Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ce RPG-uri misto stiti

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005
Sunt mare fan RPG (de la cele clasice Baldur's Gate la Neverwinter si chiar Diablo II LOD.) Vreau si io sa stiu ce mai joaca lumea k rpg. Ca wow sincer nu prea ma atrage, l-am incercat da'  m-a lasat rece. Ce mi-a placut mie in ultima vreme a fost Fable, chiar daca avea multe kestii aberante in el (nu inteleg de ce trebuia sa faci renown ca sa poti.... flatula  :)

#2
vrajitoru

vrajitoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.07.2003
Nu te atrage WOW? Nici o problema. Nici pe mine. E prea desen animat. Incearca LineageII. E bestial pe langa wow. Chiar nu stiu ce este atata faas la adresa acestui wow.

#3
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

View Postvrajitoru, on Jan 5 2006, 10:37, said:

Nu te atrage WOW? Nici o problema. Nici pe mine. E prea desen animat. Incearca LineageII. E bestial pe langa wow. Chiar nu stiu ce este atata faas la adresa acestui wow.


da, exact, asta ma enerveaza si pe mine, e desen animat, nu joc

#4
rommel

rommel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 17.01.2005
Gothic II l-ai jucat?
dar Fable?

#5
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
Vampire - The Masquerade : Bloodlines
KotOR 1 si 2  :peacefingers:

#6
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,861
  • Înscris: 06.10.2003
Mai este si Morrowind-The Elders Scrolls...
  Eu am inceput sa ma joc Gothic, mi-a placut ideea/povestea jocului, precum si grafica. ce n-am inteles eu prea bine e....cum se joaca ;)  Adica: ca sa inveti tot felul de skilluri, trebuie sa platesti. Banii ii poti fura( dc. sti ), ii poti obtine prin vanzarea chestiilor care le gasesti pe harta sau vanzand sabii confectionate de tine. Pb. e ca  si suma de bani pe care o au comerciantii e limitata si, la un moment dat ajungi intr-un impas. Plus ca trebuie sa cumperi si o armura, altfel orice animal te musca o data si ai murit....
  Sugestii????

#7
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Tuturor celor care sunt pasionati de Baldur's Gate (eu am trecut la nivelul de obsesie  :D) le recomand cu foarte mare caldura seria Icewind Dale (tot mana celor de la Black Isle). Jocul se prezinta cu aceiasi grafica  si gameplay (seria a fost facuta cam in aceiasi perioada cu BG), reguli ca-n Neverwinter Nights iar o atmosfera de neuitat. Chiar nu vreau sa-ti spun mai multe. Joaca-l cu incredere

#8
shushu2oo

shushu2oo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 02.08.2005

View Postshiva, on Jan 8 2006, 14:31, said:

Mai este si Morrowind-The Elders Scrolls...
  Eu am inceput sa ma joc Gothic, mi-a placut ideea/povestea jocului, precum si grafica. ce n-am inteles eu prea bine e....cum se joaca ;)  Adica: ca sa inveti tot felul de skilluri, trebuie sa platesti. Banii ii poti fura( dc. sti ), ii poti obtine prin vanzarea chestiilor care le gasesti pe harta sau vanzand sabii confectionate de tine. Pb. e ca  si suma de bani pe care o au comerciantii e limitata si, la un moment dat ajungi intr-un impas. Plus ca trebuie sa cumperi si o armura, altfel orice animal te musca o data si ai murit....
  Sugestii????

Gothic este super banal daca stii tastele (ma refer la gohic 1). Bani se fac la greu, insa intr-adevar vei incepe cam muci, asa e jocul. Adica salvezi des, inaintea fiecarei lupte dai un quicksave si maninci ciuperci ptr sanatate. Dupa ceva timp devii zeul lor, eu am omorit tot ce era acolo, devenisem mai puternic decit Xardas si eram necromancer, totu crapa din prima. Deci, ca orice RPG, kill kill kill.

#9
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005

Quote

Deci, ca orice RPG, kill kill kill.

Apuca-te de Baldur's Gate, Icewind Dale sau Vampire Bloodlines si dupa sa vedem ce parere o sa ai despre questuri.  :D

#10
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004

View PostWizzBizz, on Jan 10 2006, 20:48, said:

Tuturor celor care sunt pasionati de Baldur's Gate (eu am trecut la nivelul de obsesie  :D) le recomand cu foarte mare caldura seria Icewind Dale (tot mana celor de la Black Isle). Jocul se prezinta cu aceiasi grafica  si gameplay (seria a fost facuta cam in aceiasi perioada cu BG), reguli ca-n Neverwinter Nights iar o atmosfera de neuitat. Chiar nu vreau sa-ti spun mai multe. Joaca-l cu incredere

Daca spui ca Baldur's Gate e atat de important pentru tine incat a ajuns o obsesie, cum poti sa il compari cu Icewind Dale, care schioapata exact la unul dintre punctele forte ale lui BG, adica la poveste, in plus e mult mai scurt si nu ii mai are pe Minsc sau pe Korgan  :(  . Cat despre asemanarea cu Neverwinter Nights, aceasta se poate regasi numai la Icewind Dale 2 si se datoreaza adoptarii setuli de reguli AD&D 3.0. Pentru mine, joc care sa se apropie cat-de-cat de BG1+BG2:SoA+ToB, nu exista si nici nu cred ca va exista pana la aparitia Dragon Age. :crying:

daca tot se pot recomanda RPG-uri mai vechi, atunci, cel mai bun RPG pentru role-playing, dupa parerea mea este Planescape:Torment  :peacefingers:

#11
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Icewind Dale in sine a fost conceput ca un joc care sa difere de Baldur's Gate prin "singuratate" (faptul ca party-ul era fix din start, lipsa oraselor pline de NPC-uri). Iar jocul a fost mai mult decat reusit in modul in care a fost gandit, acela de a nu fi o copie fidela BG. Icewind Dale exceleaza prin peisajul nordic, un storyline si o coloana sonora de nedescris.

#12
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
momentan joc Dungeon Siege 2...

#13
rommel

rommel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 17.01.2005

View Postshiva, on Jan 8 2006, 14:31, said:

Mai este si Morrowind-The Elders Scrolls...
  Eu am inceput sa ma joc Gothic, mi-a placut ideea/povestea jocului, precum si grafica. ce n-am inteles eu prea bine e....cum se joaca ;)  Adica: ca sa inveti tot felul de skilluri, trebuie sa platesti. Banii ii poti fura( dc. sti ), ii poti obtine prin vanzarea chestiilor care le gasesti pe harta sau vanzand sabii confectionate de tine. Pb. e ca  si suma de bani pe care o au comerciantii e limitata si, la un moment dat ajungi intr-un impas. Plus ca trebuie sa cumperi si o armura, altfel orice animal te musca o data si ai murit....
  Sugestii????

Poti face troc, dai ce ai tu in inventar pentru arme, armuri mai bune. Nu trebuie sa dai neaparat bani. La inceput insa, trebuie sa salvezi destul de des.

#14
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,861
  • Înscris: 06.10.2003
@shushu2oo .... "Gothic este super banal daca stii tastele (ma refer la gohic 1). Bani se fac la greu, insa intr-adevar vei incepe cam muci, asa e jocul. Adica salvezi des, inaintea fiecarei lupte dai un quicksave si maninci ciuperci ptr sanatate." ..Cum adica e super banal dc. stii tastele? Si cum poti face bani la greu??...

@rommel ...Intradevar poti face troc....dar asta nu tine mult timp....

#15
Dark-Boy

Dark-Boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.01.2006
Si eu sunt atras de MMORPG'uri(Massive Multiplayer Online Roleplaying Game)
Daca joc un RPG in single-player ma plictisesc  :deadtongue: dar daca ma apuc de un MMORPG nou nu ma las.
Mie im'i plac jocuriile:Mu-Online,Lineage2...(Mu-Online am jucat muuuult timp acu si Lineage2 dabea joc,vreau sa gasesc un server bun.

:excl: MMORPG'uriile creaza cea mai mare dependenta!!

#16
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
world of warcraft mi se pare un joc foarte prost... nici grafica nu e cine-stie-ce ca sa zici ca isi merita renumele. iar faptul ca trebuie sa platesc lunar o suma pentru un asemenea joc, e prostie! daca vrei ceva care merita platit lunar, incearca eveonline, dar vezi ca creeaza dependenta!

#17
rommel

rommel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 17.01.2005

View Postshiva, on Jan 19 2006, 19:58, said:

@shushu2oo .... "Gothic este super banal daca stii tastele (ma refer la gohic 1). Bani se fac la greu, insa intr-adevar vei incepe cam muci, asa e jocul. Adica salvezi des, inaintea fiecarei lupte dai un quicksave si maninci ciuperci ptr sanatate." ..Cum adica e super banal dc. stii tastele? Si cum poti face bani la greu??...

@rommel ...Intradevar poti face troc....dar asta nu tine mult timp....

Bani poti face din plantele gasite prin peisaj, pieile, dintii, aripile, etc animalelor ucise, obiecte din cufere nepazite, "mosteniri" de la cei pe care i-ai lichidat. La inceput e mai greu, dupa nu mai ai probleme cu banii (Gothic 1 si 2).

#18
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Fallout 1&2. Vampire - The Masquarade.
Stie careva RPG-uri cu poveste si atmosfera gen fallout sau ceva gen cyberpunk?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate