Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Notificare email nou din Yahoo, fara a mai instala Messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Salut,

As vrea sa dezinstalez Yahoo Messenger insa singurul lucru care ma mai tine este notificarea de email nou in Yahoo.

Ce posibilitate (sigura dpdv al securitatii) mai exista pentru a fi notificat in cazul unui email nou? Nu am gasit o extensie de Chrome si nici widget de Win 7. Toolbar nu se pune problema sa instalez.

Merci,

#2
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Thunderbird.

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 24.05.2010
Treci pe Gmail cu totul

#4
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
pe andoid, clientul de yahoo mail te notifica instant cand a aparut un nou mail (nu ai precizat ce SO ai sau daca pe desktop sau mobile)

#5
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Nu pot exporta toate emailurile din Yahoo si am o gramada. Deocamdata sunt ok cu mailul lor, si pe mobil si pe PC, iar interfata Gmail nu ma atrage in mod deosebit. Am avut odata o tentativa de trecere la Outlook si dupa ce am pierdut inexplicabil zeci de mailuri de pe serverul Yahoo prin stergerea lor din trash-ul Outlook (desi aveam setarile de pastrare a copiei), m-am lecuit cu experimentele. Dar nu despre alternative vroiam sa va intreb, ci doar de partea de notificare.

Thunderbird e un soft separat, cu sync de emailuri si tot tacamul si momentan nu am nevoie de ceva in plus.

 banculescu, on 18 octombrie 2014 - 21:55, said:

pe andoid, clientul de yahoo mail te notifica instant cand a aparut un nou mail (nu ai precizat ce SO ai sau daca pe desktop sau mobile)
Am scris Win7 in postul initial. La desktop ma refer.

#6
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Atunci https://chrome.googl...bejoccjegankhle
Nu am testat.

Edited by 4evryng, 18 October 2014 - 22:01.


#7
LAURILURI

LAURILURI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.06.2009
Este extensie pt chrome. Cauta bine. O am si eu instalata. O sa-ti apara in randul de sus iconita yahoo...si cand primesti mail o sa-ti apara pe iconita nr lor. El verifica automat , plus poti si manual.

#8
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Merci,
Incerc cu extensia Watcher for Yahoo! Mail. Probabil Yahoo nu va face prea curand o extensie de Chrome sau un widget de Windows...  

Totusi, din primele setari, am impresia ca aceasta aplicatie urmareste doar Inbox-ul nu si folderele aditionale.

#9
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Iti recomand X-Notifier, cea mai buna extensie pentru Chrome pentru notificarea e-mail-urilor.
http://xnotifier.tobwithu.com/dp/

Alternativa este notificarea pe dispozitivul mobile.

#10
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Pare ok din setari, dar nu prea imi vine sa dau user si pass unui dezvoltator scos din store-ul de extensii al Chrome. De fapt nimanui...

#11
LAURILURI

LAURILURI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.06.2009
Este special de yahoo mail pt chrome. O sa revin cu denumirea...numai sa ajung acasa la pc,acum scriu de pe telefon.

#12
LAURILURI

LAURILURI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.06.2009
Asta e extensia. Se numeste : Simple Checker for Yahoo Mail
https://chrome.googl...pkapnadiladfeim

#13
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014

 Lyvyoo, on 18 octombrie 2014 - 21:58, said:

Am scris Win7 in postul initial. La desktop ma refer.
scuze, gresela mea; cred ca am citit prea in fuga.

#14
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Excelent Simple Checker, vede numarul total de emailuri, incluzand toate folderele, si nu cere user si pass pentru asta!

Iti multumesc!

Ar fi mers o functie de pop up cand apare email nou, lucru pe care Messenger il facea.

Edited by Lyvyoo, 19 October 2014 - 22:10.


#15
LAURILURI

LAURILURI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.06.2009
Cu placere. Intra-devar ar fi mers un pop-up.....dar eu ma multumesc si cu asta. Decat cu messengerul instalat...care foloseste o gramada de memorie ram si retea.

#16
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Simple Checker a mers excelent pana saptamana trecuta cand am primit o notificare ca Yahoo are o noua extensie mai bine facuta... Nu am instalat-o de frica gunoiului adus de asemeanea extensii si la cateva zile Simple Checker a incetat sa mai functioneze si a disparut de tot din magazinul de extensii Chrome.

:(

#17
Bianca95

Bianca95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 13.12.2013
Pana la urma cum s-a rezolvat ?!
Am si eu aceeasi problema.

#18
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Nu se mai rezolva nimic cel mai probabil. Trebuie sa cautam alta solutie. Extensia proprietara Yahoo are rating-uri foarte nasoale pe sistemul de review-uri Chrome, caci schimba motorul de cautare cu Yahoo. Se pare ca primeste doar o stea in ultima vreme, cu impresii gen:

I installed the app, thinking it would be an improvement over the unofficial app I was using to get mail notifications. Then I found out it forced my search engine preferences to change to Yahoo search. I couldn't change it back without disabling the app. Come on! Even changes forced on you by malware are reversible without having to disable their apps. Never thought I'd see the day when legit companies do something most malware creators don't dare do.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate