Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Parintii care se pupa pe buze cu copiii lor. WTF ?

- - - - -
  • Please log in to reply
567 replies to this topic

#37
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View PostBodCasa, on 23 septembrie 2014 - 20:56, said:

Daca nu ai crescut macar un copil nu te poti pronunta....

Deci dupa ce ai copii devinde perfect OK sa ii pupi pe gura?!

Daca is mici, 0-1 ani cred ca iti vine sa ii pupi si in fund, dar peste o anumita varsta de ce ar fi ok? Asa vor fi invatati si vor spune ca e norma. Eu una nu vreau sa pup un copchil de gradinita pe gura, doar ca asa fac ai lui, acasa. Parintii cum ar trebui sa procedeze atunci? Le spun " Gigele, vezi ca nu e ok sa pupi straini pe gura, dar la noi e normal"? Explica-i de ce e "normal la noi".
Cand o sa pupe o fata/baiat la...12 ani, o sa mai aiba fluturasi in stomac? Doar e absolut normal sa te pupi pe gura, nu? A, pardon, bagi si o limba pe acolo, ca un tzoc pe buze e normal, deci tre sa plusezi.

#38
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View PostBodCasa, on 23 septembrie 2014 - 20:56, said:

Daca nu ai crescut macar un copil nu te poti pronunta....
PUNCT.
nici eu n-am crescut copii, dar sunt niste chestii asupra carora oricine cu o farama de bun simt se poate pronunta. nu e ok sa-l duci zilnic la mac sa manance happy meal, nu-i ok sa-l bati cu cureaua ca n-a mancat tot din farfurie, nu-i ok sa-l pupi pe gura.

#39
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View PostBodCasa, on 23 septembrie 2014 - 21:13, said:

Acum cativa ani am vazut in serialul DR HOUSE, un episod in care un parinte a luat nu stiu ce medicamente ca sa ramana inima buna si sa sinucis in fata lui House pentru ca acesta sa ii ia inima si sa o implanteze fiului sau....
Nu am intales faza acea.....nu am intaleso pana acum 3 ani si ceva....
Trebui sa treci prin chestiile respective ca sa poti vorbi despre ele!
ce treaba are sacrificiul parintesc cu pupatul pe gura ?

Edited by -Diana-, 24 September 2014 - 07:54.
offtopic


#40
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Adriana....
Nici tu ai o bucata din tine pe langa tine.....

Intrebare....pana la ce varsta e ok sa ii pupi pe gura?

View PostOmulLLORT, on 23 septembrie 2014 - 21:23, said:

NU, si nici NU M-A PUPAT PE GURA ! (cel putin de cand am amintiri de mic) SEX SE FACE TOT DIN DRAGOSTE!
Desi a fost foarte gigiuloasa, la un moment dat am spus stop, si ii dadeam palme daca mai sarea sa ma pupe.



ce treaba are sacrificiul parintesc cu pupatul pe gura ?


Deci si tu ai fost pupat pe gura.....DOAR CA TU NU RECUNOSTI!

Edited by -Diana-, 24 September 2014 - 07:55.


#41
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Pupatul pe buze e perfect normal, problema e in ochii (si mintea) celui ce priveste, care asociaza acest gest cu unul sexual. Sarutul e un gest de afectiune in ambele cazuri, dar intre parinte si copil nu implica nimic sexual.

#42
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012

View PostBodCasa, on 23 septembrie 2014 - 21:25, said:

Intrebare....pana la ce varsta e ok sa ii pupi pe gura?
Hai ca...pana incep sa se spele singuri pe dinti ! Posted Image

#43
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Acum 15-20 de ani daca cineva isi pupa pe gura copilul, lumea l-ar fi considerat ciudat. Si acum e cam la fel. Insa incepe "moda" asta cretina. Oare peste 50 de ani parintii o sa ii faca copilului o laba sau o muiie inainte de culcare ca sa viseze frumos?

Edited by -Diana-, 24 September 2014 - 07:56.
offtopic


#44
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012

View PostSfPetru, on 23 septembrie 2014 - 21:31, said:

Pupatul pe buze e perfect normal, problema e in ochii (si mintea) celui ce priveste, care asociaza acest gest cu unul sexual. Sarutul e un gest de afectiune in ambele cazuri, dar intre parinte si copil nu implica nimic sexual.

La fel si ragaitul, partaitul, ( este f, sanatos), daaar este mai bine sa eviti, in societatea moderna !Posted Image

#45
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Suntem cu totii sensibilizati la sex de mici, e peste tot in societatea noastra, dar pentru asta eu tot sunt capabil sa inteleg ca o mama care isi pupa copilul pe buze nu o face cu vreo intentie sexuala.

Edited by -Diana-, 24 September 2014 - 07:57.
offtopic, flame nefondat, concluzii pripite. Nu ai tu de unde sa stii ce gandeste zedicus.


#46
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View PostSfPetru, on 23 septembrie 2014 - 21:31, said:

Pupatul pe buze e perfect normal, problema e in ochii (si mintea) celui ce priveste, care asociaza acest gest cu unul sexual. Sarutul e un gest de afectiune in ambele cazuri, dar intre parinte si copil nu implica nimic sexual.

Atunci o fata de 15-16 se poate schimba de fata cu parintii, sa ramana in pielea goala? Sau sa ii intre ai ei peste ea in baie, cand face dus. Ca nu e nimic sexual.

View PostBodCasa, on 23 septembrie 2014 - 21:25, said:

Adriana....
Nici tu ai o bucata din tine pe langa tine.....


Arianna, nu Adriana. Si nu, nu am o bucatica, dar ai mei nu m-au pupat niciodata pe gura, maica-mii chiar nu I se pare normal un asemenea gest.

#47
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Eu am doi nepoti care ma pupa pe gura. Sunt foarte apropiata de ei, ce-i drept.
Remarcati ca am scris ca ei ma pupa, nu ca ii pup ei. Eu doar sunt pasiva si nu ii resping. Mi s-ar parea mai grav pentru ei sa ii resping. Gestul lor e foarte natural. Cel mare de pe la vreo 3 ani face chestia asta doar rar, atunci cand e ceva chiar iesit din comun si vrea sa se simta foarte apropiat de mine sau sa il simt eu apropiat de mine. Probabil pana ajunge la scoala ii va trece total obiceiul.
La fel e si cu parintii lui, doar ca probabil mai des. Nu e o chestie pe care si-a propus-o cineva, le-a venit lor natural si nu s-a apucat sa le explice nimeni ca "e rau". Iar cei care aduceti vorba de fluturasi, nu intelegeti nimic din pupatul asta pe gura, imi pare rau ca sunt asa directa. E o chestie total inocenta.

Am vazut fete din Ucraina si Rusia pupandu-se pe gura, nici macar nu erau extraordinar de apropiate. E un gest super natural, 100% ne-sexual.

Edited by catalina1, 23 September 2014 - 22:07.


#48
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View Postcatalina1, on 23 septembrie 2014 - 22:03, said:

E o chestie total inocenta.

Am vazut fete din Ucraina si Rusia pupandu-se pe gura, nici macar nu erau extraordinar de apropiate. E un gest super natural, 100% ne-sexual.
Si scobitul in nas e o chestie inocenta, si facutul la olita, purtatul de pampers, sau laba.
O sa ajunga sa faca incest ca calmeze nervii puradeilor "te invata mami ceva nou, baga acadeaua in gaura cu vanilie"

Gagicile merg si la baie impreuna, se tin de mana, etc. Daca ar face acelasi lucru barbatii, cum ar fi ?

Edited by OmulLLORT, 23 September 2014 - 22:22.


#49
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

View Postcatalina1, on 23 septembrie 2014 - 22:03, said:

Eu am doi nepoti care ma pupa pe gura. Sunt foarte apropiata de ei, ce-i drept.
Remarcati ca am scris ca ei ma pupa, nu ca ii pup ei. Eu doar sunt pasiva si nu ii resping. Mi s-ar parea mai grav pentru ei sa ii resping. Gestul lor e foarte natural. Cel mare de pe la vreo 3 ani face chestia asta doar rar, atunci cand e ceva chiar iesit din comun si vrea sa se simta foarte apropiat de mine sau sa il simt eu apropiat de mine. Probabil pana ajunge la scoala ii va trece total obiceiul.
La fel e si cu parintii lui, doar ca probabil mai des. Nu e o chestie pe care si-a propus-o cineva, le-a venit lor natural si nu s-a apucat sa le explice nimeni ca "e rau". Iar cei care aduceti vorba de fluturasi, nu intelegeti nimic din pupatul asta pe gura, imi pare rau ca sunt asa directa. E o chestie total inocenta.
Am vazut fete din Ucraina si Rusia pupandu-se pe gura, nici macar nu erau extraordinar de apropiate. E un gest super natural, 100% ne-sexual.

Ei au 3 ani! Faptul ca ei initiaza actiunea si nu tu, nu te absolva de vina.
La varsta lor, nu gasesc nicio conotatie erotica in acest gest, in acelasi timp, inca nu au definite si nu pot urma regulile societatii in care traiesc, societate care defineste intr-un final normalitatea, reguli pe care ar trebui sa le invete de la parinti.

Nimic nu "vine natural". La varsta lor, creierul este ca un burete. Totul se invata, sau se imita.
Copiii au vazut parintii ca se pupa pe gura, au fost pupati pe gura de parinti, in concluzie, fac acelasi lucru cu persoanele pe care le considera apropiate.  

Parintii lor, ca niste adulti responsabili ce sunt, ar trebui sa le explice ca nu este frumos, mai ales cu persoanele din afara familiei.
La fel cum nu este frumos sa-si scoata organele genitale in public.

Edited by tomtom, 23 September 2014 - 22:34.


#50
Broke

Broke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 06.09.2014

View PostBodCasa, on 23 septembrie 2014 - 20:56, said:

Daca nu ai crescut macar un copil nu te poti pronunta....
PUNCT.

Ba uite ca eu cresc un copil. Si nu ma pup cu el pe gura. Punct.

#51
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Prea multe comparatii in care gura e luata ca organ genital, sunteti niste oameni bolnavi!

#52
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
Intrebare pentru adeptii pupatului pe gura intre parinti si copii:

tatal meu are 65 de ani si tataie (tatal lui) are 86. Ar fi normal ca tataie sa-l sarute pe tata pe gura, gasiti ok imaginea asta?  Posted Image

#53
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

View PostCBb, on 23 septembrie 2014 - 22:53, said:

Ii bagase si limba pe gat? :X

Tata si tataie nu-si arata afectiunea bouche-a-bouche, probabil ca nu se iubesc suficient   Posted Image

Intreb si eu aici cum procedeaza restul lumii care nu e asa rece/incuiata ca familia mea, nah.

#54
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

View Posttomtom, on 23 septembrie 2014 - 22:29, said:

Faptul ca ei initiaza actiunea si nu tu, nu te absolva de vina.
Ce vina? Nu e nimic gresit ca sa vorbim de vreo vina.

Quote

La varsta lor, nu gasesc nicio conotatie erotica in acest gest, in acelasi timp, inca nu au definite si nu pot urma regulile societatii in care traiesc, societate care defineste intr-un final normalitatea, reguli pe care ar trebui sa le invete de la parinti.
Nici eu nu gasesc nici o conotatie erotica. La varsta mea!
Despre ce reguli ale societatii vorbesti?

Quote

Nimic nu "vine natural". La varsta lor, creierul este ca un burete. Totul se invata, sau se imita.
Copiii au vazut parintii ca se pupa pe gura, au fost pupati pe gura de parinti, in concluzie, fac acelasi lucru cu persoanele pe care le considera apropiate.
Natural in sensul ca ei intiaza gestul. Si nu, nu au fost pupati pe gura de parinti, tocmai ce am spus asta.

Explica-i tu unui copil de 1 an si un pic de ce iti tragi gura intr-o parte cand vine sa te pupe pe gura! Nu e nimic sexual pentru el, tu ii bagi in cap in acel moment bullshit-uri sexuale!

View Postcasablanca1000, on 23 septembrie 2014 - 22:48, said:

Intrebare pentru adeptii pupatului pe gura intre parinti si copii:

tatal meu are 65 de ani si tataie (tatal lui) are 86. Ar fi normal ca tataie sa-l sarute pe tata pe gura, gasiti ok imaginea asta?  Posted Image
Nu, nu ar fi. In cultura noastra nu ar fi. Dar noi vorbeam de copii mici aici.

View PostOmulLLORT, on 23 septembrie 2014 - 22:20, said:

Si scobitul in nas e o chestie inocenta, si facutul la olita, purtatul de pampers, sau laba.
O sa ajunga sa faca incest ca calmeze nervii puradeilor "te invata mami ceva nou, baga acadeaua in gaura cu vanilie"
Exact! Iar la varsta aia poarta pampers sau fac la olita si ii stergi tu la fund. Sa iti mai spun si care e igiena organelor sexuale la baietii mici si cine o face? Daca un pupat pe gura te duce cu gandul la incest, cred ca ai lesina daca ai vedea cum o mama trage de putza baiatului in timp ce il spala. Posted Image

De scobitul in nas nu zic nimic, pentru ca eu nu am vazut copil asa mic scobindu-se in nas.

Edited by catalina1, 24 September 2014 - 01:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate