Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Rockerii sunt satanisti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009
Pentru cei care sustineti ca rockerii sunt satanisti, sper sa va arate cat de false va sunt prejudecatile.

http://romanule.blog...-satanisti.html

#2
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

View Postandrei_210, on 12 septembrie 2014 - 13:46, said:

Pentru cei care sustineti ca rockerii sunt satanisti, sper sa va arate cat de false va sunt prejudecatile.

http://romanule.blog...-satanisti.html
Irelevant...eu sunt rocker si de asemenea satanist, deci tot ce e in blogul respectiv e irelevant si nu se aplica deloc lumii reale. Theorycrafting cum se zice

On a serious note: pare putin frustrat autorul

Edited by zdutzu, 12 September 2014 - 13:51.


#3
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014

View Postzdutzu, on 12 septembrie 2014 - 13:49, said:

Irelevant...eu sunt rocker si de asemenea satanist
Ptu drace !
[ http://www.clipartbest.com/cliparts/dc7/zdE/dc7zdEpc9.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alexkr, 12 September 2014 - 13:53.


#4
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Cui ii pasa? Nu, rockerii nu sunt satanisti. Daca sunt unii care se cred satanisti, nu sunt cu nimic mai presus decat crestinii. Ambele tabere cred in ceva ce nu exista. Am vazut unii si mai prosti. Nu cred ca exista Dumnezeu, dar ei se cred satanisti.

#5
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009

View Postzdutzu, on 12 septembrie 2014 - 13:49, said:

Irelevant...eu sunt rocker si de asemenea satanist, deci tot ce e in blogul respectiv e irelevant si nu se aplica deloc lumii reale.
Vorbeste in numele tau. Cum scrie si acolo, satanismul se regaseste intr-un gen restrans de rock, prietenii mei care sunt rockeri nu prea agreaza genul satanist.

oricum, satanisti-nesatanisti, sunt radical mai de treaba decat manelistii.

Edited by andrei_210, 12 September 2014 - 13:55.


#6
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Mda...

Anul trecut la mine in oras (printre alte multe concerte), au fost doua concerte, unul de rock si unul de muzica usoara ( unde au fost artisti ca Andra, Andreea Banica, Smiley si altii.. )
La amandoua concertele spectatorii au fost intampinati cu bere si mici ( ca de obicei ).
Sincer , am vazut mai multe gunoaie aruncate pe jos, oameni beti si batai la concertul de muzica usoara decat la cel de rock.  Am ramas uimit.

Asa ca nu comparati rockerii cu manelistii.

Edited by WindyZ, 12 September 2014 - 13:57.


#7
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009

View Postzdutzu, on 12 septembrie 2014 - 13:49, said:

On a serious note: pare putin frustrat autorul
Pai ma gandesc ca-i rocker, si e normal sa fie frustrat.

#8
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Postarea de pe blog e la fel de superficiala ca parerea persoanelor care cred ca rockerii sunt satanisti sau nespalati. Oamenii sunt oameni, fiecare unic in felul sau, doar pentru ca asculta rock nu inseamna ca e inteligent sau ca e curat sau ca e nu stiu cum... Probabil sunt mai multi rockeri inteligenti decat manelisti inteligenti, dar asta nu inseamna ca toti sunt asa. Sunt rockeri crestini, sunt rockeri satanisti, sunt rockeri atei, sunt rockeri agnostici, sunt rockeri buni, rai, de treaba, oameni de 2 lei, etc..

#9
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View PostWindyZ, on 12 septembrie 2014 - 13:56, said:

Anul trecut la mine in oras (printre alte multe concerte), au fost doua concerte, unul de rock si unul de muzica usoara ( unde au fost artisti ca Andra, Andreea Banica, Smiley si altii.. )
La amandoua concertele spectatorii au fost intampinati cu bere si mici ( ca de obicei ).
Sincer , am vazut mai multe gunoaie aruncate pe jos, oameni beti si batai la concertul de muzica usoara decat la cel de rock.  Am ramas uimit.

Nu stiu de ce, dar mie mi se pare umpic cam logic... In Romania sunt mult mai putini ascultatori de rock decat de muzica usoara... La cel de muzica usoara se duce absolut toata lumea, dar la cel de rock nu ai sa vezi acei "golani" care mananca seminte la colt de strada pentru ca pur si simplu nu prea agreeaza muzica roc, prefera sa bage o manea...

#10
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009

View PostWindyZ, on 12 septembrie 2014 - 13:56, said:

Sincer , am vazut mai multe gunoaie aruncate pe jos, oameni beti si batai la concertul de muzica usoara decat la cel de rock.  Am ramas uimit.

N-ai de ce sa fi uimit. E ceva normal nivelului de judecata care implica nivelul calitatii de muzica ce s-a ascultat

View PostLord_Silver, on 12 septembrie 2014 - 13:58, said:

oameni, fiecare unic in felul sau, doar pentru ca asculta rock nu inseamna ca e inteligent sau ca e curat sau ca e nu stiu cum...
Pai poti vedea relativ usor ce fel de om este din genul de muzica pe care il ascutla. Si aici inevitabil vorbim de extreme: rock si manele.

#11
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Precum a spus GlontzZz, logica e ca la cel de muzica usoara (pop, dance) vine toata lumea, deci si tigani si ultimii needucati, etc... la cel rock, acestia de obicei pleaca (daca e vorba de un concert gratuit) si de asta e mai "civilizata" treaba. Posted Image

View Postandrei_210, on 12 septembrie 2014 - 14:04, said:

Pai poti vedea relativ usor ce fel de om este din genul de muzica pe care il ascutla. Si aici inevitabil vorbim de extreme: rock si manele.
Ai sa fii uimit sa afli ca nu mereu e asa, poti descoperi unii oameni de treaba fara sa asculte ei nu stiu ce muzica... dar na, ca o generalitate, rockerii sunt mai de treaba (asta nu inseamna ca toti sunt asa).

Edited by Lord_Silver, 12 September 2014 - 14:08.


#12
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009

View PostGlontzZz, on 12 septembrie 2014 - 13:59, said:

Nu stiu de ce, dar mie mi se pare umpic cam logic... In Romania sunt mult mai putini ascultatori de rock decat de muzica usoara... La cel de muzica usoara se duce absolut toata lumea, dar la cel de rock nu ai sa vezi acei "golani" care mananca seminte la colt de strada pentru ca pur si simplu nu prea agreeaza muzica roc, prefera sa bage o manea...
Si crezi ca 100 de oameni la concertu rock (fata de probabil 1000 la dance) nu pot sa faca mizerie multa? Aici deja vorbim de faptu ca un concert precum Liberty Parade s-ar tine in groapa de gunoi, sau cum?

Daca rockerii sunt nespalati, sau satanisti.. ar trebui dimpotriva, sa arunce deliberat gunoaie.

Edited by andrei_210, 12 September 2014 - 14:09.


#13
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

View Postandrei_210, on 12 septembrie 2014 - 14:07, said:

Si crezi ca 100 de oameni la concertu rock (fata de probabil 1000 la dance) nu pot sa faca mizerie multa? Aici deja vorbim de faptu ca la un concert precum Liberty Parade s-ar tine in groapa de gunoi, sau cum?

Erau aproximativ acelasi numar de persoane..

#14
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View Postandrei_210, on 12 septembrie 2014 - 14:07, said:

Daca rockerii sunt nespalati, sau satanisti.. ar trebui dimpotriva, sa arunce deliberat gunoaie.

Cum ai ajuns la concluzia ca rockerii sunt nespalati?

#15
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Topic deschis degeaba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate