Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Eurosport 2

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
Florin274

Florin274

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.07.2005
Am auzit de Eurosport 2. A aparut sau cand apare?

#2
gigi_duru

gigi_duru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 13.01.2004
A aparut de mult, e pe Hotbird si cu cheile de la Eurosportul clasic il vezi si pe asta. Numai ca de deocamdata nu e si in romana..........

#3
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Eurosport RO si Eurosport 2 merg ok pe Hotbird cu o cartela de MaX TV. La Gigi nu o sa apara prea curand asa ca daca il vreti neaparat faceti-va un abonament la MaX TV.

#4
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Eurosport RO si Eurosport 2 merg ok pe Hotbird cu un receiver cu patch. La Gigi nu o sa apara prea curand asa ca daca il vreti neaparat luati un receptor cu patch. :)

#5
1bob

1bob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 17.12.2004
o sa mai mearga maxim 1 luna. din cate stiu eu se trece in pasi in fiecare tara la via 2.6 .
Asa ca "investitia " propusa de MrMxyzptlk nu e pe termen lung (btw nu mi se pare ok  sa se promoveze hack-urile)

#6
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

o sa mai mearga maxim 1 luna. din cate stiu eu se trece in pasi in fiecare tara la via 2.6 .

dar Via PCB 2.6 de unde l-ai scos ? Poate vroiai sa zici Via PCB 2.5. ;)

#7
1bob

1bob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 17.12.2004
asa a fost trimisa notificarea. voi verifica din nou

#8
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Post1bob, on Jan 5 2006, 09:45, said:

o sa mai mearga maxim 1 luna. din cate stiu eu se trece in pasi in fiecare tara la via 2.6 .
Asa ca "investitia " propusa de MrMxyzptlk nu e pe termen lung (btw nu mi se pare ok  sa se promoveze hack-urile)

El promoveaza receptoarele cu patch.
Nu hack-urile :)

#9
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

asa a fost trimisa notificarea. voi verifica din nou

Eu te cred dar PCB 2.6 nu exista (cel putin nu oficial).

#10
1bob

1bob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 17.12.2004
airboy

am folosit un termen general care include si patchurile

#11
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004

View Post1bob, on Jan 5 2006, 09:45, said:

o sa mai mearga maxim 1 luna. din cate stiu eu se trece in pasi in fiecare tara la via 2.6 .
Asa ca "investitia " propusa de MrMxyzptlk nu e pe termen lung (btw nu mi se pare ok  sa se promoveze hack-urile)
dragule, te rima corectitudinea? tu n-ai aflat inca, ca, ca si in cazul disputei virusi-antivirusi, in care cei care fac antivirusi fac si virusi si mai atroce pentru a le merge afacerea in continuare, chiar cei care fac sistemele astea de criptare le si desfac, pe acelasi principiu??

#12
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005
In Gazeta Sporturilor de azi, pe prima pagina, undeva in dreapta sus la publicitate, scrie: EUROSPORT 2 din Februarie. Are cineva mai multe detalii? Din cunostintele mele Eurosport 2 a aparut cu mult timp in uma. De ce "din Februarie"???  :naughty: Il vom gasi si in grilele societatior de cablu din Febuarie???  :worthy:

#13
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View PostRed Force, on Feb 6 2006, 14:27, said:

In Gazeta Sporturilor de azi, pe prima pagina, undeva in dreapta sus la publicitate, scrie: EUROSPORT 2 din Februarie. Are cineva mai multe detalii? Din cunostintele mele Eurosport 2 a aparut cu mult timp in uma. De ce "din Februarie"???  :naughty: Il vom gasi si in grilele societatior de cablu din Febuarie???  :worthy:


Probabil va fi disponibil in limba romana ;) si atunci automat va fi preluat de operatorii CATV si DTH.

#14
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Lansat la începutul anului trecut, Eurosport 2 va avea începînd de azi și o versiune în limba română. Al doilea post al canalului de sport pan-european a fost creat în ideea de a transmite cît mai multe evenimente live, fie că acestea se desfășoară simultan cu alte evenimente difuzate pe Eurosport, fie că sînt de o importanță mai mică. Grila sa mai cuprinde programe de tip magazin dedicate sporturilor de avangardă și mult mai multe buletine de știri.
72 de ore de transmisiuni live zilnic poate asigura societatea care deține canalele Eurosport
Eurosport 2

Competiții transmise
- Jocurile Olimpice de la Torino
- turnee de tenis ATP și WTA
- UCI Pro Tour
- meciuri din Euroligă și din Cupa ULEB la baschet
- meciuri din Serie B Italia
- etape de Cupa Mondială la sporturile de iarnă

Recepționare
- prin satelit sau cablu. S-a semnat contract de difuzare prin Digi TV (RCS), dar nu va fi oferit publicului imediat, iar cu UPC-Astral se poartă negocieri în acest sens (sursa: gsp.ro)

#15
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
in sfarsit ... ma bucura enorm faptul ca din septembrie s-a facut februarie ... (sau a fost vorba despre septembrie 2005 initial, si eu imi amintesc gresit va ar fii fost vorba despre septembrie 2006 ... atunci a avut loc o amanare :) )

#16
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

S-a semnat contract de difuzare prin Digi TV (RCS), dar nu va fi oferit publicului imediat

Banuiesc ca nu au unde sa il introduca in acest moment din lipsa de spatiu :( ... si cand te gandesti ca exista atatea canale pe care nu le urmareste nimeni in grila DIGI TV :(

#17
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
il mai vede careva pe Hotbird?

#18
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View PostAmi, on Feb 8 2006, 16:04, said:

il mai vede careva pe Hotbird?

Merge cu cartela de MaX ;).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate