Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

UPC, RDS sau Romtelecom? Ce sa aleg?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
57 răspunsuri în acest subiect

#37
donix8

donix8

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 14.06.2014

View Postchris_t, on 26 august 2014 - 18:32, said:

Confirm, am semnat și eu săptămâna trecută pentru RTC IPTV + net 200mbps prin FTTH, nu m-au condiționat de telefon.

Prima diferență față de RDS, de la care am plecat după ani buni e ca vineri la 4 am semnat comanda și la 5 jumate m-au sunat sa îmi programeze instalarea și montarea echipamentelor marți. I-am amânat eu pe vineri, că nu aveam cum. La Digi stai 3 luni să primești receiver HD, 2-3 luni pentru Cam, la fel pentru stick și / sau telefon.
Eu am intrat pe site la RTC si nu m-a lasat sa-mi configurez un pachet fara sa adaug si telefonie fixa.

#38
kingoban

kingoban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 81
  • Înscris: 14.06.2014

View Postdonix8, on 27 august 2014 - 15:10, said:

Eu am intrat pe site la RTC si nu m-a lasat sa-mi configurez un pachet fara sa adaug si telefonie fixa.
La Romtelecom pe forum zice ca trebui sa-ti pui si telefonie fixa daca vrei TV sau net.

Eu zic ca Titlul postarii este foarte corect. Ordinea este: UPC, RDS si Romtelecom. Romtelecom de departe pe ultimul loc.

View Postutopium, on 26 august 2014 - 18:47, said:

Sunt abonat UPC de la inceput (de pe vremea Astral) si abonat RTC de 4 ani. UPC de cate ori am avut ceva de rezolvat s-a rezolvat rapid, la RTC am avut mai multe interventii care s-au extins pe mai multe zile, pana la o saptamana, pana sa rezolve problema. Si dura si pana venea cineva sa rezolve problema dupa ce o raportam. Din experienta mea UPC sunt mult peste RTC la suport tehnic ... si am avut ambii operatori la mai multe adrese.
A fost si un articol in Ziarul financiar acum o saptamana unde erau staistici despre viteza cu care rezolva sesizarile operatorii telecom. UPC era pe primul loc si aveau si cel mai rapid timp de instalare.

#39
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.495
  • Înscris: 01.12.2001

View Postkingoban, on 27 august 2014 - 15:14, said:

La Romtelecom pe forum zice ca trebui sa-ti pui si telefonie fixa daca vrei TV sau net.
Pt TV DTH nu iti trbuie voce la RT. Ce tot sustineti o asemenea aberatie?

#40
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.139
  • Înscris: 26.07.2009

View PostExuberantul, on 27 august 2014 - 15:06, said:


Daaa...si in loc de Liga 1 au introdus Liga a 2 a sau campionatul Turciei... Sa stii ca nu e nici aceeasi Marie si nici aceeasi palarie Posted Image)))). Daca scot un post pe care-l urmaresti cu regularitate si iti baga unul similar, dar care iti displace nu ai cum sa fii de acord. Sau sa sustii chestia asta. Dar asa a facut RDS-ul mereu...a dat merele pe pere. Doar ca perele luate in schimb sunt stricate, pline de viermi. Nu le vrea nimeni

Majoritatea din tara asta nu au bani si tu crezi ca o sa dea multa lume 10 lei in + pentru abonament? Adica pentru 2 posturi (10 lei) cand cel putin 60 de posturi costa 29 de lei? Asta in cazul celor de la RCS-RDS, abonamentul analogic. Sau eventual sa-mi mareasca cu forta abonamentul.

#41
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View PostExuberantul, on 27 august 2014 - 15:06, said:


Daaa...si in loc de Liga 1 au introdus Liga a 2 a sau campionatul Turciei... Sa stii ca nu e nici aceeasi Marie si nici aceeasi palarie Posted Image)))). Daca scot un post pe care-l urmaresti cu regularitate si iti baga unul similar, dar care iti displace nu ai cum sa fii de acord. Sau sa sustii chestia asta. Dar asa a facut RDS-ul mereu...a dat merele pe pere. Doar ca perele luate in schimb sunt stricate, pline de viermi. Nu le vrea nimeni

Hai ca nu exageram, caci posturile de stiinta ale RDS nu-s chiar de doua parale, au documentare interesante. Cum de altfel si cei de la Discovery au o tona de show-uri de mana a doua.. Cat despre diferentele dintre Liga 1 si 2... nu prea sunt, exceptand numele competitiei si Steaua, Dinamo, Rapid si.. nu stiu, mai sunt si alte echipe?

[Zic si eu, nu dati cu pietre, caci nu-s impatimit al Miutei 1. Adevarul e ca m-am uitat din an in pasti la meciuri din Liga 1 si Liga 2 (mai ales cand pe TVR 2 dadeau meciuri din esalonul secund) si nu mi s-au parut diferente prea mari.. Aceeasi impiedicati, aceleasi blaturi, etc.]

#42
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.139
  • Înscris: 26.07.2009
Mai sunt echipe in afara de cele 3 ca traditie, ca nume: Universitatea Cluj ca nu pot pe craiOLGUTA care au intrat abuziv in prima liga sa o includ acolo, doar daca era Universiteatea Craiova si ai uitat de Petrolul, ca traditie si au echipa buna in prezent. Sunt ce acord cu tine in privinta documentarelor, nu sunt cu nimic peste cei de la Discovery.

#43
Ash_Vampire

Ash_Vampire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 19.09.2013
Fotbalul nu ma intereseaza.

De pe site RCS!!!!
Canalele TV din categoria Extraoptiuni se adauga la pachetul de baza si sunt tarifate separat:
HBO - 8 lei,
Cinemax - 7 lei,
MaxPak (HBO, HBO Comedy si Cinemax) - 10 lei,
SuperOne - 1 leu.
Tarifele lunare includ TVA.

Astea-s posturile oferite:
CARTOON NETWORK / TCM DISNEY CHANNEL DISNEY JUNIOR DUCK TV Megamax MINIMAX RO nickelodeon 6 TV AGRO CHANNEL H2.0 TV INEDIT TV NASUL TV Cinemax Digi Film HBO HBO MaxPak Super One AXN AXN White BBC ENTERTAINMENT Paramount Channel Romania PRO CINEMA TV 1000 UNIVERSAL CHANNEL ANTENA 1 ANTENA STARS B1 TV KANAL D NATIONAL 24 PLUS NATIONAL TV NEPTUN TV PRIMA TV PRO TV TVR 1 TVR 2 CCTV CNN MEZZO PRO SIEBEN RAI1 RAI3 RTL CHANNEL RTL2 SUPER RTL TV5 ACASA GOLD ACASA TV EUFORIA LIFESTYLE TV FILM CAFE TV PAPRIKA DIGI24 BRASOV DIGI24 CLUJ DIGI24 CONSTANTA DIGI24 CRAIOVA DIGI24 GALATI DIGI24 IASI DIGI24 ORADEA DIGI24 TIMISOARA ETNO TV FAVORIT TV HIT MUSIC HORA TV KISS TV MTV RO MUSIC CHANNEL HU TARAF TV UTV VH1 4 STORY TV ATV DUNA TV M2 NOTA TV SPERANTA TV TRINITAS TV DIGI SPORT 1 DIGI SPORT 2 DIGI SPORT 3 EUROSPORT EUROSPORT2 SPORT.RO Sport1 ANTENA 3 BBC WORLD NEWS DIGI24 HD REALITATEA TV RTV TVR 3 BBC KNOWLEDGE CCEXTRA DIGI ANIMAL WORLD DIGI LIFE DIGI WORLD FISHING & HUNTING History Channel NATIONAL GEOGRAPHIC NATIONAL GEOGRAPHIC WILD TRAVEL TRAVEL MIX TVR News VIASAT EXPLORER VIASAT HISTORY VIASAT NATURE

#44
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.139
  • Înscris: 26.07.2009
Si ce vrei sa spui cu asta?

#45
luxaeterna

luxaeterna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 14.06.2014
Din punctul meu de vedere UPC este cel mai OK. Am mai fost la RDS inainte sa ma mut la UPC. Si la RDS era OK insa la UPC nu am avut niciodata net-ul cazut si la UPC am Discovery.

View PostJohnnyZet, on 27 august 2014 - 17:40, said:


Hai ca nu exageram, caci posturile de stiinta ale RDS nu-s chiar de doua parale, au documentare interesante. Cum de altfel si cei de la Discovery au o tona de show-uri de mana a doua.. Cat despre diferentele dintre Liga 1 si 2... nu prea sunt, exceptand numele competitiei si Steaua, Dinamo, Rapid si.. nu stiu, mai sunt si alte echipe?

[Zic si eu, nu dati cu pietre, caci nu-s impatimit al Miutei 1. Adevarul e ca m-am uitat din an in pasti la meciuri din Liga 1 si Liga 2 (mai ales cand pe TVR 2 dadeau meciuri din esalonul secund) si nu mi s-au parut diferente prea mari.. Aceeasi impiedicati, aceleasi blaturi, etc.]
Faptul ca 5 ani de zile RDS nu o sa dea LIGA 1 o sa conteze pentru multi in ceea ce priveste alegerea unui cablist. Eu unul cred ca as fi putut trai si fara Liga 1 ... insa nu este cazul pentru ca sunt la UPC.

#46
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.150
  • Înscris: 14.08.2007

View PostJohnnyZet, on 27 august 2014 - 17:40, said:

Hai ca nu exageram, caci posturile de stiinta ale RDS nu-s chiar de doua parale, au documentare interesante. Cum de altfel si cei de la Discovery au o tona de show-uri de mana a doua..
Nu zice nimeni ca-s de doua parale, insa Discovery au vreo 10 canale in Romania ... asa ca ai o gramada de optiuni.

View Postcristinel07, on 27 august 2014 - 18:25, said:

Mai sunt echipe in afara de cele 3 ca traditie, ca nume: Universitatea Cluj ca nu pot pe craiOLGUTA care au intrat abuziv in prima liga sa o includ acolo, doar daca era Universiteatea Craiova si ai uitat de Petrolul, ca traditie si au echipa buna in prezent.
Depinde ce intelegi prin traditie, CFR are cea mai lunga traditie, din 1907, nici nu exista inca Romania in forma actuala Posted Image Pana la urma nu te uiti pentru ce era echipa aia acum 100 de ani ci pentru ce e acum. Daca ai vreo echipa cu care tii, atunci nu conteaza prea mult nici traditia nici nivelul campionatului. Ca ai ajuns sa tii cu o echipa din cauza traditiei sau din alt motiv, asta e o alta discutie. Eu ma uit la meciurile CFR-ului de exemplu si nu o fac pentru ca e cea mai veche echipa, ci pentru ca e echipa locala care a avut performante deosebite in ultimii 10 ani.

Editat de utopium, 27 august 2014 - 19:42.


#47
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View Postutopium, on 27 august 2014 - 19:41, said:

Nu zice nimeni ca-s de doua parale, insa Discovery au vreo 10 canale in Romania ... asa ca ai o gramada de optiuni.

Eu le-as da pe toate 10 (sau cate or fi) pe unul singur din "ograda" lor: Discovery History. Din pacate ala-i disponibil doar in UK, daca nu ma insel. La astea de pe la noi, tot mai rar cu privitul (au ajuns sa strice si ID-ul, bagand "Finding Bigfoot", "Doctor G" si reluari din greu in grila). TLC si ID Xtra sunt pentru femei, Discovery Channel da mai mult reality show-uri. Discovery Science si Discovery World difuzeaza cam acelasi emisiuni ca in ceilalti ani, Discovery Turbo Extra e mai mult pentru impatimitii de masini, Animal Planet-ul e putin mai slab ca inainte iar Discovery Showcase HD e ok, mai ales ca e in HD..

@luxaeterna: UPC-ul e ok pe parte de tv, ca in privinta internetului nu m-as muta niciodata la ei (decat daca n-as avea RDS ca alternativa). Pentru ~30 de lei la RDS am 50 de Mbps, care-mi sunt arhisuficienti pentru streamurile online, chiar si HD.

#48
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.150
  • Înscris: 14.08.2007

View PostJohnnyZet, on 28 august 2014 - 00:51, said:

Discovery Science si Discovery World difuzeaza cam acelasi emisiuni ca in ceilalti ani
Sunt peste 25 de canale de documentare/lifestyle la UPC, ar trebui sa te uiti foarte mult la televizor ca sa ajungi sa poti zice ca ai vazut deja toate emisiunile interesante de pe Discovery si nu mai ai ce vedea nou (exista oricum si emisiuni din 2013).

#49
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.139
  • Înscris: 26.07.2009
@utopium,

Ma refer din punct de vedere al suporterilor.

@luxaeterna,

Esti tu sigur ca 5 ani nu o sa dea RCS-RDS, Liga 1? Nu se stie niciodata.

#50
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.150
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcristinel07, on 28 august 2014 - 11:52, said:

Esti tu sigur ca 5 ani nu o sa dea RCS-RDS, Liga 1? Nu se stie niciodata.
Evident ca n-avem de unde sa stim ... probabil ca se vor intelege la un moment dat ... sau la fel de bine Look poate pierde drepturile daca nu isi achita obligatiile la timp catre LPF. Momentan insa, cine vrea Liga 1, trebuie sa aleaga altceva decat RCS.

View Postcristinel07, on 28 august 2014 - 11:52, said:

@utopium,

Ma refer din punct de vedere al suporterilor.
La suporteri CFR are mai multi suporteri decat U, cel putin asta reiese din sondaje (de exemplu: http://www.agerpres....omania-10-46-11 ) ... pe stadion au aceeasi medie de spectatori.

Editat de utopium, 28 august 2014 - 12:18.


#51
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.139
  • Înscris: 26.07.2009
Pai daca tu te iei din sondaje, e grav. Suporteri cu traditie, CFR pana sa cucereasca ceva trofee erau 0 pe langa Universitatea Cluj asa ca nu are rost sau Petrolul.

#52
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 450
  • Înscris: 24.07.2014

View Postluxaeterna, on 27 august 2014 - 19:36, said:

la UPC nu am avut niciodata net-ul cazut si la UPC am Discovery.
Subscriu :)

#53
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.150
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcristinel07, on 28 august 2014 - 13:55, said:

Pai daca tu te iei din sondaje, e grav. Suporteri cu traditie, CFR pana sa cucereasca ceva trofee erau 0 pe langa Universitatea Cluj asa ca nu are rost sau Petrolul.
Sondajele sunt mai obiective decat parerile personale. Ca nu existau multi suporteri acum 10 ani, asa o fi. Dar in astia 10 ani au castigat destui suporteri (eu cunosc destui). Sau tu vrei sa numaram cati suporteri erau acum 10 ani? Ca daca vrei sa ne raportam la trecut si eu pot sa zic ca CFR a avut mai multi fani decat Steaua vreo 40 de ani pentru simplul motiv ca Steaua nu exista inca :)

Pe Facebook CFR are 72.000 de fani, iar U Cluj 68.000 ... e suficient de sugestiv pentru tine sau nu?

Editat de utopium, 28 august 2014 - 14:21.


#54
luxaeterna

luxaeterna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 14.06.2014

View Postdorin_2k, on 27 august 2014 - 15:31, said:

Pt TV DTH nu iti trbuie voce la RT. Ce tot sustineti o asemenea aberatie?
Daca vrei IPTV o sa vezi ca iti trebuie :).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate