Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 

Program pentru a gasi telefonul furat.

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008
Si chiar daca ai activate acele programe - daca "gasitorul" il reseteaza ... adio gasire.
@Initiator: daca intri la Setari - securitate - comenzi la distanta si ai deja activat contul Samsung - poti sa-l localizezi destul de precis (cu site-ul samsungdive) si sa-i stergi tot continutul, dupa care iti iei adio de la el. Mai ai posibilitatea sa-l blochezi si sa-i afisezi un mesaj pe ecran.
Repet: toata astea daca "smecherul" nu l-a resetat intre timp.

#20
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
Si ca idee, orice telefon se poate localiza pe baza unui cod care este UNIC... Se cheama IMEI!... Din pacate jegosii de operatori nu te ajutain acest caz dar au obligatia sa ajute autoritatile, asta daca si pe alea le intereseaza.
Chiar daca a fost rescris softul, nu are wifi, gps, atata timp cat s-a bagat o cartela SIM in el si s-a legat la retea, telefonul este localizat de retea prin triangulatie ( exista o marje, evident, dar macar ai idee cam pe unde este) si se poate urmari.

#21
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008

View Postbogdan_popescu, on 23 septembrie 2014 - 19:32, said:

Daca gasesti hotu si ai acte pe telefonu care-i la el sa vezi ce se mai baga si politia.

Politia nu "se baga" pentru ca hotul va spune ca l-a cumparat la colt de strada de la tine sau altul.
Traim intr-o tara ...

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,441
  • Înscris: 01.12.2001

View Postnanashu, on 23 septembrie 2014 - 19:34, said:

Si ca idee, orice telefon se poate localiza pe baza unui cod care este UNIC... Se cheama IMEI!... Din pacate jegosii de operatori nu te ajutain acest caz dar au obligatia sa ajute autoritatile, asta daca si pe alea le intereseaza.
Chiar daca a fost rescris softul, nu are wifi, gps, atata timp cat s-a bagat o cartela SIM in el si s-a legat la retea, telefonul este localizat de retea prin triangulatie ( exista o marje, evident, dar macar ai idee cam pe unde este) si se poate urmari.
Sigur sigur?
La unele telefoane se poate modifica IMEI-ul cu scule adecvate.
Iar triangulatia nu merge daca e in zona doar o singura antena gsm cu semnal in zona.
Iar daca nu pune vreun sim in telefon, nu e gasit in veci.

#23
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
AndroidLost - cel mai bun soft probat de mine , dar trebuie sa stii sa-l setezi , necesita putina atentie,
este cel mai bun pentru ca poti trimite sms comanda catre simul strain introdus in tel, fara ca hotul sa-si dea seama

indiferent ce soft pui , daca iti este scoasa cartela sim , apoi telefonul este reformatat / resetat fara conexiune la internet, adio!

jegurile de operatori la noi ar putea bloca imeiurile la tel furate dar deh ...
alte jeguri militenii , legea a fost schimbata si nu se mai aproba de procurorul de caz urmarirea telului decat daca este o imprejurare deosebit de grava de gen talharie-furt

#24
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
http://www.caplimped...rdut-sau-furat/
http://www.giz.ro/te...lui-mobil-3779/
Lookout

#25
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postdorin_2k, on 23 septembrie 2014 - 18:02, said:

Daca scoti SIM-ul, acoperi camera, intr-o zona fara Wi-Fi si pui alt ROM, nicio sansa cu vreun soft.
Tu crezi ca-l duce capul pe un tigan borat care fura telefoane sa puna un alt ROM sau sa acopere camera? El doar scoate SIM-ul si cam aia e...Daca ai telefonul in engleza, nici resetare nu o sa se descurce sa faca. Cel mai probabil o sa-l puna in congelator vreo 30 minute sa se reseteze complet, cam asa fac coloratii.

View Postcampary, on 23 septembrie 2014 - 18:54, said:

Si daca il gasesti ce faci? Politia nu accepta programul tau ca proba. Poti doar sa identifici hotul si sa-l rogi frumos sa ti-l dea inapoi, daca vrea.
Dar nu-l rogi frumos, mai ales dupa ce fura ceva de la tine Posted Image

Edited by Robiacs, 24 September 2014 - 06:59.


#26
Marywsctin

Marywsctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 09.01.2007
Acum aproximativ 3 saptamani mi s-a furat si mie un telefon LG L9, aveam pe el aplicatia avast Anti-theft care era instalata in radacina telefonului, deci ramanea daca il resetai. Cand se introducea o cartela noua ma anunta pe mail si in plus nu se putea dezactiva internetul si wifi-ul pana nu confimai cartela. Cu toate astea nu am reusit sa dau de el deloc pana acum. Poate hotul a instalat un nou rom fiindca era blocat... Am fost si la politie de le-am expicat situatia, le-am spus si persoanele care erau in preajma in momentul furtului... dar nu m-au ascultat, au zis ca nu pot face nimic ei...

#27
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014
Eu cand eram copil, mergeam pe calea ferata si asezam pe sina un capac de bere .
Asteptam  (uneori si 30 de minute ) sa treaca trenul .
Un astfel de telefon , asezat pe sina credeti ca mai poate fi localizat  folosind applicatia " anti-theft " ?
Tiganul , pune laba pe telefon si incearca sa-l vanda cat mai repede   (face si el un ban cash ), cel care cumpara un astfel de telefon, stie ce are de facut pentru al putea utiliza .

#28
Marywsctin

Marywsctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 09.01.2007

View PostMarywsctin, on 24 septembrie 2014 - 16:55, said:

Acum aproximativ 3 saptamani mi s-a furat si mie un telefon LG L9, aveam pe el aplicatia avast Anti-theft care era instalata in radacina telefonului, deci ramanea daca il resetai. Cand se introducea o cartela noua ma anunta pe mail si in plus nu se putea dezactiva internetul si wifi-ul pana nu confirmai cartela. Cu toate astea nu am reusit sa dau de el deloc pana acum. Poate hotul a instalat un nou rom fiindca era blocat... Am fost si la politie de le-am expicat situatia, le-am spus si persoanele care erau in preajma in momentul furtului... dar nu m-au ascultat, au zis ca nu pot face nimic ei...

Dupa 9 luni de zile am recuperat telefonul. Acum 3 zile am primit 4 sms-uri de la avast in care ma anunta ca in telefonul meu s-a introdus o noua cartela, pe mail am primit si locatia de unde se utiliza telefonul. Am luat legatura cu persoana respectiva, i-am zis ca telefonul a fost furat, ca am actele la el si am mai bagat o chestie ca am fost la politie iar politia l-a localizat. azi mi-a inapoiat telefonul fara prea multe comentarii..

#29
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Esti un caz fericit! :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate