Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Oferte loializare Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#37
icebreacker

icebreacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 15.02.2007
A incercat cineva sa-si prelungeasca abonamentul Telekom  astfel sa o obtina o oferta mai buna decat ce se ofera la momentul actual pe site ?

#38
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Si eu as fi curioasa.
Eu momentan am obtinut la 75 lei cu TVA:
voce M + TV M + internet M
router
telefon fara fir
receiver HD interactiv
Viasat si HBO go

Se poate mai bine oare la Telekom? M-as orienta catre UPC.

Edited by moniK_06, 23 September 2014 - 09:36.


#39
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
Cum se poate vb. cu un operator telekom pt un pachet de servicii?

#40
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Ce oferte de loializare ati primit voi?

#41
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
A negociat careva oferta de loializare cu un operator?
Se poate obtine o oferta mai buna decit cea din brosuri sau cele de pe site?

#42
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Asta ziceam si eu...dar nimic, nimeni nu spune.

#43
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
Pai nu spune nimeni nimic pt nu este nimic de spus.
Am vb eu azi pt a "negocia"un pachet pt parintii mei,dar nu ete mai nimic de negociat.Tipa cu care am vb mi-a spus ca ofertele care le au ei sunt aceleasi cu cele din pliante-brosuri.
Deocamdata mai astept,poate,poate se schimba ceva.
Daca altcineva reuseste altceva sa ne initieze si pe noi.....

#44
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
Pai normal. Cand ii suni sa-ti faca oferte, ei stiu ca tu vrei sa ramai si nu se sinchisesc, dar cand le spui ca vrei sa reziliei atunci sar cu oferte sa te pastreze. Dohh

Edited by NotEasy, 06 October 2014 - 21:04.


#45
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 17.03.2012
La retentie ofera Nelimitat 10,  oferta publica la portare sau abonament nou dinainte de rebranduire!    
Dar nu cedeaza usor,  prima data au venit cu o oferta efectiv jalnica si pe 2 ani!  
Persoana respectiva inchide / trece pe prepay 3 numere,  probabil ca-s cam disperati cand vad ca le fug efectiv clientii!  
Daca aveti rabdare sa negociati cu ei poate obtineti ceva!

#46
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Detaliaza in legatura cu Nelimitat 10..

#47
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006
Am fost ieri pe la ei sa vad de oferte. Eu am Dolce pachet complet (inclusif maxpak), telefonie fixa nelimitat oricand in reteaua lor, internet pe linia telefonica viteza maxima. Platesc acum 135lei/luna.
Angajata de la ghiseu spune : va oferim si un telefon mobil DUAL SIM cu abonament L ( nelimitat intern fix si mobil in orice retea, international UE SUA si Canada nelimitat fix si minute pentru zona 2, televiziune pe mobil, internet pe mobil) Fata de abonamentul meu trebuie sa platesc inca 5 euro in plus. Zic OK. Cand facem actele, ( alta angajata telekom) vad ca pregateste 2 cartele cu sim si intreb cum le bag in telefon? e vreo ordine sim date si sim telefonie? Raspuns: pai numai 1 puteti pune ca nu e dual sim!!! Adica cum? mi-ati spus ca e telefon samsung dual sim. AAA nuuu, nu mai avem. Avem numai modelul asta ... Eu ma blochez si atunci incep sa cer detalii.. Abonamentul de televiziune este full? cum il am eu? Nuu e fara Maxpak. Trebuie sa mai platiti inca 27 lei... Adica fata de prima discutie primesc un telefon simplu, si fata de abonamentul meu de 135 lei mai trebuie sa platesc 27 lei si 5 euro .. adica cam 50 lei in plus... Le-am zis NU si pa... ma mai gandesc.

PS Nu am inteles de ce trebuie 2 simuri ( unul voce si unul internet) Numai simul de internet nu e suficient? nu se poate vorbi de pe el?

#48
icebreacker

icebreacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 15.02.2007
Astazi am fost sunat de o domnisoara de la retentie care in schimbul a 10 euro pe luna si un contract semnat pe 2 ani imi ofera: 300 min nationale, nelimitat telekom si 350 mb trafic net 4g (nu mi aduc aminte sa fi specificat ceva de sms  national). Refuz politicos si ii explic ca am studiat piata si prin portare obtin beneficii duble la Orange fata de ce imi ofera ea la acelasi pret. Cu un oarecare sictir imi spune ca mai am timp sa ma razgandesc si ca daca doresc sa sun eu la 1234. Pardon zic, daca nu vreti sa ma pierdeti de client, ganditi-va bine la o oferta sanatoasa cu minim 1gb de net si atunci sunati-ma, ca de la mine nu o sa primiti decat cererea de portare dupa incheierea perioadei contractuale,  dupa care salut si incheiem convorbirea.

     In ritmul asta si cu asemenea angajati o sa tot dea Telekomu inainte!

#49
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Cand o sa vedeti ce oferte de loializare va ofera o sa plecati automat in alta retea mobila :)).

#50
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006

View Postcristinel07, on 26 octombrie 2014 - 14:23, said:

Cand o sa vedeti ce oferte de loializare va ofera o sa plecati automat in alta retea mobila Posted Image).
Din pacate e cea mai completa oferta...
plecatul e valabil poate pentru cei care au doar abonament telefon... Acum am 4 receivere pe Dolce ( am 4 TV-uri) Ce fac? cine ofera asa ceva pe un singur abonament?
Nici un operator nu ofera inca!!! TV satelit cu atatea programe, internet fix , telefonie mobila nelimitat intern (fix si mobil) nelimitat EU fix, internet mobil, televiziune pe internet.. si toate la 140 lei.

#51
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Eu ma refer pentru ca nu am decat mobil la ei.

#52
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006

View Postambra1, on 26 octombrie 2014 - 18:01, said:

.....plecatul e valabil poate pentru cei care au doar abonament telefon... .
Pai da....., asa am scris si eu.

#53
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Pe mine ma intereseaza strict la abonament pentru telefonie mobila, ce mi-au oferit pentru asta, nu ma intereseaza politica lor. Asa o sa piarda multi clienti dar cine stie ce au ei in minte...

Edited by cristinel07, 26 October 2014 - 22:50.


#54
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Postambra1, on 26 octombrie 2014 - 18:01, said:


Din pacate e cea mai completa oferta...
plecatul e valabil poate pentru cei care au doar abonament telefon... Acum am 4 receivere pe Dolce ( am 4 TV-uri) Ce fac? cine ofera asa ceva pe un singur abonament?
Nici un operator nu ofera inca!!! TV satelit cu atatea programe, internet fix , telefonie mobila nelimitat intern (fix si mobil) nelimitat EU fix, internet mobil, televiziune pe internet.. si toate la 140 lei.
Fără discount de angajat Telekom?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate