Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Philips S388

- - - - -
  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#37
D_Didi

D_Didi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.09.2014
Cum se comporta telefonul? Ce sa aleg intre Philips s388 si Lenovo a328?

#38
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012
La mine a durat cam doua saptamani, dar asta a fost in august/septembrie.

#39
sebastian_dorca

sebastian_dorca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.06.2014

View PostD_Didi, on 25 octombrie 2014 - 11:59, said:

Cum se comporta telefonul? Ce sa aleg intre Philips s388 si Lenovo a328?

Ca aspect,Philips-ul e 10 clase peste Lenovo. Bateria mi se pare ca tine cam la fel.
Deci,decizia e a ta :)

View Postneacsuvlad, on 25 octombrie 2014 - 00:10, said:

O intrebare pentru cei ce au achizitionat Philips-ul S388 de la RCS-RDS: cat a durat din momentul plasarii comenzii (telefonic sau DigiCare) pana la momentul in care ati fost notificati ca puteti ridica jucaria?

La mine a durat 4 zile.

#40
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011
Lenovo alea is trompete !! cel putin ala primul model zici ca e facut pe taraba Posted Image
am scos bateria si sub plastic avea o denivelare de la un cablu ceva ..cand apasam se contorsiona cablu Posted Image  
la banii aia din start trebuie sa te gandesti cam ce calitate ofera

ca idee din ce mai are acuma RDS in oferta in afara de S4 ala , S3 mini si poate Philipsurile sa merite luate ...restul nu le-as dorii nici dusmanilor ( Allview / Lumia 530-630 telefoane fara senzor de PROXIMITATE Posted Image etc )

#41
phnthhf

phnthhf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.10.2014
Salut,si eu intampin aceeasi problema cu s388... chiar maine ma duc cu el inapoi sa vad ce pot rezolva.. sincer in cazul de fata nu recomand,in rest telefonul functioneaza perfect,chiar pret calitate poate si mai bun. M-a lasat rece partea cu sunetu pe fundal cand sunt in casa,iar cand sunt afara se aude bine.. nu inteleg.... daca careva ati gasit o rezolvare la telefon,lasati-mi un mesaj pe aici ceva..

#42
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011
eu am ridicat azi telefonul ( comanda plasata acum 4 zile - noroc chior Posted Image  )
se prezinte nesperat de bine... din 1 Gb Ram sunt liberi aproape 800 Mb ; eu nu intampin problema relatata de colegi pana acuma se comporta OK
la banii aia e superb ! acuma sa vad cat tine minunea Posted Image

#43
bibanu141

bibanu141

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.01.2009
Am comandat si eu acest telefon Philips s388 acum o saptamana la rds,inca nici un semn de viata de la ei.
Pentru aceia care stiu mai bine ii intreb ,,este destul acei 4g memorie interna din care ramane jumatate pentru aplicatii,tinand cont ca nu o sa joc jocuri pe telefon?,,s-au sa aleg o alta varianta allview v1 viper 16gb?
nu stiu care ar fii mai bun

#44
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
ca si memorie interna mie unul imi este de ajuns si 2gb sau 1,5 gb ..cati or ramane, nu ma joc, poze foarte putine cu telefonul si ce fac si am nevoie de acele poze le trimit in dropbox, muzica nu ascult decat foarte rar si 500-700 mega de mp3 imi ajung..acum depinde si de fiecare. Din auzite, alview-urile sunt cam praf..acum nu stiu ce sa zic, nu am avut nici unul pe mana

#45
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Merita acest telefon ? Sau sa iau un Sony E1 sau Galaxy Trend Plus ? L-am gasit nou la 470lei. Eu caut variante la e-boda de la Petrom Posted Image.
Are senzor de proximitate ? Sau celelalte telefoane mentionate au ? Mss

Imi place la acest Philips ca are ecran HD IPS, IPS la telefoanele din pretul asta doar Lumia 520 mai are si toti zic ca este cel mai bun din clasa sa. Retina de pe iphone tot IPS este. Restul sunt LED parca. Modelul S308 are senzor de proximitate si de lumina, nu stiu dc n-ar avea si acesta ?

Edited by Simi1, 30 October 2014 - 10:17.


#46
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011

View PostSimi1, on 30 octombrie 2014 - 10:14, said:

Merita acest telefon ? Sau sa iau un Sony E1 sau Galaxy Trend Plus ? L-am gasit nou la 470lei. Eu caut variante la e-boda de la Petrom Posted Image.
Are senzor de proximitate ? Sau celelalte telefoane mentionate au ? Mss

Imi place la acest Philips ca are ecran HD IPS, IPS la telefoanele din pretul asta doar Lumia 520 mai are si toti zic ca este cel mai bun din clasa sa. Retina de pe iphone tot IPS este. Restul sunt LED parca. Modelul S308 are senzor de proximitate si de lumina, nu stiu dc n-ar avea si acesta ?

da are senzor de proximitate , auto iluminare etc

Sony E1 am avut - isi dadea restart cand iti era lumea mai draga
Galaxy Trend Plus la fel am avut telefon ok dar avea "lag" prin meniuri

E-boda ??? mai prost ca si AllView Posted Image

Philips-ul asta 388 e avion ...sincer nu ma asteptam sa fie asa de ok la banii aia
e construit k lumea nu pare facut pe vapor si la ce hardware are sincer nu vad ce ai putea cumpara la banii aia macar sa se apropie de el
da comanda cat mai rapid Posted Image

Edited by monolite, 30 October 2014 - 17:46.


#47
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Astept Black Friday ca poate prind ceva..., pana atunci mai caut.

#48
eujeleu

eujeleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.04.2007
Eu l-am primit in 2 zile de la comanda (Bucuresti), se misca f bine, aspect 10/10 (nu ma asteptam), subtire si usor. Fara lag, ruleaza tot ce am incercat (plant vs zombie 2). Pt extensie de spatiu ii bagati un card de 8-16 gb si ati rezolvat problema.

PS: la arsis au folie (15 lei), spate silicon+ folie (29 lei) sau husa toc  piele (39 lei)
(personal am luat spate silicon + folie arata beton 29 de lei)

#49
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Am vazut ca nu se gasesc accesorii la acest Philips. Cum ar fi folie de protectie. Sau de exemplu daca vreau sa ii schimb capacul din spate cum fac ?
Am intrat pe Aris, si au doar pt S308 care il mai au in oferta. Pe alt site scrie ca este compatibila folia cu S308/S388, insa S308 este de 4.0", iar S388 de 4.5".
Deci cred ca as ramane la Sony E1 sau Trend Plus datorita popularitatii mai mari.

#50
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Cine poate, să posteze poze cu aparatul, poze de detaliu.

Dar poze frumoase cu aparat foto, la lumină.

Mulţumesc.

#51
rstefan31

rstefan31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.08.2009
azi am ridicat si eu philips s388. l-am butonat pana s-a descarcat si ca prima impresie,telefonul arata f bine,display misto,din cat am reusit sa-l butonez singura dezamagire e pe partea de sunet in casti pe youtube,se aude cam fara bass,l-am probat cu niste casti pe care le folosesc pe un samsung mini 2 si pe ala se aude mult mai bine youtube. inca nu l-am putut proba pe playerul audio integrat ca inca nu i-am bagat muzica pe el. ce sa zic,tel se misca ok,ramane de vazut fiabilitatea in timp! ca aspect nota 10!

Edited by rstefan31, 31 October 2014 - 19:10.


#52
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Umblă la setarile din player şi reglează din egalizator.

#53
duyca

duyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.01.2009

View Postal3xiss, on 08 septembrie 2014 - 17:58, said:

La mine a ajuns astazi pe la ora 12 si intampin o problema destul de ciudata. Cand port o convorbire in camera, cel cu care vorbeam mi a zis sa ma duc de langa televizor ca se aude sunetul ala ciudat ca atunci cand tii telefonul langa o boxa si suna. M am enervat si am scos tot din priza, tv, calculator si ce mai era si sunetul tot se aude. Am iesit pe balcon si nu se mai aude, afara la fel. Nu am patit asa ceva de cand sunt eu. am mai sunat 2 persoane si au confirmat problema, vroiam sa ma asigur ca e asa. Care e explicatia? In rest telefonul se misca bine, se incalzeste foarte putin, e chiar ok.
Incearca sa dai difuzorul mai incet. Probabil microfonul e cumva indreptat catre difuzor si din cauza asta face microfonie.

L.E: Am citit inca o data postul tau si din cate imi dau seama nu e vorba de microfonie ci de interferenta frecventelor sau ceva de genu, in cazu asta nu prea ai ce sa ii faci, inseamna ca e defect de frabrica.

Edited by duyca, 31 October 2014 - 23:52.


#54
Lovebird

Lovebird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 21.09.2012

View Postduyca, on 31 octombrie 2014 - 23:50, said:

Incearca sa dai difuzorul mai incet. Probabil microfonul e cumva indreptat catre difuzor si din cauza asta face microfonie.

L.E: Am citit inca o data postul tau si din cate imi dau seama nu e vorba de microfonie ci de interferenta frecventelor sau ceva de genu, in cazu asta nu prea ai ce sa ii faci, inseamna ca e defect de frabrica.

nu cred ca este vb de nicio o microfonie,e defect ca si eu la fel am patit.este a 2 oara cand il am in service .acum ast tel de la ei sa vedem daca l.au reparat.au aparut de curand tel si sunt praf.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate