Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Comentarii pe langa Stirile despre Sf.Scaun

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
ca sa nu mai poluam topicul 'Stiri despre Sf.Scaun' cu pagini intregi de comentarii si ca sa nu se mai supere pe drept moderatorii, care trebuie sa dea cu mopu' dupa toti care ne trezim sa ne dam cu parerea pro si contra despre cate o stire, am initiat topicul acesta in care se poate chibita pe langa stirea cu pricina.

si ca sa fie mai usor de urmarit si inteles despre ce este vorba, rog comentatorul initiator de vrajeala pe langa vreo stire sa dea un link la postarea la care face referinta.
va rog io sa nu mai suparam moderatorii ariei, ca sunt si ei intr-un fel oameni, cu calitatile si limitarile lor.
deci, chibitati la obiect!!!

#2
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postcasuta_papusilor, on 25 septembrie 2014 - 15:07, said:

ca sa nu mai poluam topicul 'Stiri despre Sf.Scaun' cu pagini intregi de comentarii si ca sa nu mai suparam pe drept moderatorii care trebuie sa dea cu mopu' dupa toti care ne trezim sa ne dam cu parerea pro si contra despre cate o stire, am initiat topicul acesta in care se poate chibita pe langa stirea cu pricina.

ca sa fie mai usor de urmarit si inteles despre ce este vorba, rog comentatorul sa dea un link la postarea la care face referinta, cand e cazul.
va rog io sa nu mai suparam moderatorii ariei, ca sunt si ei intr-un fel oameni, cu calitatile si limitarile lor.
deci, chibitati la obiect!!!
Stirile despre Sfantul Scaun sunt foarte grave.

#3
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Tare faza cu papa cum indeamna lumea sa accepte noua ordine mondiala :)

#4
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
daca e vorba de stirea cu benedict al saispelea, inseamna ca in aceasta lumina pare un om ipocrit si josnic.

CÚRVĂ, curve, s. f. 1. (Pop.) Femeie care duce o viață desfrânată. ♦ Prostituată. 2. Fig. Om ipocrit, josnic; cutră. – Din v. sl. kurŭva.
Sursa: DEX '09 (2009)

cred ca definitia nu-i completa, ca o curva (nu neparat numai femeie) zice ca te iubeste pe tine, dar mai mult il iubeste pe dusman.
oare la roma sa fie curva apocaliptica?
parca despre roma imperiala antica era vorba.
eu cred ca aceasta curvasarie transcende timpul.
mai ramane sa ne indemne sa ne lasam insemnati cipuri in ceafa si sa ne tatuam fiecare un serial number care sa inceapa cu trei de 6.

#5
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postcasuta_papusilor, on 26 septembrie 2014 - 17:57, said:

daca e vorba de stirea cu benedict al saispelea, inseamna ca in aceasta lumina pare un om ipocrit si josnic.

CÚRVĂ, curve, s. f. 1. (Pop.) Femeie care duce o viață desfrânată. ♦ Prostituată. 2. Fig. Om ipocrit, josnic; cutră. – Din v. sl. kurŭva.
Sursa: DEX '09 (2009)

cred ca definitia nu-i completa, ca o curva (nu neparat numai femeie) zice ca te iubeste pe tine, dar mai mult il iubeste pe dusman.
oare la roma sa fie curva apocaliptica?
parca despre roma imperiala antica era vorba.
eu cred ca aceasta curvasarie transcende timpul.
mai ramane sa ne indemne sa ne lasam insemnati cipuri in ceafa si sa ne tatuam fiecare un serial number care sa inceapa cu trei de 6.
De fapt, inițiativa papei este doar una ecumenică. Când papismul a luat o poziție drastică, dictatorială și uneori abuzivă, nu ți-a plăcut. Acum, că ia o atitudine exact opusă, la fel. Ești cam nehotărât, observ.

#6
Aribert

Aribert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 29.12.2013

Quote

Stirile despre Sfantul Scaun sunt foarte grave.

Da, și stirile trunchiate despre Sfântul Scaun sunt grave și cele  neverificate sunt tot grave și știrile greșit interpretate sunt și mai grave, și stirile la care se trage concluzia doar după titlu sunt deosebit de grave.

Quote

Tare faza cu papa cum indeamna lumea sa accepte noua ordine mondiala

Oare Razzy a spus acolo Noua Ordine Mondială sau o nouă ordine mondială ? Că înseamnă altceva.
Și dacă cităm corect ce a spus în 2005, fără să cenzurăm ce nu ne convine, avem  "o nouă ordine mondială a păcii și dreptății," ceea ce e cu totul altceva.

The devil is in the detail

#7
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View PostStan_Patzitul, on 26 septembrie 2014 - 14:14, said:

Tare faza cu papa cum indeamna lumea sa accepte noua ordine mondiala Posted Image
Ar fi interesant de vazut pe ce valori se bazeaza aceasta ordine.
Daca ar vrea adeptii sa ni le prezinte.

View PostAribert, on 27 septembrie 2014 - 22:10, said:

Da, și stirile trunchiate despre Sfântul Scaun sunt grave și cele  neverificate sunt tot grave și știrile greșit interpretate sunt și mai grave, și stirile la care se trage concluzia doar după titlu sunt deosebit de grave.

Oare Razzy a spus acolo Noua Ordine Mondială sau o nouă ordine mondială ? Că înseamnă altceva.
Și dacă cităm corect ce a spus în 2005, fără să cenzurăm ce nu ne convine, avem  "o nouă ordine mondială a păcii și dreptății," ceea ce e cu totul altceva.

The devil is in the detail
Mda, ce sa zic?

Drumul spre Iad e pavat cu bune intentii

Toate noile ordini sunt ale pacii si iubirii, nazismul e la fel, comunismul la fel, protestantismul la fel. Mahomedanismul se cheama religia pacii.

Problema in cazul papei e ce anume e necorespunzator in vechea ordine?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate