Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Oferte loializare Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#73
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009
TV L + Hbo (inclusiv Comedy) 3 receptoare SD + 1 HD & Voce Fix M & Internet S (nu suporta linia mai mult) & Voce mobil L & Voce Mobil XS & Samsung Galaxy Trend Lite cu aproximativ 160 lei pe luna si astept de aproape 3 saptamani sa trimita telefonul si SIM-urile , la mobil am optat pentru activarea numerelor existente de pe cartela (telekom).
Inainte aveam TV L + Hbo (si Comedy) & Voce fix L & Internet S cu 125 lei.

#74
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Si eu am vrut sa fac un pachet 4p trecând nr. de cartela Telekom pe abpnament si mi-au spus in doua magazine sa nu ma bazez momentan pe trecerea de la cartela la abonament ca-i haos si sa mai am rabdare

Edited by micutu82, 10 November 2014 - 18:53.


#75
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View PostPericle23, on 09 noiembrie 2014 - 19:15, said:

..Au activat serviciul dupa o luna si o saptamana de la semnarea contractului plus multe alte probleme...

Ai optat pentru activarea unor numere existente de pe cartela sau numere noi?
Eu astept de aproape 3 saptamani sa trimita sim-urile si pana acum au venit cu fel de fel de scuze ba chiar mi-au anulat comanda la un moment dat, m-am saturat de cate telefoane le-am dat, mail, facebook, in cele din urma m-a sunat persoana cu care am discutat prima data si mi-a spus ca dureraza un pic mai mult ca am cerut activarea numerelor din prepaid in postpaid si ca ei o au ca un fel de portare in reteaua proprie, dupa care le-a picat sistemul , ca nu mai au telefoane,  etc.
Ultima oara am sunat vineri la relatii clienti pt ca nu pot lua in niciun fel legatura cu agenta care s-a ocupat de mine decat daca ma suna ea, si mi-au spus ca am comanda blocata intre departamente (probabil ca bate de la o usa la alta :)) ) inainte se miscau mai repede, mult mai repede. Sper ca saptamana asta sa le trimita.

#76
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
LE //. Vroiam sa trec de la prepaid la postpaid

#77
Pericle23

Pericle23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 26.03.2010
Nu,au activat abonamentul cu un nr ales de ei..Aveam de gand sa-mi portez un nr de Indygen insa mi-au zis ca in acest caz nu mai pot lua serviciul la pachet cu tv si net...Sincer,nu am avut atatea probleme cu niciun operator de cand ma stiu,cate am avut cu Telekom-ul intr-o luna!Ok,inca nu ti-au ajuns terminalele dar sper sa nu ti le activeze peste o luna si ceva de cand le vei primi...E o retea cu bube mari Telekom-ul asta!Apropo,voua va functioneaza aplicatia pentru android Telekom tv?Mi-e mi-a functionat o saptamana de cand am abonamentul si dupa,paaa...Am o luna de cand stau si astept,si astept...EXPERIENTE NASPA IMPREUNA!

#78
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View Postmicutu82, on 10 noiembrie 2014 - 18:51, said:

Si eu am vrut sa fac un pachet 4p trecând nr. de cartela Telekom pe abpnament si mi-au spus in doua magazine sa nu ma bazez momentan pe trecerea de la cartela la abonament ca-i haos si sa mai am rabdare

Macar au fost sinceri, eu am fost la 2 magazine Germanos in Bucuresti , s-au scarpinat un pic in cap mi-au cerut numarul de telefon si nu m-au sunat nici astazi Posted Image)...foarte seriosi.
Dupa aceea am fost in magazinul Telekom din Calarasi, s-a scobit doamna de acolo un pic in nas (glumesc) mi-a cerut nr de telefon si m-a trimis la plimbare ca ma suna ea, nu m-a sunat bineinteles. La ceva timp le fac o vizita celor din Germanos Slobozia, ma tin aia vreo ora acolo imi zic ca nu au ce-mi face (nu suporta linia internet mai mare decat S) si mi-a sugerat sa le fac o vizita colegilor lor de la Telekom Slobozia.
Ma duc la magazinul lor din Slobozia, imi ofera pachetul mentionat in postul anterior cu 170 lei diferenta constand in telefonia fixa care era S, accept si hai sa-i dam drumu: dupa cateva minute... surpriza: Nu ne lasa sistemul sa va facem contractul ca nu suporta linia de internet decat de la M in sus. (Tehnicul de la Relatii clienti o tinea una si buna ca linia mea suporta si M, intre timp s-a razgandit), dupa atata plimbarica mi-au venit dracii si am solicitat o cerere de reziliere, la aproximativ 10 zile am fost contactat de departamentul retentie si le-am acceptat oferta, acum incep sa am urechile din ce in ce mai lungi de atata asteptare.



@ micutzu82:  nu pot spue ca este chiar 4P ce am acum, au apelat la un artificiu, ca nu ii lasa sistemul sa finalizele comanda.
Au trecut Fix-ul si internetul intr-un pachet si tv-ul cu cele 2 abonamente mobile pe un pachet, deja am o factura emisa dupa renegocierea contractului in care Fix-ul apare la pachet cu net-ul si TV-ul momentan singur exact la aceeasi suma pe care o plateam inainte (aprox 125 lei), urmand sa se faca schimbarea integral dupa activarea sim-urilor .

Ce-i cel mai tragic ca nu am mai activat nicio extraoptiune si am tocat tot creditul respectivelor cartele punand botul la vrajeala lor ca va veni curierul in aproximativ 4-5 zile, asta in conditiile in care nu folosesc eu respectivele cartele Posted Image

P.S mai are rost sa mentionez ca am vrut sa fac abonamentele la Digi Mobil si am anulat comanda datorita timpilor foarte mari de asteptare a terminalelor? Posted Image m-or fi ajuns blestemele alora? Posted Image

View PostPericle23, on 10 noiembrie 2014 - 19:01, said:

!Apropo,voua va functioneaza aplicatia pentru android Telekom tv?Mi-e mi-a functionat o saptamana de cand am abonamentul si dupa,paaa...Am o luna de cand stau si astept,si astept...EXPERIENTE NASPA IMPREUNA!


La mine pe android merge pe pc nu, cu toate ca am instalat programul ala cerut de ei. o sa mai incerc...

LE: Nu mergea pe pc din cauza browserului meu care bloca plugin-ul :)) mea culpa :P, deci merge

Edited by recl-sr, 10 November 2014 - 19:36.


#79
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Din păcate, momentan se comporta ca o firma de apartament...haos total

#80
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Au inceput sa instaleze fibra in mediul rural?

#81
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011

View PostPericle23, on 09 noiembrie 2014 - 20:27, said:

a trebuit sa renunt la ele cand am optat pentru acest pachet..Pentru ca depaseam numarul maxim de servicii pe care puteam sa le am de ei.
Doamne ce firmă de imbecili :w00t:

#82
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View Postcraiova70, on 12 noiembrie 2014 - 18:41, said:

Au inceput sa instaleze fibra in mediul rural?
Stiu astia sa faca si chestii de genul? Pe mine acasa ma tin la vesnicul 2 Mbps de 4 ani si instalari noi nu mai fac decat de 2 - 3 strazi din sat care se afla in proximitatea centralei lor si a canalului de tragere. La serviciu am solicitat internet in conditiile in care avem 3 numere de la ei pe 3 linii separate din care 2 pe suport VOIP si ne-a servit galusca ca nu au cum decat daca vor trage fibra direct in sediu si ne va costa abonamentul lunar de 50 Mbps 90 euro fara TVA , in conditiile in care doream doar o solutie de back-up pentru zilele in care ramaneam fara net de la actualul furnizor, astfel am zis pas.
App. Sediul nostru se afla la aprox 250 m de canalul lor de tragere si de aceea ne ofereau net direct prin fibra optica , ca in rest CIU CIU ca ei nu mai ofera telefonie si net nici macar pe cupru, cu ocazia asta mai papa si Idilis o paine.

Scuzati Offtopic-ul

#83
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@recl-sr, si daca vrea cineva prin absurd sa se aboneze la ei si nu e in raza canalului de tragere, cum face? I se trag sarme sau e refuzat din start?

#84
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006

View Postbiogood, on 13 noiembrie 2014 - 18:37, said:

@recl-sr, si daca vrea cineva prin absurd sa se aboneze la ei si nu e in raza canalului de tragere, cum face? I se trag sarme sau e refuzat din start?

Nu. Uite aici: " Viteza serviciului de internet poate varia în funcţie de tehnologia disponibilă la adresa la care se furnizează serviciul şi în funcţie de încărcarea reţelei de comunicaţii electronice. Se alocă viteza maximă disponibilă pentru fiecare abonament. Pentru Internet L viteza maximă disponibilă este de până la 100 Mbps pentru tehnologia VDSL, respectiv 22 Mbps pentru tehnologia ADSL. Pentru Internet M viteza maximă disponibilă este de până la 20 Mbps pentru tehnologia VDSL şi de până la 6 Mbps pentru tehnologia ADSL.


Deci eu acum platesc pentru internet L si am viteza de  22 Mbps ( teoretic ca practic nu am mai mult de 12...14) pentru ca nu e disponibil decat ADSL Daca cer M atunci mi-l reduce la 6 Mbps.
Niste nesimtiti !!!!

#85
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View Postbiogood, on 13 noiembrie 2014 - 18:37, said:

@recl-sr, si daca vrea cineva prin absurd sa se aboneze la ei si nu e in raza canalului de tragere, cum face? I se trag sarme sau e refuzat din start?
Este din start refuzat, acum un an mai ofereau telefonie cu echipamente CDMA acum nu mai ofera nici dalea. Nu trag nici prin fibra nici prin cupru. Iti dau un exemplu: Cabinetul medical era un client Romtelecom de aprox 20 de ani. Anul acesta a fost mutat intr-un spatiu nou si i-a fost reziliat contractul de telefonie si internet ca nu au resurse de relocare a liniei.
In cazul meu am putut sa instalez linia telefonica acum aprox 6 ani fiindaca  mai fost instalata o linie prin anul 1998 si reziliata prin anul 2002, astfel ramanand "casuta din rack ( sau cum s-o numi ala de pe stalp) ocupata de linia mea. In schimb au mai incercat alti 3 vecini de pe strada sa se aboneze si le-au respins cererile. Internet am vazut la aproape 2 ani dupa ce am bagat fixul iar de atunci nu s-a schimbat nimic. Din pacate concurenta serioasa nu prea exista pe la mine, sunt decat 2 firme Idilis si o firma locala! (Stau fara net de 3 saptamani de la firma locala) macar asta de la Telekom este incet dar pica destul de rar, ca solutie de back-up merge... Dar cam atat

#86
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 26.02.2010

View Postambra1, on 13 noiembrie 2014 - 19:39, said:

Nu. Uite aici: " Viteza serviciului de internet poate varia în funcţie de tehnologia disponibilă la adresa la care se furnizează serviciul şi în funcţie de încărcarea reţelei de comunicaţii electronice. Se alocă viteza maximă disponibilă pentru fiecare abonament. Pentru Internet L viteza maximă disponibilă este de până la 100 Mbps pentru tehnologia VDSL, respectiv 22 Mbps pentru tehnologia ADSL. Pentru Internet M viteza maximă disponibilă este de până la 20 Mbps pentru tehnologia VDSL şi de până la 6 Mbps pentru tehnologia ADSL.


Deci eu acum platesc pentru internet L si am viteza de  22 Mbps ( teoretic ca practic nu am mai mult de 12...14) pentru ca nu e disponibil decat ADSL Daca cer M atunci mi-l reduce la 6 Mbps.
Niste nesimtiti !!!!
Pe tema aceasta m-am certat si eu cu ei la retentie, anul trecut. Pana la urma mi-au dat net la viteza maxima suportata de linie (10 Mb/s) la un pret mai redus decat plateam inainte clicknet play. Ar fi interesant si orange cu tv la 15 euro (daca ar fi trafic nelimitat), dar tv de la orange e slabuta rau, in acest moment. Urmeaza renegocierea cu telekom la vara, poate pana atunci aduce si rds-ul fibra, ca de 3 ani ne ameninta cu ea si nu a mai ajuns.

#87
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Îmi pare rău să te contrazic, dar televiziunea Orange este mult mai bună decât la ăștia, dar nu are pachetul HBO. Oricum îl va avea în curând! În rest, netul este superior în multe locuri celui Telekomunist, iar calitatea imaginii este impecabilă dacă ai tv hd sau full hd. Și crede-mă că am avut tv satelit cam de la toți, iar de la ăștia am la serviciu.

#88
dilymack300

dilymack300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.12.2012
Este vreun abonament in jur de 5 euro care se poate lua la prelungire?

#89
Pericle23

Pericle23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 26.03.2010
Nu,in oferta comerciala curenta,nu au abonamente la 5 euro.Cel mai mic abonament este de 9.95 euro.Poate negociezi cu ei o alta configuratie a unui abonament si poate vei obtine..Dar e destul de greu pentru ca mai degraba prefera sa piarda clienti decat sa negocieze altceva fata de ceea e au in oferta comerciala.

https://www.telekom....new/cat7200411/

Edited by Pericle23, 12 December 2014 - 17:26.


#90
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009

View Postdilymack300, on 12 decembrie 2014 - 17:10, said:

Este vreun abonament in jur de 5 euro care se poate lua la prelungire?

Am obtinut eu sa zic asa pentru 2 abonamente in care aveam bani pentru prelungire totala pentru 2 numere undeva pe la 480 de lei, prelungire pentru 1 an si din acei bani sa mi se scada la factura si am obtinut pentru fiecare abonament 26 de lei lunar cu 200 min nationale; nelimitat in Telekom mobil; nelimitat in Telekom fix; SMS nelimtiate in Telekom mobil; 150 mb internet la fel la amandoua. Abonamentele oficiale sunt de 6.95 euro pentru fiecare in parte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate