Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

US OPEN

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

Poll: Cine castiga US OPEN?! (58 member(s) have cast votes)

Cine castiga US OPEN la masculin?

  1. Novak Djokovic (Serbia) (36 votes [62.07%])

    Percentage of vote: 62.07%

  2. Roger Federer (Elvetia) (12 votes [20.69%])

    Percentage of vote: 20.69%

  3. Stan Wawrinka (Elvetia) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  4. David Ferrer (Spania) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  5. Milos Raonic (Muntenegru) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  6. Tomas Berdych (Cehia) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Grigor Dimitrov (Bulgaria) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  8. Andy Murray (Marea Britanie) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  9. Jo-Wilfried Tsonga (Franta) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Kei Nishikori (Japonia) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

Cine castiga US OPEN la feminin?

  1. Serena Williams (USA) (21 votes [36.21%])

    Percentage of vote: 36.21%

  2. Simona Halep (Romania) (27 votes [46.55%])

    Percentage of vote: 46.55%

  3. Petra Kvitova (Cehia) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Agnieszka Radwanska (Polonia) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  5. Maria Sharapova (Rusia) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  6. Angelique Kerber (Germania) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Eugenie Bouchard (Canada) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  8. Ana Ivanovic (Serbia) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  9. Jelena Jankovic (Serbia) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Caroline Wozniacki (Danemarca) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#37
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Sunt curios cum o sa joace Vesely, l-am vazut in unele meciuri, inclusiv la Bucuresti, a fost cel mai dificil adversar pentru Dimitrov, l-a scos mai greu decat pe altii.

#38
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013

View PostRemiliano, on 25 august 2014 - 17:22, said:

Inca odata. Pentru cine vrea sa vada meciul Simonei, iata un link: http://live.drakulas...1487371690.html
Attachment Untitled.jpgAttachment 2.jpg
Se gasesc stream-uri HD...cum ar fi SuperTenis HD, eu pe acesta m-am uitat.Posted Image
In turul II o sa joace cu Jana Cepelova locul 65 WTA. Eu sper sa ajunga pana in sferturi...Hai Simona!Posted Image

Edited by MihaiPasca, 25 August 2014 - 21:43.


#39
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,150
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMihaiPasca, on 25 august 2014 - 21:40, said:

In turul II o sa joace cu Jana Cepelova locul 65 WTA. Eu sper sa ajunga pana in sferturi...Hai Simona! Posted Image
Eu sper sa ajunga in finala cu Serena pe care sa o si castige. :) Stiu, e greu, foarte greu dar speranta moare ultima. :)

#40
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Am vazut meciul doar de la ultimele 4-5 mingi din setul 1.
Se pare ca s-a cam scremut cu una de pe locul 500, campioana a colegiilor in SUA... Ar trebui sa evite chestiile astea...
http://forum.softped...p/page__st__648

Edited by Quantum, 26 August 2014 - 08:46.


#41
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostQuantum, on 25 august 2014 - 15:15, said:

Remi, vezi ca Simona n-are pagina facuta de ea pe FB, unele info pot fi inexacte.
http://www.mediafax....cebook-13052912
https://www.facebook.com/simonahalep

#42
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Begu a trecut mai departe: 7-6, 6-3
Acum: Cirstea - Watson
21:00 Niculescu - Shvedova

Williams e la 4:15.

Maine, la ora 19:00

Halep - Cepelova
Sharapova - Dulgheru

Edited by Corupt, 26 August 2014 - 17:25.


#43
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Cîrstea s-a calificat în turul II la US Open, după o victorie lejeră în fața lui Heather Watson

[ http://www.dolce-sport.ro/upl/cache/_-_poza-crop-0x0-upl_-_photos_-_-articles_38774_49723.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sorana Cîrstea, locul 80 WTA, s-a calificat în turul II la turneul de la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului.
Cîrstea a trecut în primul tur de britanica Heather Watson, locul 46 în lume, în fața căreia a pierdut doar două gameuri. S-a terminat 6-1, 6-1 pentru reprezentanta noastră, după numai 53 de minute de joc.
În turul următor, Sorana Cîrstea va juca în fața câștigătoarei duelului Olga Govortsova (locul 117 WTA) – Eugenie Bouchard (locul 8 WTA și favorita numărul 7 la US Open).
Calificarea în turul doi la US Open este recompensată cu 60.420 de dolari şi 70 de puncte WTA.
[ http://www.dolce-sport.ro/upl/photos/articles_38774_49722.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Iata ca Sorana mai stie si sa castige. Posted Image

#44
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Ar fi bine sa pice cu Govortsova ca are sanse mai mari. A jucat bine in ultima vreme Sorana, mi s-a parut ciudata cota mare ce i-a fost data in meciul asta.

#45
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Ziua 3 de la US Open

Simona Halep, Alexandra Dulgheru și Irina-Camelia Begu sunt jucătoarele din România implicate în meciurile de miercuri de la Flushing Meadows.
După o partidă extrem de dificilă în primul tur, Simona Halep o întâlnește acum pe Jana Cepelova din Slovacia. Este al treilea meci de pe arena Louis Armstrong, după confruntările Radwanska vs Peng și Cilic vs Baghdatis. Tot în al treilea meci, dar pe terenul Arthur Ashe, o vom putea vedea pe Alexandra Dulgheru în meciul ei cu Maria Șarapova. De la ora 18.00, Irina-Camelia Begu o întâlnește pe Roberta Vinci, dispută care va avea loc pe terenul 7. În funcție de ora de terminare a primelor meciuri, partidele Simonei Halep și Alexandrei Dulgheru vor putea fi urmărite în direct pe Eurosport sau Eurosport 2. Sorana Cîrstea și Monica Niculescu sunt celelalte două românce prezente în turul al doilea de la openul american.
În meciuri din primul tur, Roger Federer s-a impus în 3 seturi în fața lui Marinko Matosevic (6-3, 6-4, 7-6) în timp ce David Ferrer a avut nevoie de un set în plus pentru a trece de Damir Dzumhur (6-1, 6-2, 2-6, 6-2). Al patrulea favorit al competiției, spaniolul îl întâlnește acum pe Bernard Tomic. În întrecerea fetelor, Serena Williams a câștigat cu 6-3, 6-1 disputa cu Taylor Townsend iar Ana Ivanovic a obținut o victorie clară în fața americancei Alison Riske (6-3, 6-0).
[ http://i.tv.eurosport.ro/2014/08/25/1300979-28012454-317-238.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Meciurile de la US Open sunt transmise Live pe Eurosport și Eurosport 2 iar pe Eurosport Player puteți urmări până la 7 terenuri în direct.

Sursa: http://tv.eurosport....to4375573.shtml

#46
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
O veste importanta, care nu e legata neaparat de competitia in sine: Dacă va ajunge în semifinale la US Open, Simona Halep îşi va asigura prezenţa la Turneul Campioanelor!
Sursa: http://www.digisport...lep isi va asig
Pe site-ul dolce sport (anume sursa pe care am inserat-o) scrie ca turneul campionaelor e in direct pe digi, dar nu si exclusiv, deci probabil ca si dolce va transmite meciurile la fel ca anul trecut. Posted Image
HAI SIMONA! Posted Image

Edited by Remiliano, 27 August 2014 - 15:41.


#47
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Stiu ca probabil toata lumea este supărată datorita necalificarii stelei, dar la us open, Alexandra Dulgheru face un meci fabulos impotriva Sharapovei. Chiar daca nu va merge mai departe, toate respectele mele ptr româncă! Va voi tine la curent cu ce se intampla in meci!

#48
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Maria Sharapova - Andreea Dulgheru 4-6, 6-3, 6-2. Româncă noastra a chinuit-o efectiv pe rusoaica aproape 3 ore, iar singura diferenta intre cele doua sportive a fost forma fizica, Sharapova avand castig de cauza. A fost cu siguranta cel mai frumos meci de feminin de la US Open de pana acum. Felicitări Andreea! În alte ordine de idei, nr 2 mondial si compatrioata noastra, Simona Halep a trecut de Jelena Cepelova in doua seturi 6-2, 6-1. Felicitări Simona! :)

Edited by Remiliano, 28 August 2014 - 01:14.


#49
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Acum 2 zile era mare rusine ca Halep a pierdut 1 set in turul 1 cu un no-name.
Tzibulkova pierde cu o amatoare care nici macar nu ia bani nefiind inscrisa ca pro.
Acum mare lucru cu Sharapova.
Si Nadal avea meciuri cu 3-2 la Wimbledon si o gramada de seturi pierdute per total in perioada cand juca 5 finale in 6 ani.

Dupa cum ziceam WTA FTW!
Se mai intampla si la ATP dar nu e un fenomen.

#50
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
lol, CiCi Bellis, in varsta de 15 ani, o elimina pe #13 Dominika Cibulkova.
Bellis e inca una care a primit wildcard pentru castigarea a ceva nationale in US. Si Collins castigase ceva campionat intre colegii ca sa primeasca wildcard, iar daca avea o adversara mai usoara probabil trecea si ea de turul 1.
E ciudat cum necunoscutele astea ajung sa pune probleme unor jucatoare care mananca tenis pe paine.

Collins, winner of the NCAA championship in May, was looking to book a flight out of New York after losing her match. She planned on traveling back to Charlottesville, Va. and a return to her studies as a third-year student. Classes were scheduled to start Tuesday morning.
"Summer was too much fun," she said. "I'll be in class this time tomorrow."

Dar Bellis la 15 ani e senzatie daca o tine tot asa.

Edited by SfPetru, 28 August 2014 - 02:00.


#51
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Halep a fost combativa, a fost ok.
Cirstea a mers bine, ambele oponente ale lor au o clasa mai putin.
Dulgheru, a combatut bine, dar i s-a terminat benzina dupa primul set. Mi-a placut la ea ca ii scotea servele fara probleme, dar juca prea mult la tzacaneala. Pe Sharapova trebuie sa plimbi mult ca sa o bati (daca e in forma, cum e acum) si sa iei intotdeauna game-urile esentiale cand ea e in dificultate.

Chinezoaica Peng a jucat bine cu poloneza nr.5.

Edited by Quantum, 28 August 2014 - 08:10.


#52
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

View PostRemiliano, on 28 august 2014 - 00:38, said:

Va voi tine la curent cu ce se intampla in meci!

Neaparat! Chiar voiam sa ma uit la meci, dar am zis ca mai bine mi-l povestesti tu pe forum :D

View PostRemiliano, on 28 august 2014 - 01:12, said:


Maria Sharapova - Andreea Dulgheru 4-6, 6-3, 6-2. Felicitări Andreea!

Parca o chema Alexandra Posted Image

#53
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014

View PostDaniellone, on 28 august 2014 - 08:46, said:

Parca o chema Alexandra Posted Image[size=4]
Greseala mea. Posted Image

#54
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Dulgheru s-a tinut bine si in setu 2 pana pe la mijloc dupa a luat`o pe ulei. Sharapova parea putin slabita, cred ca e pe cilcu sau ceva Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate