Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce RPG-uri misto stiti

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002

View PostHolyGigi, on Jan 5 2006, 23:23, said:

da, exact, asta ma enerveaza si pe mine, e desen animat, nu joc


ce comici pot sa fie unii :) Cidat ca totusi WoW are o gramda de utilizatori.... si de cand e grafica mai importanta intr-un joc ?  :death:

#20
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Va recomand cu toata caldura sa incercati sa jucati World of Warcraft pe un server oficial, nu pe un simulacru de server cu maxim 200 de useri online.  Grafica a avansat foarte mult de cand jocul a fost lansat, utilizatorii fiind obligati sa downloadeze la o anumita perioada de timp o serie de patchuri ce imbunatatesc jocul din mai multe puncte de vedere. Iar gameplay-ul este senzational.  :coolspeak:

P.S.: Momentan sunt in jur de 5 milioane de useri in toata lumea ce joaca World of Warcraft oficial, deci nu cred ca se pune problema de servere goale.  :D

#21
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005

View PostWizzBizz, on Jan 26 2006, 11:20, said:

Va recomand cu toata caldura sa incercati sa jucati World of Warcraft pe un server oficial, nu pe un simulacru de server cu maxim 200 de useri online.  Grafica a avansat foarte mult de cand jocul a fost lansat, utilizatorii fiind obligati sa downloadeze la o anumita perioada de timp o serie de patchuri ce imbunatatesc jocul din mai multe puncte de vedere. Iar gameplay-ul este senzational.  :coolspeak:

P.S.: Momentan sunt in jur de 5 milioane de useri in toata lumea ce joaca World of Warcraft oficial, deci nu cred ca se pune problema de servere goale.  :D

De aceeasi parere ... dar precum a zis si @PET ... de cand nu mai poti juca un joc cu grafica medie ? Ma rog, asta fara sa tinem cont de faptul ca au lucrat, mi se pare, vreo 5 ani la el si a iesit ce a iesit ...

#22
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

View PostPET, on Jan 25 2006, 15:08, said:

ce comici pot sa fie unii :) Cidat ca totusi WoW are o gramda de utilizatori.... si de cand e grafica mai importanta intr-un joc ?  :death:


nu am zis ca e mai importanta grafica intr-un joc decat gameplay-ul. am zis ca sunt desenate caracterele/monstrii ca niste desene animate, nu dau senzatia de realism. Diablo II de cand a aparut nu a avut o grafica  extraordinara, dar nimeni nu a jucat LOD pentru grafica, ci pentru ca nu te lasa sa te ridici din fata calculatorului, doar doar mai gasesti o runa.

#23
san_alex69

san_alex69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2004
Bine amintit de Diablo. Ala joc... Ca astea sa tot mai fie.

#24
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005
MMORPG-uri sunt foarte multe. Si foarte multe bune. Guild Wars, Lineage sunt mai bune ca WoW. La WoW in primu rand e extrem de slaba la grafica. Jocul e oarecum distractiv, chiar daca se opreste la lvl 60, nu zic ca nu e, dar grafica e sub orice critica. Adica serios, si in ziua de azi acolo sunt doar cartofi colorati... Acum depinde de preferinta si gusturile fiecaruia, e posibil sa-ti placa WoW si cu grafica aia :) .

Singurul lucru care il face asa de cunoscut este numele de Warcraft dupa parerea mea...

Some Lineage pics

Attached Files



#25
claudiu.oana

claudiu.oana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.01.2006
fix in ordinea asta

1. Fallout 1 & Fallout 2
2. Gothic 1 & Gothic 2
3. Soul Reaver 2

...
jocuri cu scenarii serioase, povesti cu introducere, cuprins si incheiere  :peacefingers:

#26
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
Culmea mie nu-mi place grafica din Lineage sau GuildWars - am impresia ca ma uit la desen animat japonez... Si de ce toata lumea vrea realism in jocuri? Tocmai ca ar tb sa difere de realitate - ca sa te deconctezi si sa te distrezi un pic. WoW reuseste la capitolul asta - si probabil majoritatea nu ati jucat pe serv oficiale, intr-o guilda calumea - atunci ati fi avut alte pareri despre wow si de ce inca numarul de fani este in crestere.
Eu insa m-am lasat de mmorpguri ca mananca prea mult timp.

Baldur's Gate nu l-am prins la vremea lui, jucam altele pe atunci - si acum grafica e chiar prea invechita - nu conteaza grafica dar pe un monitor de 19" jocul ala arata ingrozitor. Si am auzit doar lucruri bune despre el - pacat ca nu`l pot juca.

#27
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005

Quote

nu am zis ca e mai importanta grafica intr-un joc decat gameplay-ul. am zis ca sunt desenate caracterele/monstrii ca niste desene animate, nu dau senzatia de realism.

Ganditi-va din punctul de vedere al oricarei echipe de productie care se angajeaza sa faca un MMORPG... S-ar putea foarte usor ca ei sa creeze un engine foarte modern sau chiar sa preia unul gata pus la punct (engine-ul de Doom 3 de ex.) dar ganditi-va in continuare cati gameri ar avea posibilitatea sa joace un astfel de joc decent pe pc-urile lor, mai ales atunci se strang mai multe caractere sau monstrii la un loc. Astfel, jocul va fi cumparat si rulat doar de cei care au posibilitatea tehnica, iar cei cu pc-uri mai slabe vor ramane cu buza umflata. Drept urmare, crearea unui MMO cu o grafica acceptabila (care prinde foarte bine la fanii Warcraft III) si cu un gameplay nemaiintalnit (milioane de oameni pe servere) este solutia optima.

Cand tehnologia si nivelul de trai vor avansa si minimul de configuratie al unui PC ar fi un calculator destul de bun astazi,  atunci MMO-urile vor avea o grafica senzationala.  :peacefingers:

#28
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

View PostEl_Cid, on Mar 8 2006, 01:06, said:

Si de ce toata lumea vrea realism in jocuri?


io am dat de exemplu Diablo II, despre care poti zice orice, dar nu ca e realist. Ideea e ca miscarile caracterelor dadeau impresia de realitate (chiar si paladinul cu zeal si fanaticism). In wow.... nu ai senzatia asta. Plus ca mi se pare prea colorata grafica. In fine, nu vreau sa incep in  topic pro/contra wow. Am jucat si Dungeon Lords, dar chiar si cu ultimul patch, 1.4, tot e plin de bug-uri :(. Jocul asa e frumos, dar te streseaza harta care nu prea iti arata mare lucru, faptul ca nu ai un quest log detaliat...

#29
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005

View PostHolyGigi, on Mar 9 2006, 10:16, said:

io am dat de exemplu Diablo II, despre care poti zice orice, dar nu ca e realist. Ideea e ca miscarile caracterelor dadeau impresia de realitate (chiar si paladinul cu zeal si fanaticism). In wow.... nu ai senzatia asta. Plus ca mi se pare prea colorata grafica. In fine, nu vreau sa incep in  topic pro/contra wow. Am jucat si Dungeon Lords, dar chiar si cu ultimul patch, 1.4, tot e plin de bug-uri :(. Jocul asa e frumos, dar te streseaza harta care nu prea iti arata mare lucru, faptul ca nu ai un quest log detaliat...

Te legi de grafica ... fa abstractie de ea si joaca o saptamana trei ore pe zi (sau mai mult) WoW ... gameplazul e fenomenal si jocul te acapareaza ... fa abstractie de grafica ... iti spun eu ca te vei simti bine lal lvl 17 sa bati lvl 24 etc ... cand tocmai ai doborat ditamai dinozaurul ... creste inima in tine (asta daca te implici in joc)

Just try it ...

Mai jos ai un exeplu ... lvl 22 Beast Owantaka vs SoRRoW lvl 17 Undead Warlock ...

L-am pus cu botul pe labe ...

Attached File  Owantaka.JPG   150.37K   389 downloads

#30
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Joaca Divine Divinity. Absolut bestial jocul.

#31
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Tot cu DIABLO II LOD am ramas si acuma. Joc pe BattleNet si parca nu ma satur :)
Mai joaca cineva pe battlenet acest joc? Ca am vazut destui romani

#32
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

View PostPET, on Mar 14 2006, 01:19, said:

Joaca Divine Divinity. Absolut bestial jocul.

nu am auzit de el pana acum, sa ma uit pe gamespot :)

#33
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.02.2006
cel mai tare RPG mi s-a parul Gotic ... si 1 si 2 ... sunt suuper mari joacele alea .. daca mai stie careva ceva in genul ala cu story la fel de marfa si jocul la fel de mare ... as fi incantat sa aud ca nu mai am ce juca :D

#34
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005

Quote

daca mai stie careva ceva in genul ala cu story la fel de marfa si jocul la fel de mare ... as fi incantat sa aud ca nu mai am ce juca

Cauta Dungeon Lords. E 80% Gothic.

#35
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

View PostWizzBizz, on Mar 14 2006, 13:02, said:

Cauta Dungeon Lords. E 80% Gothic.

da, problema e ca are destule buguri... si tot e neterminat, chiar si versiunea 1.4   Dar ca joc e misto, te captiveaza.

mai multe informatii gasiti aici

Edited by HolyGigi, 14 March 2006 - 18:34.


#36
H4D35

H4D35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.03.2006

View PostAl1, on Mar 14 2006, 10:01, said:

Tot cu DIABLO II LOD am ramas si acuma. Joc pe BattleNet si parca nu ma satur :)
Mai joaca cineva pe battlenet acest joc? Ca am vazut destui romani

Mai stai o zi doua ca intra si io :P. Deocamdata am doar LOD original. Sper ca maine sa adaug in colectia personala si jocul. :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate