Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ski in Austria (alpi) la pret accesibil?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.11.2006
alutare baieti, vin si eu cu o intrebare la cei care ati fost si stiti despre ce e vorba prin alpi, vreau sa mergem 4 persoane in alpi in Austria prin ianuarie si as fi interesat si eu de niste preturi de pe acolo... mancare, cazare, taxe de drum, km, etc... eu am fost in Austria de mai mutle ori in linz dar nu stiu unde exact sunt alpii... spre Rusinea mea. In principal ne intereseaza o cabana cu camere cat mai accesibile la pret si sa fie frumos cam asta e principalul. De mers noi ne am gandit sa mergem cu masina(opel corsa 1.0) momentan dar daca am lua bilete de avion din timp si sa inchiriem o masina ar fi ok si asa sa nu pierdem vremea pe drum aiurea. Cazare ne intereseaza pentru 3 nopti 4 persoane. Multumesc

#2
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Cred ca poti ingnora raspunsul de mai sus. Esti la o aruncatura de bat de Arad, merge si cu masina. daca pleci din Bucuresti sau alte orase mai indepartate atunci n-avea rost. Cazarea prin Austria e cam de la 100e in sus pe camera dubla, cel mai ieftin posibil. La un hotel decent e cam 200e in perioada aia. La asta se mai adauga si skipassul care la unele hoteluri e inclus in pret. Mai sunt benzina, vignetele si taxele de autostrada plus mancarea. Totul e relativ dar probabil un minim 600e de persoana pt 4 zile.

Edited by bbchip44, 10 November 2014 - 02:07.


#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Postbbchip44, on 10 noiembrie 2014 - 01:58, said:

Cazarea prin Austria e cam de la 100e in sus pe camera dubla, cel mai ieftin posibil. La un hotel decent e cam 200e in perioada aia.
Glumesti, gasesti multe hoteluri/cabane decente la 50-60 de euro/noapte camera dubla pe booking.com in ianuarie.
Aici la 90 de euro ai camera de 4 persoane si la 56 de euro ai camera dubla (am pus 15-16 ianuarie), fara mic dejun, dar hotelul e bine cotat (8.7 pe booking e nota mare). Iar Seefeld im Tirol nu e tocmai o locatie ieftina
Alt exemplu langa Kitzbuhel: http://www.booking.c...st=;spdist=19.6
48 de euro camera dubla cu mic dejun, dar bai comune.

Nu stiu care zone sunt ieftine si bune, dar poti gasi cazare la 50 de euro/noapte camera dubla cu tot cu mic dejun inclus. Prima data cand am fost in Austria am stat chiar in Viena la 4 stele cu 69 de euro cu tot cu mic dejun si eram in zona destul de centrala.

Edited by utopium, 10 November 2014 - 03:01.


#4
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postbbchip44, on 10 noiembrie 2014 - 01:58, said:

Cred ca poti ingnora raspunsul de mai sus. Esti la o aruncatura de bat de Arad, merge si cu masina. daca pleci din Bucuresti sau alte orase mai indepartate atunci n-avea rost. Cazarea prin Austria e cam de la 100e in sus pe camera dubla, cel mai ieftin posibil. La un hotel decent e cam 200e in perioada aia. La asta se mai adauga si skipassul care la unele hoteluri e inclus in pret. Mai sunt benzina, vignetele si taxele de autostrada plus mancarea. Totul e relativ dar probabil un minim 600e de persoana pt 4 zile.

Exagerezi, dar ceva Mai Putin decat colegul potae.

View Postutopium, on 10 noiembrie 2014 - 02:57, said:


Glumesti, gasesti multe hoteluri/cabane decente la 50-60 de euro/noapte camera dubla pe booking.com in ianuarie.
Aici la 90 de euro ai camera de 4 persoane si la 56 de euro ai camera dubla (am pus 15-16 ianuarie), fara mic dejun, dar hotelul e bine cotat (8.7 pe booking e nota mare). Iar Seefeld im Tirol nu e tocmai o locatie ieftina
Alt exemplu langa Kitzbuhel: http://www.booking.c...st=;spdist=19.6
48 de euro camera dubla cu mic dejun, dar bai comune.

Nu stiu care zone sunt ieftine si bune, dar poti gasi cazare la 50 de euro/noapte camera dubla cu tot cu mic dejun inclus. Prima data cand am fost in Austria am stat chiar in Viena la 4 stele cu 69 de euro cu tot cu mic dejun si eram in zona destul de centrala.

E din ce in ce Mai greu sa prinzi la 50 euro dubla, dar apartamente f faine de 2+2 inca gasesc la 80 euro pe zi ( fara masa). Pt short stay, toti penalizeaza cu 10-20%.

#5
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
4 oameni + bagaje + skiuri/placi cu o corsa? Nu stiu ce sa zic.

#6
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Posthoratziu, on 10 noiembrie 2014 - 08:13, said:

4 oameni + bagaje + skiuri/placi cu o corsa? Nu stiu ce sa zic.

Poate inchiriaza acolo, nu par schiori constanti.

#7
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Dacă te cazezi în stațiune, nu găsești sub 100 euro/noapte cameră dublă. Mai există varianta cazării în afara stațiunii, unde găsești de la 30 de euro/noapte cameră dublă. Există o rețea foarte bună de transport în comun cu stații cam la fiecare pensiune sau hotel. Ajungi ieftin și ușor la telecabină. Dacă îți iei skipass, ia-ți cel care include și telecabina. Prețurile pentru echipamente și skipass variază în funcție de stațiune și scade în funcție de câte zile închiriezi.

Îți recomand să mergi după 20 ianuarie dacă vrei ieftin.

Edited by wattu, 10 November 2014 - 08:53.


#8
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postwattu, on 10 noiembrie 2014 - 08:57, said:

Dacă te cazezi în stațiune, nu găsești sub 100 euro/noapte cameră dublă. Mai există varianta cazării în afara stațiunii, unde găsești de la 30 de euro/noapte cameră dublă. Există o rețea foarte bună de transport în comun cu stații cam la fiecare pensiune sau hotel. Ajungi ieftin și ușor la telecabină. Dacă îți iei skipass, ia-ți cel care include și telecabina. Prețurile pentru echipamente și skipass variază în funcție de stațiune și scade în funcție de câte zile închiriezi.

Îți recomand să mergi după 20 ianuarie dacă vrei ieftin.

Si pana-n 30 Ian, ca Luna februarie e vf de sezon, fiind vacantele copiilor in Au si De.

#9
andi_d_cluj

andi_d_cluj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.09.2008

View Postdenky, on 10 noiembrie 2014 - 16:21, said:

Si pana-n 30 Ian, ca Luna februarie e vf de sezon, fiind vacantele copiilor in Au si De.

Cand exact sunt vacantele copiilor?

#10
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postandi_d_cluj, on 23 decembrie 2014 - 22:15, said:



Cand exact sunt vacantele copiilor?

Toata luna feb, pe rand.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate