Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 

caramizi pline

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
magsmile

magsmile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.11.2006

 Oxigen1234, on 12 noiembrie 2014 - 16:22, said:

Te rog sa ma ierti ca ma bag, dar ti-as propune sa astepti primavara si sa faci lucrurile asa cum le vrei.
Nu la oboseala si la nervi alegi o solutie - si dupa aia zeci de ani iti pare rau ca te-ai grabit.
Nu se stie daca mai faci o alta casa in viata.

Daca chiar te grabesti, ia caramida eficienta GVP. Usoara, izolanta, ieftina, se zideste in 2 zile.

Ok, multumesc de sfat.
Am facut un calcul si ne trebuie 14000 de caramizi. Eficiente sau ne-eficiente, sunt o gramada de bani, asa ca ne oprim sa meditam un pic la avantaje/dezavantaje.

#20
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

 Lolopoco, on 11 noiembrie 2014 - 01:29, said:

Nu înțeleg ce mare diferență poate să facă cărămida plină față de cărămida „modernă”, la un cutremur, de exemplu.
Acum, singura imagine/idee (cred că este o idee. Da! Am o idee!) care-mi vine în minte este povestea celor trei porcușori: Poate să-ți sufle lupul pe casă până leșină, că te doar-n 14.
Plus că, mai ai și ocazia să râzi de ceilalți porcușori.
-La un cutremur, un zid de caramida plina este net superior in privinta rezistentei la cutremur!  Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate