Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Duplicate Content

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salut,am si eu o intrebare.Daca copiez descrieri de produse de la un magazin de e-commerce si le postez pe site-ul meu este considerat Duplicate Content si este penalizat de Google,nu?

Daca da,in cazul in care imi fac eu descrierile mele unice pentru website-ul A si vreau sa le postez pe aceleasi pe website-ul B si C,mai este penalizarea de la google?

Multumesc mult.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Da si da.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ok,am inteles.Multumesc frumos.Se poate inchide.

#4
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 23.09.2008
Nu, nu e duplicate content. Foarte multe site-uri copiaza specificatiile si descrierea produsului de pe site-ul producatorului si astfel aceeasi descriere si specificatii apar pe foarte multe site-uri. Am vazut asta de nenumarate ori. Asta ar insemna sa fie sanctionate foarte multe site-uri pentru ca au aceeasi descriere, ceea ce nu se intampla.

Edited by alexupit, 17 September 2014 - 19:39.


#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Una sunt specificatiile, una e descrierea. Daca pun intr-un tabel ca un laptop are 4GB Ram, Intel core i3, etc, asta nu-i o problema. Dar daca scriu pe 3 site-uri aceeasi descriere, sub forma de text, google imi da in cap.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am mai vazut pe 3,4 site-uri aceeasi descriere la niste manusi.Conteaza si cat de mare este descrierea pentru a fi detectata?

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Cu cat e mai mare, cu atat mai mult text plagiat, cu atat mai mari sansele sa fie descoperit de Google. Pentru cateva randuri, nu stiu ce sa zic. Totusi, nu recomand; nu e etic sa furi

Edited by Ann0nyym0us, 17 September 2014 - 20:38.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e furat,atata timp cat descrierile sunt facute de mine,consider ca pot sa le pun si pe celelalte site-uri ale mele fara penalizari.Dar nu cred ca tata google sta sa caute ale cui sunt site-urile ci mai mult ce contin ele.

#9
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,121
  • Înscris: 03.07.2008

View Postcevacuverde, on 17 septembrie 2014 - 18:56, said:

Salut,am si eu o intrebare.Daca copiez descrieri de produse de la un magazin de e-commerce si le postez pe site-ul meu este considerat Duplicate Content si este penalizat de Google,nu?

Daca da,in cazul in care imi fac eu descrierile mele unice pentru website-ul A si vreau sa le postez pe aceleasi pe website-ul B si C,mai este penalizarea de la google?

Multumesc mult.

View PostAnn0nyym0us, on 17 septembrie 2014 - 20:37, said:

Cu cat e mai mare, cu atat mai mult text plagiat, cu atat mai mari sansele sa fie descoperit de Google. Pentru cateva randuri, nu stiu ce sa zic. Totusi, nu recomand; nu e etic sa furi

Hai sa fim seriosi: daca acelasi produs este la vanzare pe 10.000 de siteuri, ar trebui sa aiba 10.000 de descrieri diferite?!?

Cum poti sa descrii un laptop in 10.000 de feluri diferite?!?!?!?!?

#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Pui problema gresit. Ideea generala este sa nu se dea copy-paste, ci sa se treaca continutul prin filtrul uman.

#11
Alexandrwc

Alexandrwc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 19.06.2013
Daca am doua magazine online, unu .ro in romana si unu .com in engleza si au amandoua aceleasi categorii si produse, iar eu inregistrez acele doua site-uri in Google Webmaster... ma mai penalizeaza atunci? Stiind ca amandoua site-urile au acelasi proprietar.

Edited by Alexandrwc, 30 September 2014 - 11:47.


#12
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013
Pentru acest lucru exista eticheta canonical , daca o folosesti scapi de penalizarea pt duplicat

Edited by zarl, 27 January 2015 - 11:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate