Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

US OPEN

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

Poll: Cine castiga US OPEN?! (58 member(s) have cast votes)

Cine castiga US OPEN la masculin?

  1. Novak Djokovic (Serbia) (36 votes [62.07%])

    Percentage of vote: 62.07%

  2. Roger Federer (Elvetia) (12 votes [20.69%])

    Percentage of vote: 20.69%

  3. Stan Wawrinka (Elvetia) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  4. David Ferrer (Spania) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  5. Milos Raonic (Muntenegru) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  6. Tomas Berdych (Cehia) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Grigor Dimitrov (Bulgaria) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  8. Andy Murray (Marea Britanie) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  9. Jo-Wilfried Tsonga (Franta) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Kei Nishikori (Japonia) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

Cine castiga US OPEN la feminin?

  1. Serena Williams (USA) (21 votes [36.21%])

    Percentage of vote: 36.21%

  2. Simona Halep (Romania) (27 votes [46.55%])

    Percentage of vote: 46.55%

  3. Petra Kvitova (Cehia) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Agnieszka Radwanska (Polonia) (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  5. Maria Sharapova (Rusia) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  6. Angelique Kerber (Germania) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Eugenie Bouchard (Canada) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  8. Ana Ivanovic (Serbia) (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  9. Jelena Jankovic (Serbia) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Caroline Wozniacki (Danemarca) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
[ http://patdollard.com/wp-content/uploads/2014/07/us-open-tennis-tickets.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Turneul United States Open (U.S. Open) este ultimul dintre cele 4 turnee de Mare Șlem (turneele de prim rang din circuitele de tenis masculin, ATP și feminin, WTA). O particularitate a acestuia este faptul că în setul decisiv se joacă tiebreak față de celelalte 3 turnee de mare șlem unde setul decisiv se joacă până cand se ajunge la diferență de 2 ghemuri (bineînțeles după câștigarea a minim 6 ghemuri în acel set). Suprafața de joc este cimentul.
Turneul se desfășoară în lunile august și septembrie, pe parcursul a două săptămâni fiind găzduit de complexul Flushing Meadows-Corona Park de la New York. Principalele arene ale complexului sunt Arthur Ashe Stadium, cu o capacitate de 24 de mii de locuri și Louis Armstrong Stadium cu 10 mii de locuri.
Site oficial: http://www.usopen.org/index.html

Ultimii castigatori:

Masculin:
  • 2010 Rafael Nadal (Spain)
  • 2011 Novak Djokovic (serbia)
  • 2012 Andy Murray (Marea Britanie)
  • 2013 Rafael Nadal (Spain)
Femini:
  • 2010 Kim Clijsters (Belgia)
  • 2011 Samantha Stosur (Australia)
  • 2012 Serena Williams (USA)
  • 2013 Serena Williams (USA)
[ http://www.usopen.org/images/pics/misc/f_20JUN11_082_construction.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.usopen.org/images/pics/misc/f_21AUG14_1974_Returning_the_love.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.usopen.org/images/pics/misc/f_21AUG14_1902_Serena_Williams.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pentru al treilea an consecutiv, Serena Williams este principala favorită a întrecerii feminine de la US Open. Williams a câștigat turneul cu precedentele două ocazii, în 2012 și 2013. De altfel, jucătoarea din Statele Unite este una dintre marile campioane din toate timpurile în cadrul competiției care se desfășoară în New York: Serena are 5 titluri la US Open, primul obținut tocmai în 1999, atunci când avea doar 17 ani.
Grație unui an fabulos, cu sfert de finală la Australian Open, finală la Roland Garros și semifinală la Wimbledon, Simona Halep este acum a doua pe lista capilor de serie de la US Open. Simona nu a început prea bine sezonul nord american, fiind învinsă din nou de Maria Șarapova, în sferturile de finală de la Cinacinnati, pentru ca apoi să piardă în primul tur de la New Haven, în disputa cu Magdalena Ribarykova.
În absența chinezoaicei Na Li, a treia favorită este Petra Kvitova (învingătoare la Wimbledon 2014), jucătoarea din Cehia fiind urmată de Agnieszka Radwanska. Învingătoare la US Open în 2006, Maria Șarapova este acum al 5-lea cap de serie. Finalista ultimelor două ediții, Victoria Azarenka este acum doar favorită 16.
Seria transmisiunilor în direct de la US Open începe luni seara. Acțiunea de la New York e Live pe Eurosport și Eurosport 2. Nu uitați de magazinul ”Ghem, set și Mats”, programul în care expertul Eurosport Mats Wilander face analiza fiecărei zile de la US Open.
[ http://www.worldwideticketing.com/images/tennis/usopen/us-open1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://cms.fkimg.com/events/us-open-newyork.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

TURNEUL ESTE TRANSMIS IN ROMANIA PE EUROSPORT (HD) SI EUROSPORT 2 (HD) SI ONLINE PE EUROSPORT PLAYER Posted Image

Edited by Remiliano, 22 August 2014 - 12:22.


#2
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Nadal e pe tobogan, Federer e batran, Murray si ceilalti inconstanti, asa ca ramane Nole.
La fete, cred ca Simona poate da lovitura. Nu degeaba a iesit asa repede la New Heaven.

#3
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ar fi, in primul rand pentru ea o mare realizare. Si apoi si pentru noi, romanii, de ce nu? Cine nu si-ar dori sa o vada pe Simona triumfand?
S-o fi retras ea repejor, dar nu stiu de ce, imi pare ca travereseaza un moment dificil in cariera ei, si nu poate trece peste. Are o cadere...

Teoretic, oricine are sanse...
La masculin, eu il "vad" pe Joko pe Raonic sau Tsonga (ultimul din urma si el fiind inconstant). Federer e intr-adevar batran, iar Rafa e cam o "obosit".
La feminin, pe a noastra, pe Sharapova si pe Serena.

Vom vedea!

#4
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Nadal oricum nu participă anul acesta...

#5
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
Dupa cum arata numarul de voturi la fete, cred ca unii au inteles intrebarea din sondaj "Cine (credeti ca va) castiga US Open" ca fiind "Cine sperati sa castige US Open"

Stiu ca toti romanii spera ca Halep sa castige orice, oriunde, oricand, dar sunt alte jucatoare mai bune ca ea. Un exemplu e Sharapova, de care Halep nu poate trece oricat s-ar stradui.

#6
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014

View Postever_forever, on 22 august 2014 - 13:46, said:

Dupa cum arata numarul de voturi la fete, cred ca unii au inteles intrebarea din sondaj "Cine (credeti ca va) castiga US Open" ca fiind "Cine sperati sa castige US Open"

Stiu ca toti romanii spera ca Halep sa castige orice, oriunde, oricand, dar sunt alte jucatoare mai bune ca ea. Un exemplu e Sharapova, de care Halep nu poate trece oricat s-ar stradui.
Eu, sincer, cred ca Simona poate castiga turneul sau, cel putin, sa ajunga pana in finala. De fiecare data cand a fost eliminata rapid dintr-o competitie premergatoare unui grand slam, aceasta a facut un turneul final fantastic. (vezi exemplu rolland garos). Dupa cum, probabil ca stii, Simona a fost eliminata de Rybarikova in primul meci de la New Haven, iar acum sper din tot sufletul sa faca un turneu mare la US OPEN. Posted Image

Edited by Remiliano, 22 August 2014 - 14:04.


#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Acasa la ea castiga Serena Williams, fara probleme.
Oricat as vrea sa castige Halep, ati vazut cum joaca? Comparati doua meciuri ale lui Halep si Williams sa vedeti diferenta.

#8
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Nadal iara si-a luat pauza dupa esec la Wimbledon, o sa revina cand o sa aibe chef iara cu bateriile incarcate la maxim sa castige macar Roland Garros, in timp No1e si FedEx castiga turnee dar se si obosesc.
Cred ca o sa castige No1e US Open, anul trecut a jucat bine dar a pierdut finala cu toate ca Nadal nu dadea niciun winner, s-a simtit oboseala din semifinale cand a jucat 5 cu Stan.
Sper ca anul asta suprafata sa fie mai rapida.

#9
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Simona nu poate sa treaca de Williams, Sharapova, Bouchard, si inca vreo 2 gagici. Nivelul ei e cam de locul 4 intr-o competite de grand slam si asta e realitatea. Ceea ce nu e rau, insa dupa parerea mea nu are un stil de joc aparte si impunator cum au celalalte.

Edited by Blue_Ivy, 22 August 2014 - 15:23.


#10
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Deocamdata ai dreptate.

#11
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Va fi greu pentru Halep sa se impuna...greu de batut celelalte "gagici" din top5. La masculin cred ca Nole va triumfa.Posted Image.

#12
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Nu situ cine castiga la feminin, doar de un lucru sunt sigur: nu o sa triumfe Halep.

Edited by cristinel07, 23 August 2014 - 13:36.


#13
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Din ce am auzit,se pare ca poate sa dea peste Sarapova in optimi,deci drumul spre finala e cam blocat.Ar avea sanse la trofeu daca Sarapova si Serena ar parasi rapid competitia,dar nu prea cred,pe Serena o vad castigatoare pentru al treilea an consecutiv.La baieti cred ca o sa invinga Djokovic

#14
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Sa bata pe sportive de top, ca doar noroc a avut pana acum.

#15
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Simona Halep pe pagina de facebook: ,,Mult succes, Roger, să câștigi US Open-ul! Țin pumnii strânși!''
[ https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/10559779_767832659943998_7881739796210773378_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si noi tinem pumnii stransi pentru tine! HAI SIMONA!

#16
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Simona Halep - Danielle Rose Collins, ora 18:00 pe Eurosport 2 si Eurosport 2 HD

Simona Halep, locul doi mondial si a doua favorita, deschide ultimul Grand Slam al anului, ea urmand sa evolueze la ora Romaniei 18:00, pe Arthur Ashe Stadium, in compania americancei Danielle Rose Collins, fara loc WTA, dar fosta ocupanta a pozitiei 553, care a primit un wild card.
[ http://www.dolce-sport.ro/upl/cache/_-_poza-crop-650x390-upl_-_photos_-_-articles_38697_49619.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
HAI SIMONA! Posted Image

Edited by Remiliano, 25 August 2014 - 11:12.


#17
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Daca a fost ocupanta locului 553, o sa castige. Simona bate pe tenismenele care se afla pe pozitii de 500 :)).

#18
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Iată care sunt meciurile transmise Live, din prima zi de la US Open:
  • Eurosport (HD): R. Collian vs S. Halep, Kerber vs Pervak, R. Haase vs A. Murray, S. Wawrinka vs J. Vesely, M. Rybarikova vs C. Wozniacki, M. Sharapova vs M. Kirilenko și N. Djokovic vs D. Schwartzman
  • Eurosport 2 (HD): Simona Halep vs Danielle Rose Collins, S. Fichman vs A. Radwanska, M. Youzhny vs N. Kyrgios, Date-Krum vs V. Williams, J.W. Tsonga v J. Monaco și Taro Daniel vs M. RAONIC
Sursa: http://tv.eurosport....to4372515.shtml
  VIZIONARE PLACUTA! Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate