Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...
 

Soft supraveghere video

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
Sal all,
M-am jucat cu o placa de captura ptr 8 camere video. Softul venit cu ea e rezonabil dar ala de control remote nu-mi e de ajuns. Stie careva un soft care sa fie supercustomizabil atat local pe masina cat si remote? Se potrivesc softurile astea cu alte placi decat alea cu care sunt vandute?
Merci.

#2
Uly

Uly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 24.08.2005
Un soft de supraveghere ar mai fi Pico2000 Digital Surveillance Recorder.Vezi dc e ceea ce-ti trebuie

#3
Buleus

Buleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 19.07.2005
caut si eu asa ceva dar nu am gasit inca....@uly ai reusit sa downloadezi de undeva softula ala?daca da de unde un trial version

Edited by Buleus, 16 May 2006 - 15:15.


#4
dvally

dvally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.09.2002

 Luke, on Jan 2 2006, 15:37, said:

Sal all,
M-am jucat cu o placa de captura ptr 8 camere video. Softul venit cu ea e rezonabil dar ala de control remote nu-mi e de ajuns. Stie careva un soft care sa fie supercustomizabil atat local pe masina cat si remote? Se potrivesc softurile astea cu alte placi decat alea cu care sunt vandute?
Merci.
Cauta "Active WebCam"

#5
Mappy

Mappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.11.2004

 dvally, on May 23 2006, 20:44, said:

Cauta "Active WebCam"

SI eu caut asa ceva insa ai "Active WebCam" nu este disponibil in versiunea free trial. Stiti un alt soft disponibil trial?

#6
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Ma intereseaza si pe mine un soft pentru o placa de captura (nu conteaza de care), prin care sa pot viziona direct pe internet camerele de supraveghere. Aveti idei? Orice e binevenit. :rolleyes:
De obicei unele placi vin direct cu cd-ul ce cuprinde softul respectiv.

#7
cristian_d

cristian_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 23.09.2006

 exorcistul, on Sep 23 2007, 20:58, said:

Ma intereseaza si pe mine un soft pentru o placa de captura (nu conteaza de care), prin care sa pot viziona direct pe internet camerele de supraveghere. Aveti idei? Orice e binevenit. :rolleyes:
De obicei unele placi vin direct cu cd-ul ce cuprinde softul respectiv.
Ce fel de placa ai? Da-mi detaliile tehnice si sa vad ce pot sa fac pentru tine!

#8
murphy_22

murphy_22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.09.2007

 cristian_d, on Sep 28 2007, 17:37, said:

Ce fel de placa ai? Da-mi detaliile tehnice si sa vad ce pot sa fac pentru tine!


Pentru placi DVR am eu pico2000 daca intereseaza pe cineva.

#9
ellux

ellux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.10.2007

 dvally, on May 23 2006, 19:44, said:

Cauta "Active WebCam"


Active Webcam nu e bun ca papa multe resurse. Au ei acolo pe site un calcul procesor si daca vrei 8 porturi realtime adik 25fps pe port/200fps overall pe placa la rezolutie 640 x480 quality high ti-ar trebui  :o un procesor de 60 Ghz  :o :o :o  

MI se parea si mie fain petru integrare camere ip + camere analogice si placa de captura. Am zis initial ca poate e o greseala. Da de unde la  o placa 16porturi@100fps din care foloseam de fapt dor 9 porturi la 10 fps fiecare a murit calculatorul... nu mai puteam misca nici macar mouseul. De unde sa ii mai bagi 5 camere IP  - ca nu mai putea saracul.
Si sistemul era bun P4 3 GHz 512 Mb DDR2 etc.

Vezi ca ai detalii multe la ei pe site

www.pysoftware.com


Chiar... da mai multe detalii despre placa de captura. Producator chipset procesoare grafice daca e cazul

Edited by ellux, 03 November 2007 - 18:42.


#10
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Fratilor am si eu o mica problema cu softul de la camera de supraveghere, S-a defectat CD-ul si nu mai poate fi instalat.
Poate cineva dintre pasionati care are si vrea sa ma ajute cu softul pentru camere de supraveghere ?
Placa de captura este :CCTV-800 ,dar am inteles ca functioneaza si softul de la una din placile :CCTV-8800 : CCTV-1000:sau CCTV-650. Softul Pico 2000 este mai slab pus la punct si pe deasupra l-am garit furnizat pe compactul original al placii LW-104 de la chineji gata virusat .

#11
mircea2003

mircea2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.07.2007

 GeorgeGeo, on Jan 28 2008, 18:10, said:

Fratilor am si eu o mica problema cu softul de la camera de supraveghere, S-a defectat CD-ul si nu mai poate fi instalat.
Poate cineva dintre pasionati care are si vrea sa ma ajute cu softul pentru camere de supraveghere ?
Placa de captura este :CCTV-800 ,dar am inteles ca functioneaza si softul de la una din placile :CCTV-8800 : CCTV-1000:sau CCTV-650. Softul Pico 2000 este mai slab pus la punct si pe deasupra l-am garit furnizat pe compactul original al placii LW-104 de la chineji gata virusat .
salut
esti sigur ca placa este cctv800 si nu gv 800/

#12
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Da CCTV800 de la http://www.comenzi.r...4ccdfbabd891e62

#13
adibaad

adibaad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 04.10.2004
Salut ! placa aia CCTV-800 este o ˝furaciune ˝ dupa Geovision GV 800. Dupa poza este identica, in schimb softul pare altul( tot dupa poza). Daca te uiti si in specificatii ˝ intrari tip GV 800 ...˝poti sa incerci softul original Geovision daca poti sa-l iei de undeva .

#14
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Daca tot nu vrea nimeni sa-mi scrie daca are softul pentru placa de captura si a trecut atata timp,atunci maine cand vin de la munca o arunc de la etaj in spatele blocului.Poate asa sa-mi ceara careva adresa sa o ia daca are softul si se zgarceste sa-l pastreze inchis in seif.Din cate placi s-au vandut in toata tara  chiar nimeni nu are softul ?

#15
ccllaa

ccllaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.10.2005

 GeorgeGeo, on Mar 15 2008, 03:56, said:

Daca tot nu vrea nimeni sa-mi scrie daca are softul pentru placa de captura si a trecut atata timp,atunci maine cand vin de la munca o arunc de la etaj in spatele blocului.Poate asa sa-mi ceara careva adresa sa o ia daca are softul si se zgarceste sa-l pastreze inchis in seif.Din cate placi s-au vandut in toata tara  chiar nimeni nu are softul ?

uite aici softul http://supraveghere.ro/download/

#16
roby_sme

roby_sme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.05.2005
Salut.AM si eu o mare mare pb.Am cumparat acum vreo 2 sapt o placa de captura cctv-600 cu 16 porturi.Problema este ca dupa vrea 10 min,imi blocheaza calculatorul.Mentionez ca placa are 25 fps iar eu folosesc 9 camere.Procesorul este un Intel la 2.2, memorie am 1 placa de 512 ddr si una de 256 sdr.Imi blocheaza calc incat nu mai pot sa fac nimic nici cu mouseul nici cu tastatura,daca este in screen saver acolo ramane blocat pana restartez calc.Folosesc softul GeoVision 6. ...A mai patit cineva aceasta problema??Ca de 2 sapt tot schimb calculatoarele si la fel face.

#17
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Multumesc celui care se semneaza ccllaa pentru softul pus pe forum si pe care I-l asteptam de peste o luna de zile.Asta dovedeste ca pe langa diletantii de pe acest forum mai sunt si oameni adevarati si serisi in a ajuta la nevoie pe cei ce nu pun intrbari absurde.

#18
mihaitzar

mihaitzar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 29.05.2004
Salut,

Am descoperit din intamplare postul acesta, si vreau sa va intreb daca stiti cum se poate instala softul geovision versiunea 7 sau 8. Am o placa de captura GY600 si ma cam deranjaza faptul ca softul e cam greoi, si nu gasesc usor anumite setari, speram ca versiunile noi sa fie mai "user friendly".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate