Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cea mai buna oferta la Cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
993 replies to this topic

#775
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSwagger, on 24 iulie 2016 - 13:21, said:

Si bonusul pokewekeend e limitat. Dupa 20GB mi-au bagat limitare de 128kbps pe 4G, si pe 3G.
Ce nesimtiti astia de la Voda. DUpa ce ca ofera cel mai mult trafic de net mobil (adica nelimitat) te mai si limiteaza dupa 20 GB! Posted Image

On. 20 GB e deja abuz. Ai downloadat de pe torrent? Altfel nu ai cum sa faci un asemenea trafic. E rezonabil sa introduca anumite limitari celor care utilizeaza reteaua intr-un mod absurd.

Edited by MembruAnonim, 24 July 2016 - 13:28.


#776
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Meh, asta este, ce sa faci.

Attached File  uploadfromtaptalk1469359576508.png   408.38K   34 downloads
Patru ge in Miercurea Ciuc.

View PostMembruAnonim, on 24 iulie 2016 - 13:24, said:

Ce nesimtiti astia de la Voda. DUpa ce ca ofera cel mai mult trafic de net mobil (adica nelimitat) te mai si limiteaza dupa 20 GB! Posted Image

On. 20 GB e deja abuz.
Nu-ti inteleg ironia  :lol: .

In alte super weekend-uri trageam si cate 800-900GB fara probleme. Acum dupa 20GB gata, inchidem gaura? Pai daca e nelimitat, nelimitat sa fie.

#777
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In testul de mai sus nu vad limitare!

800 - 900 GB?
Ok. ��


#778
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View PostSwagger, on 24 iulie 2016 - 13:27, said:

Meh, asta este, ce sa faci.

Attachment Screenshot_20160724-142605
Patru ge in Miercurea Ciuc.


Nu-ti inteleg ironia  Posted Image .

In alte super weekend-uri trageam si cate 800-900GB fara probleme. Acum dupa 20GB gata, inchidem gaura? Pai daca e nelimitat, nelimitat sa fie.

Asta deja e nesimtire. Roman intr-un cuvant.

#779
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Attached File  uploadfromtaptalk1469360535743.png   286.03K   51 downloads
Uite aici limitare.

Wrong, ala e Orange.
Attached File  uploadfromtaptalk1469360588741.png   380.57K   53 downloads

#780
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

View PostSwagger, on 24 iulie 2016 - 13:27, said:


In alte super weekend-uri trageam si cate 800-900GB fara probleme
900 GB???? Si ce anume trageai?

Ce e ala TCG?

#781
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu le-aș închide de tot cartelă ăstora.
I-aș pune pe lista neagră, interzis în rețea. Indezirabili.

Edited by MembruAnonim, 24 July 2016 - 13:49.


#782
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Unde nu-i fibra, de unde vrei sa tragi? Din canal poate.

#783
nicu1979

nicu1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 03.08.2007
Eu ma întreb atunci când orange a avut picata reteaua 3 zile de ce nu te-ai portat la altii, daca erai pe topicul ORO iti stergea demult nemultumirea.
Asa ca mai lăsați povestile astea.

#784
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
11.2 Se consideră utilizare rezonabilă de către Vodafone acea utilizare care nu încalcă oricare dintre
următoarele condiţii pe perioada de valabilitate a extraopţiunii (sau în decursul a 30 de zile consecutive):
- Numărul de minute al apelurilor iniţiate (către reţele naţionale, internaţionale sau roaming) NU
depăşeşte cu 500 numărul de minute primite;
- Numărul de SMS/MMS-uri iniţiate (către reţele naţionale, internaţionale sau roaming) NU
depăşeşte cu 200 numărul SMS/MMS-urilor primite;
- Traficul total iniţiat (compus din minute şi SMS/MMS-uri) NU depăşeşte 300 de destinaţii diferite



Posted Image

#785
nicu1979

nicu1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 03.08.2007
Da stiu TCG-ul vodafone, dar pe cel de la orange l-ai citit???

1.16 Rezilierea contractului (3) Strict în cazul abonamentelor care oferă beneficii nelimitate, se va considera, cu caracter exemplificativ dar nelimitat la, drept utilizare abuzivă a Serviciilor de către Client situațiile în care sunt îndeplinite următoarele condiții:

– Traficul de Voce/SMS efectuat este de două ori mai mare decât traficul primit  

sau

– Traficul de Servicii de Voce/SMS în rețea sau către alți operatori depășește 4000 minute/SMS-uri pe lună.

Încălcarea de către Client a obligațiilor prevăzute în acest articol constituie Fraudă și atrage rezilierea de drept de către Orange România a Contractului în condițiile art.1.16 alin.1.

ASTFEL, în cazul în care traficul de voce sau SMS efectuat este de două ori mai mare decât cel primit sau depășesc 4000 de minute sau SMS-uri/lună, Orange poate să rezilieze contractul.

#786
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Il stiu, am citit. Asa a fost si la Vodafone, dar apoi au introdus acele limitari suplimentare.

#787
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 26.02.2010
Vodafone a introdus noul TCG, după ce s-a terminat campania "vorbesti, telefon primesti", ca sa fie la adăpost, in caz ca o alta companie va încerca să facă o campanie asemănătoare cu cea din iarna.

#788
nicu1979

nicu1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 03.08.2007

Traficul de Voce/SMS efectuat este de două ori mai mare decât traficul primit  

Eu despre acest lucru vorbesc care nu a fost la vodafone si nici la orange pana sa schimbe TCG.
Prin urmare orange poate sa creadă ce vrea el si te poate bloca si la 300 min efectuate nu 500 ca la vodafone daca tu nu ai primit nici un telefon.
Deci dublul minutelor primite lasă loc de interpretări, nu precizează exact cand te va bloca.

#789
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Din cate am vazut termenii de la Orange se refera la abonamente si nu la cartela. Chiar si asa, mi se pare ca dublul minutelor primite este mai ok decat diferenta de 500 minute. La Orange daca primesti 1000 de minute de apeluri poti efectua 2000. La Vodafone daca primesti 1000 de minute de apeluri poti efectua doar 1500. Oricum, cred ca protectia consumatorului ar trebui sa se sesizeze fiindca este anormal sa platesti o optiune sa zicem cu 2000 de minute pe care sa nu le poti folosi.

Pe de alta parte operatorii isi taie singuri craca. Cu astfel de limitari incurajeaza comunicarea alternativa prin internet, voip sau mesaje. Iar in ceea ce priveste treaba asta incepi sa devii independent de un operator anume atata timp cat ai internet la dispozitie. Nu am auzit ca Whatsapp, Facebook, Viber sau Skype sa impuna astfel de limitari. Partea buna este ca avem alternativa.

#790
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostMembruAnonim, on 24 iulie 2016 - 12:47, said:

Asta i-am intrebat si eu si au zis ca nu pot sa imi spuna.
Alta minciuna, in mod sigur vede cat s-a consumat. Mi se pare ca toata treaba asta cu oferta la cartela se califica cel putin la reclama mincinoasa, iti spun ca iti dau 'n' minute dar de fapt numarul ala n e de zece ori mai mic. Ai idee cam cat e numarul de minute dupa care s-a pus restrictia? Nu imi inchipui fix dupa ce numarul de minute efectuate depaseste cu 500 pe ala de minute primite.

#791
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am rezolvat problema astazi, am trecut pe Orange si acum se bucura de calitate mult mai buna, ba chiar mi-a si zis ca se aud mai placut apelurile. :)

Nu stiu cat a apucat sa vorbeasca pana i-au taiat accesul.

Restrictia 500 (ca sa ii zic asa) se aplica si la abonamentele Vodafone, nu doar la cartele.

#792
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postnicu1979, on 24 iulie 2016 - 23:00, said:

Da stiu TCG-ul vodafone, dar pe cel de la orange l-ai citit???

1.16 Rezilierea contractului (3) Strict în cazul abonamentelor care oferă beneficii nelimitate, se va considera, cu caracter exemplificativ dar nelimitat la, drept utilizare abuzivă a Serviciilor de către Client situațiile în care sunt îndeplinite următoarele condiții:

– Traficul de Voce/SMS efectuat este de două ori mai mare decât traficul primit  

sau

– Traficul de Servicii de Voce/SMS în rețea sau către alți operatori depășește 4000 minute/SMS-uri pe lună.

Încălcarea de către Client a obligațiilor prevăzute în acest articol constituie Fraudă și atrage rezilierea de drept de către Orange România a Contractului în condițiile art.1.16 alin.1.

ASTFEL, în cazul în care traficul de voce sau SMS efectuat este de două ori mai mare decât cel primit sau depășesc 4000 de minute sau SMS-uri/lună, Orange poate să rezilieze contractul.
Clauzele acestea din contacte mi se par abuzive! Ar trebui să sesizăm Protecția Consumatorului. Ne promit "nelimitat" dar de fapt este limitat! Corect ar fi să precizeze exact că ai disponibile x minute, Y sms-uri și z trafic de date. Ce contează cine și cât te sună?
Ar trebui să ne mobilizăm și să inştiințăm autoritățile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate