Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Vreau idei locatii cu cortul

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
27 răspunsuri în acest subiect

#1
fumertue

fumertue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 31.01.2011
Salut,plec in concediu peste o luna si as dori sa ma duc cu cortul la munte,ce locuri imi recomandati?gen Soveja(dar nu mai ai ce vedea acolo),Lepsa am fost de atatea ori,Lacul Rosu am fost,Slanic Moldova am fost...eu sunt din Braila si ceva la vreo 200 de km asa as dori,suntem ungrup de vreo 10 pers si vrem sa putem sta cu cortul intr-o poiana ceva cu posibilitate de foc apa etc pentru o saptamana,Idei?Multumesc

Editat de fumertue, 21 iulie 2014 - 11:08.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.786
  • Înscris: 09.05.2005
Cautati locuri special amenajate pentru asa ceva sau preferati "salbaticia"?

#3
fumertue

fumertue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 31.01.2011

 LensFlare, on 21 iulie 2014 - 11:20, said:

Cautati locuri special amenajate pentru asa ceva sau preferati "salbaticia"?

"salbaticia"...nu vreau sa stau intr-un camping sau intr-o curte cu propietarul....Cam cum e poiana punga la soveja

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.630
  • Înscris: 20.10.2006
Incearca Piatra Craiului sau Transaplina. O alta varianta ar fi la Carnic in Retezat, dar ala e deja camping, insa poti urca pe munte in trasee chiar salbatice, spre exemplu poti campa la Pietrele sau Bucura.

#5
fumertue

fumertue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 31.01.2011

 LunaCrystal, on 21 iulie 2014 - 11:48, said:

Incearca Piatra Craiului sau Transaplina. O alta varianta ar fi la Carnic in Retezat, dar ala e deja camping, insa poti urca pe munte in trasee chiar salbatice, spre exemplu poti campa la Pietrele sau Bucura.

Scuze am uitat sa mentionez,vreau sa plec cu masina,sa pot sa stau langa masina cu toate cele,mancare haine toate necesare,nu sa fac drumetii si sa stau o noapte apoi sa o iau la pas,si sa am si un sat ceva sa ma mai aprovizionez daca as avea nevoie de ceva....nu chiar salbaticie:)))

Editat de fumertue, 21 iulie 2014 - 11:54.


#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.543
  • Înscris: 24.05.2005
Eu iti zic sa iti iei o harta si sa mergi unde vezi cu ochii, sunt mii de locatii :)

#7
fumertue

fumertue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 31.01.2011

 Quantum, on 21 iulie 2014 - 12:16, said:

Eu iti zic sa iti iei o harta si sa mergi unde vezi cu ochii, sunt mii de locatii Posted Image

Aseai sunt destule,dar nu as vrea sa aleg una si apoi sa nu gasesc ceea ce doresc,sau sa fiu dezamagit,am o saptamana la dispozitie,vreau de luni sa ma duc acolo pana duminica nu sa pierd vremea

#8
Adi234

Adi234

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 330
  • Înscris: 29.11.2013
Colibiţa,Valea Zânelor,Cormaia :) Caută pe google dacă vrei informaţii şi imagini,găseşti destule !

#9
fumertue

fumertue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 31.01.2011

 Adi234, on 21 iulie 2014 - 13:19, said:

Colibiţa,Valea Zânelor,Cormaia Posted Image Caută pe google dacă vrei informaţii şi imagini,găseşti destule !

Multumesc,dar ce-mi spui tu aici is la distante de peste 300 400 de km...eu am cerut la vreo 200 de km de Braila

#10
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.824
  • Înscris: 21.01.2007
...Zanoaga,lacul Bolboci,Pestera,...apa,liniste,curatenie-cel putin asa era in urma cu 2 ani.

Editat de gcom61, 21 iulie 2014 - 14:33.


#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015

 fumertue, on 21 iulie 2014 - 11:07, said:

Salut,plec in concediu peste o luna si as dori sa ma duc cu cortul la munte,ce locuri imi recomandati?gen Soveja(dar nu mai ai ce vedea acolo),Lepsa am fost de atatea ori,Lacul Rosu am fost,Slanic Moldova am fost...eu sunt din Braila si ceva la vreo 200 de km asa as dori,suntem ungrup de vreo 10 pers si vrem sa putem sta cu cortul intr-o poiana ceva cu posibilitate de foc apa etc pentru o saptamana,Idei?Multumesc
Pentru ce vrei, cea mai indicata este Valea Cerbului, catre Cabana Gura Diham, langa Busteni. Aprovizionarea in Busteni.
Daca aveti posibilitati de a va pastra proviziile, mult mai frumos este sa mergeti pe Valea Ialomitei, in zona Padina. Apropo, acolo intre 23 si 27 iulie este si un festival.

#12
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.948
  • Înscris: 03.08.2008
Valea Cerbului

sau ar mai fi o varianta in Neamt undeva inainte de manastirea Secu. Poienita la poalele unui deal, copaci, apa curgatoare, soseaua aproape, Tg Neamt la 15 km.

#13
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.824
  • Înscris: 21.01.2007

 G-Ionel, on 23 iulie 2014 - 07:12, said:

...Daca aveti posibilitati de a va pastra proviziile, mult mai frumos este sa mergeti pe Valea Ialomitei, in zona Padina. Apropo, acolo intre 23 si 27 iulie este si un festival.
Ceva mai jos de padina si baraj este zanoaga;doar ca...vin ursii noaptea

#14
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.889
  • Înscris: 27.06.2006

 gcom61, on 21 iulie 2014 - 14:33, said:

...Zanoaga,lacul Bolboci,Pestera,...apa,liniste,curatenie-cel putin asa era in urma cu 2 ani.

Valea Cebului Busteni - pot sa admiri ursii mancand din tomberoane....daca nu iti bat in cort.
Valea Doftanei, barajul Paltinu...
Valea Teleajenului  - spre Cheia - in zona manastirii Suzana
Astea sunt zone apropiate de Braila unde gasesti si pe altii care campeaza cu cortul cu bun simt (ex. punga de gunoiae luata acasa si fara manele date la maxim).

Gura Teghii (BZ) ...nu o sa regreti. Este cea mai apropiata de Braila si daca ajungi acolo sa-mi zici aici daca nu ti-a placut zona.

#15
fumertue

fumertue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 31.01.2011

 yonut_a, on 26 iulie 2014 - 16:40, said:

Valea Cerbului

sau ar mai fi o varianta in Neamt undeva inainte de manastirea Secu. Poienita la poalele unui deal, copaci, apa curgatoare, soseaua aproape, Tg Neamt la 15 km.


Multumesc dar,Valea Cerbului - Brăila:548 Km..eu vreau in jur de 200

Editat de fumertue, 29 iulie 2014 - 11:00.


#16
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.144
  • Înscris: 04.03.2006
Monteoru sau Berca ... Ambele in jurul Buzăului.


#17
fumertue

fumertue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 31.01.2011
De Slanic Prahova ce stiti,pot sa amplasez cort acolo?

#18
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.948
  • Înscris: 03.08.2008
Cum sa fie 548 pana la Valea Cerbului ... aia e langa Busteni ... sunt vreo 250 km

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate