Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Sony Xperia Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
1462 replies to this topic

#1441
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
@lucianer75:
Rescriei firmare-ul stock, nu il reseta la setarile din fabrica, ci rescriei firmware-ul cu PC Companion sau Flashtool.
Daca dupa asta o sa mai ai probleme atunci cel mai probabil e din motive hardware care necesita o diagnosticare la un service.

@dan75:
E discutabil, eu unul nu mi l-as achizitiona, e depasit moral. Eventual m-as uita la un Z5, dar e o chestiune subiectiva, nimeni nu o sa-ti raspunda obiectiv. Fiind o alegere personala, trebuie sa compari ce alegeri mai ai in vedere.

Edited by Ciubex, 05 October 2017 - 08:52.


#1442
lucianer75

lucianer75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 19.02.2012
Am dat "repair"saptamana trecuta cu acel PC Companion.

#1443
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate in cazul asta, cred ca-i o problema de hardware. In cel mai "fericit" caz sa fie de vina bateria. Dar nu avem de unde noi sa stim, trebuie sa apelezi la un service cand ti se manifesta problema.

#1444
lucianer75

lucianer75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 19.02.2012
Bateria este noua. Am sa vad ce rezolv in service.

#1445
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Capacul de la mufa de incarcare nu mai sta la loc. I s-a dus garnitura de pe capac si acuma nu mai prinde sa stea inchis. Pot sa scot capacul si sa pun altul la loc fara sa fiu nevoit sa merg in service sa-l desfaca ?

#1446
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Da, poti, smulgi cel existent si la loc bagi pe cel nou.
Exista filmulete pe net cum se face inlocuirea acelui capacel, un exemplu:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PCZez9qsivo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ciubex, 17 January 2018 - 14:09.


#1447
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Le-am comandat, astept sa imi ajunga :) 1.8$ cu tot cu transport din China. Intr-o luna ar trebui sa ajunga.

#1448
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
https://www.olx.ro/o...html#308ba83522

Vedeti ce apare pe ecran :))))))))))))

#1449
sambadi65

sambadi65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.06.2009

 TruculMagic, on 21 februarie 2018 - 17:14, said:

https://www.olx.ro/o...html#308ba83522

Vedeti ce apare pe ecran Posted Image)))))))))))
a fost retras anuntul.ce era pe ecran?

#1450
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pe ecran sunt niste mesaje de la o aplicatie de matrimoniale :D
Sau cel putin asta am observat eu.

Attached Files



#1451
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017

 dan75, on 05 octombrie 2017 - 06:43, said:

Mai merita @650 Ron acest telefon ? Mulțumesc.
Poate e tardiv raspunsul dar ca fost posesor nu, nu merita , moral e depasit , peste android 6 nu mai vezi. Am un j5 2017 si misca muult mai bine in aplicatii uzuale decat fostul z3 , nu ma joc , doar net, mail, olx, facebook, minuni de genul , z3 iesea afara din fb uneori . Bateria a inceput sa tina sub o zi, blitz-ul a lesinat , fotografii de toata jena fata de ce tamtam s-a facut cu acea camera . In ultima vreme nu puteam rula pe el fb , se incingea , display-ul a fost relipit in garantie dupa 2 ani iar la 3 luni au inceput problemele cu racirea .
Avand in vedere ca daca sapi la 15-16 mil il gasesti nou cu garantie clar nu merita 6,5 . .

#1452
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am achizitionat din afara unul refurbished , abia astept sa apara sa vad daca sunt diferente fata de cel pe care il am deja. Cel actual a fost folosit intens de vreo 3 ani si inca are autonomie foarte buna, camera face poze bune daca stii sa te joci cu setarile si fiind un fost flagship e superior peste multe low-costuri din ziua de azi.

#1453
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015
Salutare, am nevoie de putin ajutor, am scapat telefonul pe jos si merge aproximativ jumatate de touchscreen... daca nu chiar mai putin. Am gasit sa-l vand, i-am dat resetare din fabrica dar vreau sa pot sa trec de acel intro(nu stiu cum ii spune) in care trebuie sa tot dau skip pentru ca la un moment dat nu pot sa apas pentru ca nu-mi permite touchscreen-ul... pot trece fara sa-l mai fac ? sau daca stiti cum as putea da pe rotire automata intr-un fel.

#1454
OpelCalibra

OpelCalibra

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2016
Poti folosi telefonu dar cu un cablu otg si un mouse

Attached Files


Edited by OpelCalibra, 04 October 2018 - 16:14.


#1455
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

 OpelCalibra, on 04 octombrie 2018 - 16:13, said:

Poti folosi telefonu dar cu un cablu otg si un mouse
Mersi mult, l am facut

#1456
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Noul Z3 cumparat recent NOU , incepe sa aibe probleme cu difuzorul de jos, bazaie... se aude in el dar la volum mai tare bazaie de azi. Mi s-a intamplat asta dupa ce l-am lasat pe difuzor asteptand sa imi raspunda firma de curierat si aveau o piesa nasoala si a inceput sa bazaie... l-am dat apoi mai incet dar prea tarziu. Mai am un Z3 folosit de cativa ani si ala acuma se aude mai incet. La voi cum stati cu sunetul ? Ma gandesc sa il desfac si sa ii cumpar un difuzor nou.

 Orange09, on 16 februarie 2016 - 20:26, said:

Chestia e ca la mine se auzea perfect, acum de o perioada a inceput..


Observ ca mai sunt si altii... fix ca mine.

#1457
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am comandat boxa si adeziv din china. Total 4$ + 1-2 luni de asteptare... Posted Image  si manopera proprie... sper sa nu-l stric de totPosted Image

#1458
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Exista ceva metode de a vedea starea bateriei ? Mi se pare ca s-a cam dus... la telefonul refurbished. Se incarca haotic (foarte repede) si se descarca tot la fel. Parca tine bine pana pe la 40%, apoi scade repede, iar de la 15% te poti uita cum se duce bateria. La fel si la incarcare, pana la 60% se incarca aproape cum as numara eu 1-2-3-4-5-6... doar ca de vreo 3-4 ori sa numar.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate