Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 

Nokia Lumia 830

- - - - -
  • Please log in to reply
1916 replies to this topic

#1801
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Da,orice fisier video care e pe net consuma,ca si cum ai sta pe youtube de exemplu,dar consumul depinde de calitatea fisierului video.De ce nu stai pe 4g?

#1802
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,743
  • Înscris: 21.08.2008
Nu prea am semnal bun nici in oras si nu simt vreo diferenta la ce fac eu pe net.

#1803
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,743
  • Înscris: 21.08.2008
Am setat viteza maxima de conectare 4G sa vad cum se comporta. Adineauri m-a sunat sotia, scria 4G apoi dupa cateva momente a inceput sa se auda prost iar cand m-am uitat am observat ca scria H+ apoi a dat-o in G. Nivelul de semnal 5 linii cu G si 2 din 5 cu 4G. O fi din cauza semnalului prost din casa ori are telefonul ceva?

#1804
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Apelurile se fac numai pe 3G,cel puțin la Orange,de asta în apeluri îți va apărea doar H+,cu semnalul cel mai probabil locatia ,operatorul,localitatea unde stai.

#1805
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,743
  • Înscris: 21.08.2008
Am setat la cartela SIM doar 3G, sa vad acum daca se mai aude prost. Pe 2G nu am putut sa fac nici macar un test de viteza, ping 480ms iar restul zero.

#1806
lemertois

lemertois

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.01.2016

View PostCryssu, on 25 iunie 2016 - 18:21, said:

Salut! Am 830 de ceva vreme. Acum cateva luni cele 3 butoane capacitive nu au mai functionat. Mai intai a picat back button si apoi celelalte 2.
L-am dus in service si i s-a inlocuit display-ul.

Acum problema a revenit. Fix aceeasi problema. Nu mai functioneaza cele 3 butoane. Acuma daca il duc iar in service probabil imi schimba iar display-ul.

Problema cu butoanele capacitive am vazut ca e discutata pe siteul MS si nu numai dar fara nici un rezultat, raspuns de la ei care ar fi problema.

Din moment ce iarasi nu merg butoanele clar problema ar fi in alta parte si nu la inlocuirea display-ului.

In rest tot ecranul functioneaza perfect! Aplicatiile merg fara nici o problema. Are 8.1.

Doar cele 3 butoane nu fuctioneaza.

A mai patit careva? Ce ma sfatuiti? ca parca nu ma incanta sa inlocuiesc ecranul de nu stiu cate ori pe an.
Ai rezolvat problema? Am un prieten cu aceeasi priblema...

#1807
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,743
  • Înscris: 21.08.2008
Am revenit pe 4G la setari, nu inteleg bolmojeala de acolo, era mai simplu daca puteai alege clar dintre 2G/3G/4G.

#1808
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Eu îl tin 4g si vad ca se muta singur in h,e, h+...

#1809
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Minune, dupa ultimul update pot vedea direct in browser videoclipurile de pe youtube postate pe forumuri. :)

#1810
Cryssu

Cryssu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 27.07.2007
@lemertois

Da. L-am dus iar in service. S-a inlocuit iar display-ul. De data asta sper sa tina. Posted Image

#1811
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Intrebare pentru posesorii de Lumia 830 care ruleaza windows 10 mobile
Voua vi se actualizeaza data de pe dala de start in calendarul outlook ?
La mine nu vrea sub nicio forma
Daca setez dala sa imi arate data de azi , 28 septembrie , maine(a doua zi ) nu mai arata data ci scrie pe dala calendar outlook . Pentru a arata din nou data pe dala de start trebuie sa sterg dala si sa o pun din nou sau sa restartez telefonul
Precizez ca aplicatia mail si calendar outlook este setata sa fie gestionata de windows(dar si daca setez intotdeauna permis in fundal tot degeaba)
Precizez ca am resetat si telefonul dar tot degeaba
La voi se actualizeaza ?

#1812
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Da, se actualizeaza.

#1813
ionutgrajdinoiu

ionutgrajdinoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 06.04.2015
Da ,se actualizeaza . Nu am umblat si nu am facut nicio setare mai speciala ,doar am adaugat dala pe ecranul de start .

#1814
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ma confrunt de cateva zile cu mai multe probleme
1) Dala calendar nu se mai actualizeaza(am postat si mai inainte)
2) Au disparut si vad ca nu mai apar pozele de la persoane/contacte
3) O data la 2 zile telefonul se restarteaza
4) Uneori am unele blocaje
Precizez ca am scos cardul sd din telefon
Efectiv nu stiu ce sa ma mai fac cu acest telefon sau cu sistemul asta de operare(windows 10 mobile)
Sunt tot mai tentat sa revin la 8.1 prin WDRT ; in 8.1 nu aveam nicio problema
Aveti vreo solutie la problemele postate ?

#1815
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 29.06.2011
1)Incearca cu o notificare in calendar,
2) Pozele la contacte nu mai apar, a fost o actualizare la outlook si au disparut, cred, la toata lumea ce nu avea contul actualizat. Trebuie sa bagi pozele iar , diferenta fiind ca acum se salveaza in contul outlook la persoane.

#1816
lemertois

lemertois

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.01.2016

View PostMembruAnonim, on 02 octombrie 2016 - 15:38, said:

Ma confrunt de cateva zile cu mai multe probleme
1) Dala calendar nu se mai actualizeaza(am postat si mai inainte)
2) Au disparut si vad ca nu mai apar pozele de la persoane/contacte
3) O data la 2 zile telefonul se restarteaza
4) Uneori am unele blocaje
Precizez ca am scos cardul sd din telefon
Efectiv nu stiu ce sa ma mai fac cu acest telefon sau cu sistemul asta de operare(windows 10 mobile)
Sunt tot mai tentat sa revin la 8.1 prin WDRT ; in 8.1 nu aveam nicio problema
Aveti vreo solutie la problemele postate ?
Doar sa o  iei de ka capăt,lasi cardul scos,te întorci la 8.1,NU introduci contul Microsoft de la inceput,il pui când termina el treaba,apoi treci iar la 10,actualizezi la zi .189 parca e,si faci hard reset.Cand se reinstalează,din nou NUintroduci contul Microsoft decât dupa ce a termina de instalat.Iti descarci din biblioteca aplicatiile ce le-ai avut,etc probabil ca stii de aici...Nu restaura vreun back up....Pe de alta parte,vezi la "baterie",la aplicatia calendar,sa fie pe "gestionat de windows" sau "întotdeauna".

Edited by lemertois, 02 October 2016 - 15:55.


#1817
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
M-am intors la 8.1 si aici voi ramane ceva timp , cel putin pana in aprilie 2017 cand ar veni marele update care poate ca va schimba ceva in bine .
Intr-adevar 8.1 nu arata la fel de bine ca 10 dar pe al meu L830 se misca mult mai bine
Cel putin nu mai am probleme cu stingerea ecranului , unele blocari , restartari si multe altele

Edited by MembruAnonim, 04 October 2016 - 13:03.


#1818
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Cum se mai mișcă 830 cu W10? Am posibilitatea de a lua unul aproape nou, de la amic, la preț de nimic și sunt curios dacă se mișcă ok.

Acum folosesc P8 Lite, înainte am avut BlackBerry Passport, BLU Win HD cu W8 pentru o perioadă scurtă de timp și BlackBerry Z10.

Aș lua 830 doar pentru a testa W10, deși cred că e cam târziu :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate