descurci destul de bine, singur.

Te rog frumos nu mai spune asemenea minciuni pe forum. Cu minimul pe economie in Londra dai JUMATATE de salariu pe O SINGURA CAMERA intr-o casa shared, si de restul de 500 de lire iti permiti sa traiesti ca un urs. De la munca pana acasa si mancare. Daca iti ajung si de atata.

#52
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

View Postzero_hours_contract, on 23 noiembrie 2014 - 22:22, said:

Te rog frumos nu mai spune asemenea minciuni pe forum. Cu minimul pe economie in Londra dai JUMATATE de salariu pe O SINGURA CAMERA intr-o casa shared, si de restul de 500 de lire iti permiti sa traiesti ca un urs. De la munca pana acasa si mancare. Daca iti ajung si de atata.
Hopa, aflam noutati. :D

#53
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,789
  • Înscris: 13.01.2005

View Postzero_hours_contract, on 23 noiembrie 2014 - 22:22, said:

Te rog frumos nu mai spune asemenea minciuni pe forum. Cu minimul pe economie in Londra dai JUMATATE de salariu pe O SINGURA CAMERA intr-o casa shared, si de restul de 500 de lire iti permiti sa traiesti ca un urs. De la munca pana acasa si mancare. Daca iti ajung si de atata.

Te muți cu iubi și împărțiți chiria unei camere. :D

#54
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

View Postmufa, on 23 noiembrie 2014 - 22:27, said:

Te muți cu iubi și împărțiți chiria unei camere. Posted Image
Si mancare va aduce amantul. :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate