Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

LG G2 vs HTc One m7

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Daca ar fii adevarat ce zici tu da, dar adevraul este altu. Sunt destui care lasa telefonul asa cum e el fara bumper sau husa.
Am avut un bumper pentru M7 care a stat cam 3 zile maxim pe telefon in rest fara nimic, cu toate ca ala acoperea decat marginile telefonului, spatele tot ala din metal ramanea.

#38
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Tu esti ala 1 din 10, eu m-am referit la restu'

#39
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Mhm sigur, sa inteleg ca ai facut o statistica adica ai vazut cel putin o mie de oameni si din astia erau 100 fara huse restu cu huse... de esti asa sigur pe tine.

Dar bineinteles cum pe softepdia se obisnuieste sa se vorbeasca din burta... nici aici nu cred ca este o exceptie.

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Majoritatea celor cu One i-am vazut cu telefonul gol sau cu folie aplicata pe spate. Insa am vazut destui si cu huse. La G2 i-am pus husa din momentul in care am gasit, pentru ca la inceput nu se gaseau in tara. Arata bestial fara, ecranul ala iti lua ochii, dar trebuia sa fiu cu ochii ca pe butelie sa nu ii fac ceva. Husa, la 2-3 saptamani dupa ce am luat-o si-a dovedit valoarea. A cazut de pe un scaun aprox 3/4m fix in colt si a scapat intact. Aleluia, un TPU de 20RON m-a scos din cacat.

#41
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Poate te ajuta http://www.gsmarena....-review-992.php

#42
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Nu stiu daca mai e de actualitate topicul, dar avandu-le pe ambele in casa:

1. Daca nu sunt folosite f mult, bateria tine mult mai mult la LG. Daca sunt folosite intens...imi pare rau, nu pot sa imi dau seama, LG-ul fiind al sotiei iar eu forjez HTC-ul mult mai tare;
2. Primul lucru care m-a impresionat la LG a fost marimea ecranului. Superb superb. Chiar ma gandeam sa trec si eu pe LG G2, asta dupa o zi doua de la cumparare....daaaaar
3. Deci dar....primul 'dar' mare e UI. E ultra obositoare si deloc intuitiva cea de le LG. Imi aduce aminte de laptopurile acelea pt. copii care imita sunete de animale. Sense-ul e o bijuterie si chiar si doar pt asta as alege HTC-ul. Pana la urma asta conteaza cel mai mult la un telefon din punctul meu de vedere.
4. Nu am nicio treaba cu razboiul acesta plastic/metal, dar cand le iei pe ambele in mana nici nu exista termeni de comparatie. + mare pt HTC.
5. Culmea, si aici poate o sa sara multi, am scos poze mai bune pe HTC. Nu ma asteptam atunci cand am cumpart LG-ul, dar asta e adevarul.

* inainte sa fiu acuzat ca sunt fan HTC (sunt fanul lor, dar al constructiei si al Sense-ului, nu al brandului ca nu e firma lui tata) doresc sa spun ca eu i-am recomandat sotiei sa ia G2-ul la concurenta cu un NExus 5 si un HTC Butterfly S. Pt ecran cel putin.

#43
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
@alin62
Dacă tot este așa de perfect M7,de ce rulezi pe telefon custom rom? De ce nu mergi pe stock?

#44
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View Postferibalint, on 20 octombrie 2014 - 20:04, said:

@alin62
Dacă tot este așa de perfect M7,de ce rulezi pe telefon custom rom? De ce nu mergi pe stock?
Ce legatura are asta cu topicul?
Ce ai zis ca gata m ai prins cu asta, m ai facut praf :)))) dar hai sa ti satisfac curiozitatea. Custom rom ul este un stock modificat ca sa aiba ceva mai mult optiuni, de asta rulez custom rom pentru niste optiuni in plus.
Acum te ai lamurit?

#45
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
+ lg g2 pentru ecran, camera, baterie, procesor, video.

#46
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Lg g2 clar

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate