Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15797 replies to this topic

#73
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Posted Image Digi_Helper, o intrebare: cand vom avea si in zona Bucuresti viteza la date H+ ???Posted Image

#74
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Pentru Digi_Helper:
De joi,16.10.2014,nu functioneaza internetul la ai mei.Am deschis sesizarea cu nr. 2429042484 si am primit asigurari de la departamentul RC ca in aceeasi zi cineva o sa vina la locatie pentru remedierea problemei.Nici pana in ziua de astazi nu a ajuns "cineva"...Se poate oferi un termen de rezolvare a problemei?

#75
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postcraiova70, on 18 octombrie 2014 - 17:22, said:

DIGI_Helper


In Comuna Melinesti, Judetul Dolj avem relee de la cosmote si vodafone. Pe cand va veni si digi mobil la noi. Majoritatea locuitorilor au digi satelit.
Stiu de roming dar nu putem sta 100% din timp in vodafone fara a beneficia de internet mobil la viteza si trafic maxim.

Intr-adevar in momentul de fata zona nu este acoperita cu semnal 3g.
De indata ce vor fi modificari, locuitorii vor fi instiintati (flyere, agenti de teren).

View Postalexandru_83, on 20 octombrie 2014 - 07:35, said:

Pentru Digi_Helper:
De joi,16.10.2014,nu functioneaza internetul la ai mei.Am deschis sesizarea cu nr. 2429042484 si am primit asigurari de la departamentul RC ca in aceeasi zi cineva o sa vina la locatie pentru remedierea problemei.Nici pana in ziua de astazi nu a ajuns "cineva"...Se poate oferi un termen de rezolvare a problemei?

Am preluat datele.
Vom incerca solutionarea cat mai prompt.

#76
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Pentru perioada in care serviciile nu au functionat,cum se va factura?

Multumesc!

#77
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postalexandru_83, on 20 octombrie 2014 - 09:20, said:

Pentru perioada in care serviciile nu au functionat,cum se va factura?

Multumesc!

Trebuie verificat exact.
Sa imi detaliezi te rog situatia in PM si sa imi oferi de asemenea codul de client.

#78
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
O situatie cu privire la o stornare, trimit informatiile pe pm, daca se poate sa ma ajuti, DIGI_Helper. Mersi!

#79
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
am trimis PM.Multumesc!

#80
skyeon

skyeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.01.2005
Digi Helper de ieri dupa-amiaza este foarte greu spre imposibil sa efectuezi sau sa primesti un apel in Digi. Este vorba de Resita, poti sa verifici sa vezi despre ce e vorba?

#81
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postskyeon, on 20 octombrie 2014 - 12:10, said:

Digi Helper de ieri dupa-amiaza este foarte greu spre imposibil sa efectuezi sau sa primesti un apel in Digi. Este vorba de Resita, poti sa verifici sa vezi despre ce e vorba?

Nefiind confirmat un incident pe retea, te rog sa notezi o sesizare in DigiCare (si sa imi oferi in PM numarul de sesizare) sau prin Relatii Clienti.
Sa mentionezi zona unde nu se poate efectua/primi apel.

#82
skyeon

skyeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.01.2005
Am facut sesizare de dimineata prin Digicare nr.2429078591. Am fost si pana la casieria din centru si erau o multime de clienti cu aceiasi problema.
Am inclusiv colegi de serviciu cu aceiasi problema.

Edited by skyeon, 20 October 2014 - 12:17.


#83
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postskyeon, on 20 octombrie 2014 - 12:16, said:

Am facut sesizare de dimineata prin Digicare nr.2429078591. Am fost si pana la casieria din centru si erau o multime de clienti cu aceiasi problema.
Am inclusiv colegi de serviciu cu aceiasi problema.

Multumesc pentru feedback.
Se verifica.

#84
skyeon

skyeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.01.2005
Digi Helper problema persista, ceva vesti?

#85
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postskyeon, on 20 octombrie 2014 - 14:15, said:

Digi Helper problema persista, ceva vesti?

Situatia este in atentia noastra, se verifica.
Nu s-a confirmat un incident pe retea.

#86
timmy21

timmy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 06.10.2014
Salut,
Digi Helper,am și eu o întrebare.
Am patru abonamente la Orange pe care doresc să le portez la Digi  Mobil dar te rog să-mi spui, înainte de a face cererea de portare,dacă pot să contractez  abonamentul Digi Optim Nelimitat pentru toate 4 numerele care le voi porta ,fară să cumpăr telefoane deocamdata iar dacă se poate te rog să îmi spui dacă în timpul perioadei contractuale pot să îmi cumpăr telefoane pentru cele 4 abonamente.
Mentionez ca am contract cu RDS pentru internet,televiziune și telefonie fixa de vreo 10 ani asadar cred că mă încadrez la DON de 4 euro .

Edited by timmy21, 21 October 2014 - 19:22.


#87
cinstit

cinstit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2014
Buna ziua,

La un sim de date DigiMobil exista extraoptiuni cu trafic inclus la viteza maxima retea ce se pot activa dupa depasirea traficului inclus din abonament?

Multumesc

Edited by cinstit, 21 October 2014 - 19:24.


#88
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Nu exista extraoptiuni, prin urmare ramai cu viteza mica, pana la resetarea traficului.

@timmy21 - nu esti obligat sa cumperi telefoane; un aspect important si de retinut, telefoanele existente, sa fie 3G 900/2100Mhz.

#89
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Posttimmy21, on 21 octombrie 2014 - 19:20, said:

Salut,
Digi Helper,am şi eu o întrebare.
Am patru abonamente la Orange pe care doresc să le portez la Digi  Mobil dar te rog să-mi spui, înainte de a face cererea de portare,dacă pot să contractez  abonamentul Digi Optim Nelimitat pentru toate 4 numerele care le voi porta ,fară să cumpăr telefoane deocamdata iar dacă se poate te rog să îmi spui dacă în timpul perioadei contractuale pot să îmi cumpăr telefoane pentru cele 4 abonamente.
Mentionez ca am contract cu RDS pentru internet,televiziune şi telefonie fixa de vreo 10 ani asadar cred că mă încadrez la DON de 4 euro .
Iti raspund eu.

Poti sa faci abonamentele DON si inainte de portare. De exemplu, faci 4 abonamente Optim Nelimitat acum, iar, portarea o faci cand iti expira perioada contractuala la Orange sau cand doresti tu.

Faci contractul pe 12 luni, ulterior, dupa ce iti cumperi telefoane (asta daca doresti sa le ridici de la Digi) ti se modifica perioada contractuala din 12 luni in 24 de luni.

Tinand cont ca ai CATV si internet si faci 4 abonamente te incadrezi la 4 euro pentru fiecare DON.

#90
timmy21

timmy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 06.10.2014
Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate