Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

scos poze de pe film normal pe cd

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
xxscorp

xxscorp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 21.10.2004

View Postharpa, on Jan 5 2006, 21:23, said:

se pare ca nu prea ai prins ideea  :nonobad:

asteptam dezamagirea dupa ce arunci banii pe scanrea de la "centre"
eventual si cu niste uploduri scanate ca exemplu

Hai mai ca am scanat eu la un centru Fuji in TM si nu e nici o dezamagire... Se vede grain-ul de pe film la vreo 3Mpx (ISO 400 developat naspa probabil), clarul e clar - scaneaza cu aceeasi scula si cand scot pe hartie (la Frontier, fluxul este film->scanner->digital->corectii->printer->hartie), acum am vazut pentru prima oara cat poate scula mea fata de filmul folosit (si, la mai multe cadre, fata de fotograf...  :angry: ). Culorile - ok... Si... de pe negativ, cum poti sti? Nu am incercat dia, dar cand am scos la un alt centru (kodak de data asta) de pe dia pe hartie a fost dezastru. Hai ca totusi poate fi si dezamagire...

Later edit: am calculat rezolutia: 1500dpi. Nu e mult, dar daca se vede granulatia, eu zic ca e destul. Fac si la ceva mai mult (nu stiu cat ca nu am calculat), poate cand trag ceva dia de 100 o sa incerc. Dar per ansamblu am fost multumit de astia (totusi, nu developati filmele acolo! :D )
Inca un later edit: acum ca ati zis de dezamagire, am verificat: fisierele nu au formatul 2/3... Au mai taiat din lungime, dar nu e nici 4/3... Ciudat...

Edited by xxscorp, 05 January 2006 - 22:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate