Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Romtelecom

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
foarte frumos poti sa iei un desfasurator sa vezi cum sta treaba... costa vreo 15-20.000 daca nu ma insel :drac:

#20
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by i0nutzb
foarte frumos poti sa iei un desfasurator sa vezi cum sta treaba... costa vreo 15-20.000 daca nu ma insel :drac:

Chestia cu defasuratorul e NESIMTIRE CURATA la RomTelecom!!!  Te fura, dar cu o suma fixa in fiecare luna   :ciocan:
Pentru primele 100 de numere formate platesti in jur de 25.000 de lei, dar peste acest barem sari de 50.000 de lei pe luna. Asa ca daca formezi 101 numere intr-o luna, desfasuratorul te va costa peste 50.000 de lei... :hmm:

ANRC-ul ar trebui sa se implice si sa le taie cheful sa perceapa taxe aberante pentru ceea ce ei ar fi OBLIGATI sa ofere GRATUIT.  Mai ales cind facturile lunare sar de 700.000 de lei, desfasuratorul ar trebui sa fie ABSOLUT GRATUIT... Ce sa mai vorbim de facturi de peste 2.500.000 ...

Prin actuala politica tarifara absolut lipsita de logica, conducerea RomTelecom vrea neaparat sa plece toti abonatii care detin terminale mobile, astfel incit Romania sa devina prima tara din lume unde abonatii la telefonia fixa sint pe cale de disparitie . Ma asteptam la mai multa promptitudine de la noul director american. Problema e ca el tot cu grecii lucreaza la virf si cu romanii pe aici... So...

#21
Zubaida

Zubaida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 19.05.2003
Aeon, stii cum se zice, prima data e greseala, a doua oara coincidenta, dar a treia oara... n-ati auzit si voi de restrictionarea apelurilor cu parola, sau de suspendare temporara... scuzati, dar aici e greseala voastra, nu a Romtelecomicilor... Eu cand am zugravit, am venit pe neasteptate in control si mi-am gasit zugravul (altfel baiat de treaba) calare pe telefon... I-am zis ca tot ce depaseste 15' de convorbire pe zi i le scad din plata lucrarii... si s-a potolit.

#22
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
zugravii au fost supravegheati, si oricum, trebuiau sa vina cu aparat telefonic de acasa, pt ca in ap nu exista deca priza
reclamatia la romtelecom dupa a 2-a factura a avut ca rezultat ca "s-a gresit factura, nu veti plati decat abonamentul", dar a 3-a luna, pe langa factura curenta. umflata, a aparut restanta suma neplatita luna trecuta...scandal iarasi: "nu va ingrijorati, nu s-au facut modificarile in contabilitate, veti plati doar abonamentul si acum, nu exista restante"
zilele trecute a venit pe a 4-a luna, cu restantele aferente din lunile trecute+ convorbiri inexistente
deci...de ce drac accepta romtelecom ca au gresit ?? se simt cu musca pe caciula?desi figureaza telef cu restante de 4 luni, merge, l-am probat, pot sa sun...explicatii: romtelekkkaakakka

#23
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by aeon
reclamatia la romtelecom dupa a 2-a factura a avut ca rezultat ca "s-a gresit factura, nu veti plati decat abonamentul", dar a 3-a luna, pe langa factura curenta. umflata, a aparut restanta suma neplatita luna trecuta...scandal iarasi: "nu va ingrijorati, nu s-au facut modificarile in contabilitate, veti plati doar abonamentul si acum, nu exista restante"
zilele trecute a venit pe a 4-a luna, cu restantele aferente din lunile trecute+ convorbiri inexistente
deci...de ce drac accepta romtelecom ca au gresit ?? se simt cu musca pe caciula?desi figureaza telef cu restante de 4 luni, merge, l-am probat, pot sa sun...explicatii: romtelekkkaakakka

Daca reclamatia ta a fost una verbala si nu s-a rezolvat, trebuia sa apelezi la o reclamatie scrisa. Daca te-ai bazat pe vorbe, rau ai facut. Tot ceea ce spui mai sus ar trebui sa poata fi probat cu "hirtii"...

PS: Iar vor spune unii ca lucrez la RomTelecom... :drac:

#24
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
uite o alta pb de mentalitate a celor care lucreaza la RTC.

trebuie sa faci hartii, adica sa te duci la ei, in timpul programului, sa stai la coada la receptie, sa ai grija ca hartia sa fie inregistrata, eventual sa mai vii de cateva ori sa vezi stadiul hartiei, etc.

#25
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by Tarzy
uite o alta pb de mentalitate a celor care lucreaza la RTC.

trebuie sa faci hartii, adica sa te duci la ei, in timpul programului, sa stai la coada la receptie, sa ai grija ca hartia sa fie inregistrata, eventual sa mai vii de cateva ori sa vezi stadiul hartiei, etc.

NU e chiar cum spui! Mergi pe www.romtelecom.ro si faci rost de cererea tip pe care o doresti, apoi o expediezi prin e-mail sau prin fax. S-a mai modernizat si RomTelecom, nu fiti circotasi degeaba!  ;)

#26
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
iar numarul de inregistrare de la tanti de la recepti se primeste pe replay-ul de la mail

#27
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
:) oricum, in momentul in care eu sun la 931 si intreb de o linie isdn cum fac cu caller id iar o tanti imi zice dupa 10 sec de gandire "in romania nu exista isdn" ce parere pot sa am ???
asta se intampla cam prin ianuarie....oricum, nici pana acum nu am rezolvat cu caller id, modemul isdn cuplat direct la comp recunoaste numerele care suna, dar un telef cu caller id cuplat la unul din porturi nu merge..am incercat sa-l configurez conform manualului (si modemul si teleful), nu am reusit....iar la romtelecom m-au plimbat de mi s-a acrit, pana la urma am ajuns eu la concluzia ca nu exiat isdn la romtelekk si nu are rost sa mai imi bat capul cu ei :(

#28
Zubaida

Zubaida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 19.05.2003
aeon, 931 parca era serviciul "informatii abonati telefonici", adica tanti aia pe care ai sunat-o nu stie sa faca altceva decat sa caute intr-o baza de date si sa-ti spuna ce numar are gigelul de care ai intrebat. Cred ca nu ai intrebat unde trebuie.

931 nu are nici in clin nici in maneca cu conceptul de help-desk modern... Btw, ASTA e o buba a Romtelecomului, n-are un serviciu suport clienti adevarat...

#29
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
pai putea sa-mi dea numarul de la informatii isd sau deranjamente isdn sau....dar daca ea stia ca nu exista isdn in romania, ce sa ii mai cer? :S
pana la urma, tot la 931, o alta domnita, probabil mai tanara :D mia dat un numar catre cei cu serviciul isdn (oricum fara folos..m-au plasat ca o minge de  la unii la altii...)

#30
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
1 Line: RTC Sucks ... da sucks rau!

#31
nefertiti

nefertiti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.05.2003
POATE CA AU APARUT UNELE IMBUNATATIRI IN IMAGINEA SI SERVICIILE OFERITE DE ROMTELECOM (EU NU LE-AM REMARCAT, DAR DIN CEEA CE SPUN UNII AICI SE PARE CA ASA AR FI), DAR DUPA PAREREA MEA NOI SUNTEM CLIENTII IAR ROMTELECOM ESTE UN FURNIZOR CARE TREBUIE SA VINA IN INTAMPINAREA NOASTRA SI NU INVERS.
TARIFELE SUNT ACTUALIZATE LA CURSUL DOLARULUI DAR IN SCHIMB PRIMIM UN SERVICIU ROMANESC DEPLORABIL.

#32
Dia

Dia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2003
cand mi-a venit factura de 9 mil, mi s-au inmuiat picioarele. si restului membrilor familiei, in special celor care trebuiau sa plateasca, adica tata. raspunsul DIRECTORULUI de la ROMTELECOM: "Pai, nu stiu, daca ziceti ca nu ati vorbit dvs, fiti mai atent de acum incolo, paziti stalpii, ca de acolo va pot fura."  "paziti stalpii"..... nu vreau sa dau astfel de exemple, dar nu ma pot abtine. in alte tari, civilizate, ii dai in judecata si le ei si pielea de pe ei. daca a plouat afara, ai intrat intr-un magazin si ai alunecat, avand talpile ude, ii poti da pe aia cu magazinul in judecata. e adevarat, pare aberant. dar primul exemplu nu e oare mai aberant????

#33
TryCatch

TryCatch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.06.2003
Problema e foarte simpla: nu exista concurenta.Comunism mascat.Comunismul nu se bazeaza numai pe Iliescu, Nastase, Vadim, etc.Se sprijina mai ales pe Romtelecom, pe Electrica, pe Romsilva, si alte nule.Orice firma din lume care detine monopol de piata manifesta forme de aroganta si iresponsabilitate fata de clienti.De ce exista oare absurda lege cu inmatricularea masinilor de peste 8 ani , sau cu euro n.Trabantul sau Dacia de 30 de ani pot fi inmatriculate, sunt perfect valabile.Wolkswagen-ul de 8 ani nu e valabil.Nici Volvo, nici Mercedes de 8 ani.Pentru ca piata firmei Dcia este mentinuta artificial de tovarasii nostri...la fel cu Romtelecom si alte aberatii monstruoase.

#34
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Dia
"paziti stalpii"..... nu vreau sa dau astfel de exemple, dar nu ma pot abtine. in alte tari, civilizate, ii dai in judecata si le ei si pielea de pe ei. daca a plouat afara, ai intrat intr-un magazin si ai alunecat, avand talpile ude, ii poti da pe aia cu magazinul in judecata. e adevarat, pare aberant. dar primul exemplu nu e oare mai aberant????

Poti da in judecata cum ziti ctu dar nu castigi asa usor ! Trebuie sa demonstrezi ca din cauza magazinului / angajatilor ai patinat, ca altfel, nu ii intereseaza cu ce vii tu de afara sau ca nu stii sa mergi sau ca ai incaltaminte ieftina din plastic, patinanta  ;)

Poti castiga in urmatoarele situatii:

Un angajat a scapat pe jos mizertie, mustar, sosuri patinante ba sa nu mai zic... coji de banane  :P etc... sau un angajat a spalat pe jos si a uitat sa puna in loc vizibil afisul cu "atentie se patineaza"... altfel, daca s-a respectat cele mentionate, nu castigi nimic, e vina ta ca ai patinat !

Stiu asta de la cineva care e boss de restaurant prin SUA, tara unde se da in judecata pentru orice... si are asemenea situatii, a prins chiar tentative de frauda... le-a rezolvat, a demonstrat ca individul derapant a avut la el o sticluta de lichid patinant cu care a sabotat culoarul si s-a facut ca a cazut si si-a rupt nustiuce... faza e ca aia in local nu avea un dotare marca aia de lichid (s-a analizat) si astfel, individul face acuma puscarie si palteste localului despagubiri pentru "pierderea de timp" !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate